آموزش تصویری تماس ویدیویی تلگرام

tutorial-video-call-video-telegram-pic-7

چند روزی از تولد هفت سالگی تلگرام می‌گذرد. این پیام رسان در سال ۲۰۱۳ شروع به فعالیت نمود و امروزه دارای ۴۰۰ میلیون کاربر فعال می باشد. در ایران تلگرام جزء محبوب ترین شبکه های اجتماعی می باشد و در جهان تلگرام یکی از ده برنامه ای است که بیشترین تعداد دانلود را دارد. این پیام رسان در تولد ۷ سالگی خود ‌از قابلیتی به نام تماس ویدیویی رونمایی کرد که باعث محبوبیت بیشتر آن در میان کاربران خواهد شد. در ادامه این مطلب به شرح توضیحاتی در رابطه با تماس ویدیویی تلگرام می پردازیم. لطفا ادامه این مطلب را دنبال کنید.

بیشتر بخوانید: استوری تلگرام

همه چیز در رابطه با تماس ویدیویی تلگرام

با توجه به شیوع بیماری کرونا نیاز به یک راه ارتباطی تصویری میان کاربران حس می شد. این باعث شد که تلگرام نسخه آلفای تماس ویدیویی را برای اندروید و ios در دسترس قرار دهد. تماس ویدیویی تلگرام دارای رمز گذاری سر تا سری است، به همین علت دارای امنیت بسیار بالایی خواهد بود و شما می توانید به راحتی با دوستان خود تماس حاصل کنید. برای بررسی این که آیا رمز گذاری انجام شده یا نه باید ۴ ایموجی را در هنگام گفت و گو با دوستان خود ببینید. در صورتی که این چهار ایموجی برای هر دوی شما یکسان باشد یعنی تماس تصویری رمزگذاری شده است. این قابلیت در تماس صوتی تلگرام نیز وجود دارد و به همین علت می‌توان با خیالی آسوده با دوستان خود تماس گرفت. برنامه های تلگرام در اندروید و ios دارای ساختار قابل باز تولید هستند، این باعث می‌شود تا کاربران بتوانند رمزگذاری آن را تایید کنند. با توجه به اینکه نسخه آلفا تماس ویدیویی منتشر شده است مدیران تلگرام اعلام کردند که قرار است به زودی آپدیت های جدیدی برای این قابلیت عرضه شود و امکان تماس ویدیویی گروهی نیز به زودی به پیام ‌رسان تلگرام اضافه خواهد شد. با توجه به اینکه تلگرام هر روزه قابلیت‌ های جدیدی را به این پیام رسان اضافه می کند، هر روزه محبوبیت بیشتری در میان کاربران به دست خواهد آورد. منتظر آپدیت جدید این شبکه اجتماعی هستیم اما در ادامه قصد داریم در رابطه با قابلیت ویدیو کال تلگرام توضیحات بیشتری را ارائه کنیم.

بیشتر بخوانید: دانلود تلگرام برای کامپیوتر | آموزش تلگرام

نحوه برقراری تماس ویدیویی تلگرام

نحوه ی برقراری تماس ویدیویی تلگرام بسیار ساده می باشد و تنها کافی است تا مراحل زیر را دنبال نمایید:

مرحله ۱: برای برقراری ویدیو کال ابتدا وارد برنامه تلگرام شوید و از قسمت مخاطبین یا Contacts مخاطب مورد نظر خود را انتخاب کنید.

مرحله ۲: وارد صفحه ی چت مخاطب مورد نظر شوید و در قسمت بالا روی نام آن کلیک نمایید.

مرحله ۳: در صفحه ی جدید روی آیکون دوربین مانند ضربه بزنید.

تماس ویدیویی تلگرام - عکس یک

مرحله ۴: در صورتی که مخاطب آنلاین باشد تماس برقرار می شود. اگر از برقراری تماس پشیمان شدید روی End call ضربه بزنید.

مرحله ۵: گزینه های زیادی در هنگام برقرای تماس وجود دارد. مثلا شما می توانید با کلیک روی آیکون میکروفون تماس را بی صدا و Mute نمایید.

آیکون اسپیکر نیز برای قرار دادن صدا روی بلندگو وجود دارد.

تماس ویدیویی تلگرام - عکس دو

در همین صفحه با ضربه روی آیکون دوربین می توان تماس ویدیویی را به صوتی تبدیل کرد و امکان استفاده از دوربین جلو یا دوربین پشت هم وجود دارد.

تماس ویدیویی تلگرام - عکس سه

مرحله ۶: تماس ویدیویی دارای قابلیت تصویر در تصویر است و این باعث می شود تا شما بتوانید در حین گفتگوی تصویری با دوستان خود، به سایر کار های تلگرامی تان هم رسیدگی کنید.

تماس ویدیویی تلگرام - عکس چهار

مرحله۷: در صورتی که کاربر آفلاین باشد امکان برقراری تماس وجود نخواهد داشت و تلگرام به شما اخطار می دهد.

تماس ویدیویی تلگرام - عکس پنج

تلگرام در کنار تماس ویدیویی از اموجی های متحرک جدیدی نیز رو نمایی کرد که با ارسال تکی اموجی ها، اموجی مورد نظر به صورت متحرک در خواهد آمد.

تماس ویدیویی تلگرام - عکس شش

امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد. از همراهی تان سپاس گزاریم.

بیشتر بخوانید: ریپورت تلگرام | دلایل و رفع ریپورت تلگرام | آموزش تلگرام