نحوه برقراری تماس ویدیویی ۳۲ نفره در واتساپ

how-to-make-a-32-person-video-call-on-whatsapp-pic1

به تازگی برنامه پیام رسان محبوب واتساپ در ایران از طریق تغییر دهنده آی پی در دسترس می‌باشد. از بزرگترین قابلیت خود در جدیدترین به روز رسانی که انجام داده رونمایی نموده است. به این صورت که سیستم تماس ویدیویی این امکان را برای کاربران فراهم می‌نماید تا حین اشتراک گذاری صفحه گوشی موبایل خود در تماس ویدیویی واتساپ صدای خود را نیز به آن بیافزاید. همچنین در این به روزرسانی امکان تماس‌های ویدیویی تا ۳۲ عضو وجود داشت، ۱۶ نفر است که حتی جهت برگزاری یک کلاس ساده نیست کافی نمی‌باشد. در ادامه به قابلیت برقراری تماس ویدیویی ۳۲ نفره در واتساپ بیشتر خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : نحوه استفاده همزمان از دو شماره در واتساپ

قابلیت تماس ویدیویی با اعضای بیشتر در برنامه واتساپ

در این بروزرسانی و این قابلیت شگفت انگیز فردی که در تماس گروهی در حال حرف زدن باشد شناسایی شده و تصویر او در بالاترین نقطه صفحه قرار می‌گیرد. واتساپ اخیراً کدک MLow جهت ارتقاء تماس‌های صوتی و تصویری خود رونمایی نموده است. کدک‌های موجود نظیر اوپاس در تلاش است تا برای بالا بردن کیفیت صدا با بیت ریت پایین را دارد تا مصرف اینترنت کاربران را کم کند، اما این اقدام منجر به انتقال صدایی ضعیف و غیرطبیعی خواهد شد.

این کدک‌های جدید بر پایه هوش مصنوعی طراحی شده است، کیفیت خوبی را به ارمغان می‌آورند و ایرادات قبلی را نیز ایجاد نمی‌کند.  MLow همچنین بدین منظور طراحی شده تا عملکرد خوب و معقولی را با بیت ریت پایین ارائه نماید.

کدک جدید  MLow هم اکنون بر روی اینستاگرام و تماس‌های مسنجر فعال و حالا روی واتساپ نیز شاهد استفاده از آن هستیم.

همچنین در این قابلیت جهت تماس گروهی ۳۲ نفره در واتساپ در صورتی که تماس برقرار شود و جواب ندادید اگر اعضا خارج نشده باشند مجدد می‌توانید به تماس بپیوندید.

نحوه برقراری تماس نیز در ادامه بیان خواهیم نمود همچنان با ما همراه باشید.

چگونه تماس صوتی ۳۲ نفره در واتساپ به صورت گروهی برقرار کنیم؟

در صورتی که گروه دوستانه دارید و می‌خواهید ویس کال یا همان تماس صوتی در واتساپ برقرار کنید ابتدا گروه مورد نظرتان را انتخاب کنید و آن را باز نمایید.

در صورتی که گروه مورد نظرتان ۳۲ عضو یا بیشتر داشته باشد می‌بایست گزینه  “Voice chat” را انتخاب کنید. هنگامی که ویس چت را آغاز می‌کنید اعضای گروه به جای زنگ تلفن یک اعلان جهت پیوستن دریافت خواهند نمود. در صورت دلخواه می‌توانند یا به آن تماس بپیوندند یا آن را رد کنند.

تماس صوتی واتساپ ها برای گروه‌های ۳۲ تا ۲۵۶ نفره در دسترس می‌باشد و افرادی که در چت صوتی نیستند می‌توانند پروفایل افرادی که در این تماس هستند را مشاهده کنند. همچنین وقتی که همه از ویس چت خارج می‌شوند گفتگوی صوتی به طور اتوماتیک پایان خواهد یافت.

حال اگر اعضای که می‌خواهید با آنها چت کنید از ۳۲ نفر کمتر است در بالای صفحه گزینه تماس صوتی را انتخاب کنید. نفر اول که پاسخ می‌دهند می‌توانند به تماس بپیوندند و تنها اعضای گروه می‌توانند شرکت کنند.

نکته قابل توجه اینکه در طول تماس گروهی نمی‌توانید آن را به تماس تصویری تغییر دهید اما این امکان در حین تماس تصویری به تماس صوتی وجود دارد. از طرفی نمی‌توانید مخاطبی از تماس را پاک کنید فقط اگر مخاطب خود تلفن را قطع کند می‌تواند از تماس خارج شود.

نحوه برقراری تماس صوتی گروهی به دو طریق “Calls” و چت شخصی

برای انجام این کار در روش اول از طریق دستورالعمل زیر پیش بروید:

وارد برنامه واتساپ شده و بخش calls انتخاب نمایید.

حال در قسمت پایین صفحه سمت راست گزینه اضافه کردن تماس جدید را انتخاب نمایید.

همچنین می‌توانید با جستجو در نوار سرچ مخاطبان مورد نظرتان را انتخاب نموده و گزینه تماس صوتی را بزنید و مکالمه خود را برقرار نمایید.

این کار از طریق چت شخصی به صورت مراحل زیر انجام می‌شود:

ابتدا مخاطبی که می‌خواهید با او تماس صوتی برقرار کنید را انتخاب و صفحه چت او را باز نمایید.

گزینه تماس صوتی را انتخاب کرده تا تماس برقرار گردد.

پس از آن طبق تصویر گزینه  “Add” را انتخاب نموده مخاطب دیگری که می‌خواهید به تماس افزوده شود را بیابید و سپس بر روی  “Add” ضربه بزنید.

اگر بخواهید افراد بیشتری را اضافه کنید باید گزینه “Add person” را انتخاب نمایید.

پرسش‌های متداول

چگونه می‌توان تماس صوتی واتساپ را غیر فعال نمود؟

اگر قصد غیر فعال کردن تماس تصویری یا صوتی واتساپ را دارید در قدم اول او را بلاک کنید و در غیر این صورت می‌توانید وارد جزئیات مکالمه خود شده و تیک گزینه “Mute Notification را فعال کنید.

علت اینکه می‌توان در واتساپ تماس گرفت چیست؟

ابتدا می‌بایست از اتصال اینترنت خود مطمئن شوید و آخرین نسخه واتساپ را داشته باشید اگر همچنان قادر به برقراری تماس نیستید امکان دارد مخاطب مورد نظرتان اجازه تماس با شما را در دستگاه خود فعال نکرده باشد.

نحوه فعال کردن دوربین و میکروب واتساپ به چه صورت است؟

جهت انجام این کار می‌بایست از طریق تنظیمات گوشی خود اقدام نمایید برای این کار وارد تنظیمات شده و سپس گزینه Apps > Manage Apps را انتخاب کنید. در این بخش واتساپ را سرچ کنید وارد جزئیات نرم‌افزار شوید از بخش “App Permissions” می‌توانید اجازه دسترسی به دوربین و میکروفون را بدهید.