روش های حل مشکل تاخیر در ارسال پیام تلگرام

ways-to-solve-the-problem-of-delay-in-sending-a-telegram-message-pic-1

در شبکه اجتماعی تلگرام ممکن است با ارسال پیام در همان لحظه تیک ارسال برای شما نمایش داده نشود. در واقع دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می ‌شود تا در کنار پیام ارسالی ساعت کوچکی قرار بگیرد و مدت زمانی طول بکشد تا تیک ارسال به جای ساعت کوچک نمایش داده شود. در ادامه این مطلب قصد داریم تا روش های حل مشکل تاخیر در ارسال پیام تلگرام را به شما عزیزان آموزش دهیم به این طریق می ‌توانید این مشکل را رفع کرده و پیام خود را با سرعت بالایی ارسال کنید. برای رفع این مشکل حتما ادامه این مطلب را دنبال کنید. همچنین شما می توانید از سایر آموزش های تلگرام نیز دیدن نمایید.

بیشتر بخوانید: جدیدترین قابلیت های تلگرام

فعال بودن تایمر یکی از دلایل ایجاد مشکل تاخیر در ارسال پیام تلگرام

یکی از دلایل ایجاد مشکل تاخیر در ارسال پیام تلگرام فعال بودن تایمر ارسال پیام می باشد. در واقع ادمین گروه می ‌تواند برای جلوگیری از افزایش تعداد پیام ها تایمر ارسال پیام را فعال کند. به این صورت برای تمامی کاربران محدودیت ارسال ایجاد می شود و در صورتی که پیام های زیادی را به گروه ارسال کنید مطمئناً در کنار برخی از آن ها تایمری را مشاهده خواهید کرد. در صورتی که فقط در برخی از گروه ها چنین مشکلی رخ می دهد مطمئناً مشکل به علت محدودیت ارسال ایجاد شده است. همچنین اگر ادمین یک گروه تلگرامی هستید می توانید روش های زیر را دنبال کرده و این قابلیت را فعال نمایید:

ابتدا در صورتی که تلگرام شما آپدیت نیست حتماً از طریق گوگل پلی آن را به روز رسانی کنید. سپس وارد برنامه و گروهی که در آن ادمین هستید شوید.

روی عنوان گروه ضربه بزنید تا به تنظیمات بیشتری دسترسی پیدا کنید.

روی آیکون مداد که در بالای صفحه قرار گرفته ضربه بزنید.

مشکل تاخیر در ارسال پیام تلگرام - روش های حل مشکل

در میان گزینه های موجود Permission را انتخاب کنید.

مشکل تاخیر در ارسال پیام تلگرام و راهکار های آن

به پایین صفحه اسکرول نمایید.

به این صورت قادر به مشاهده بخش Slow Mode خواهید بود و می توانید از بین زمان های ۱۰ ثانیه تا یک ساعت یکی را انتخاب کنید.

زمان بندی پیام در گروه های تلگرامی

به این صورت کاربر تا ساعات مشخصی نمی تواند پیامی را در گروه ارسال کند برای مثال اگر ۵ دقیقه را انتخاب کرده باشید هر کاربر با گذشت پنج دقیقه پس از ارسال پیام خود می تواند مجدداً در گروه پیام‌ هایی را ارسال نماید و در صورتی که زودتر از این بازه پیامی را در گروه بفرستد یک آیکون ساعت در کنار پیام ایجاد می شود.

پس از انجام تنظیمات لازم تیک بالای صفحه را فعال کنید. به این صورت می ‌توانید محدودیت ‌هایی را در گروه های تلگرامی ایجاد نمایید.

بیشتر بخوانید: آموزش تصویری تماس ویدیویی تلگرام

مهمترین راهکار های حل مشکل تاخیر در ارسال پیام تلگرام

خاموش کردن Schedule message

یکی از دلایلی که باعث ایجاد مشکل تاخیر در ارسال پیام تلگرام می ‌شود روشن بودن گزینه Schedule message می باشد. در واقع با فعال کردن این گزینه شما برای پیام خود زمان بندی در نظر می گیرید و به این صورت پیام ارسالی در ساعت مشخصی توسط سایرین دریافت می شود.

در صورتی که تا به حال از این قابلیت استفاده نکرده ‌اید وارد تلگرام شوید و متن پیام خود را تایپ کنید.

سپس روی آیکون فلش مانند ارسال پیام برای چند ثانیه دست تان را نگه دارید.

به این صورت گزینه ‌هایی نمایش داده می شود که لازم است تا شما روی Schedule message تپ نمایید.

زمان بندی پیام در تلگرام

سپس وارد صفحه جدیدی خواهید شد و می توانید زمان ارسال پیام را مشخص کنید.

روش های زمان بندی پیام در تلگرام

بیشتر بخوانید: نحوه اشتراک گذاری موقعیت مکانی لحظه ای تلگرام | لایو لوکیشن تلگرام

در صورتی که از ارسال پیام منصرف شدید و یا قصد ادیت آن را دارید می توانید برای چند ثانیه دست تان را روی پیام نگه داشته تا منوی جدیدی برای تان باز شود. به این صورت امکان حذف، ارسال در همان لحظه، ویرایش، تغییر زمان بندی و کپی آن برای شما ایجاد خواهد شد.

سرعت پایین اینترنت

با توجه به این که در هنگام استفاده از تلگرام مجبور به روشن کردن VPN هستید، ممکن است اتصال VPN قطع شود و یا سرعت اینترنت شما ضعیف باشد. در چنین مواردی پیام مورد نظر ارسال نخواهد شد بنابراین این مسئله به عنوان یکی از مهم ترین دلایل در نظر گرفته می شود.

ریستارت کردن گوشی موبایل

گاهی اوقات باگ هایی که در گوشی موبایل شما ایجاد شده باعث عدم ارسال پیام خواهد شد. در چنین شرایطی بهتر است تا تمامی برنامه های گوشی خود را ببندید و آن را ریستارت کنید.