نحوه اشتراک گذاری موقعیت مکانی لحظه ای تلگرام | لایو لوکیشن تلگرام

how-to-share-location-moment-location-pic-9

با استفاده از اپلیکیشن تلگرام می ‌توان لوکیشن خود را با دیگران به اشتراک گذاشت که این قابلیت بسیار مفید است و باعث می شود تا بتوان از موقعیت مکانی دوستان خود اطلاع یافت. در آپدیت جدید این پیام رسان قابلیت موقعیت مکانی آن بهبود پیدا کرده و با استفاده از آن می توان به صورت لحظه به لحظه یا Live Location مکان خود را با افراد مورد نظر به اشتراک گذاشت. این قابلیت ویژه در بسیاری از مواقع به کمک شما خواهد آمد به همین علت در این مطلب قصد داریم تا نحوه اشتراک گذاری موقعیت مکانی لحظه ای تلگرام را به شما عزیزان آموزش دهیم. امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید: جدیدترین قابلیت های تلگرام

بررسی قابلیت اشتراک گذاری موقعیت مکانی لحظه ‌ای تلگرام

در صورتی که قصد دارید یکی از دوستان و آشنایان خود را در مکانی ناشناس ملاقات کنید، می ‌توانید از قابلیت اشتراک گذاری موقعیت مکانی لحظه ‌ای تلگرام استفاده نمایید. به این صورت هر دوی شما می توانید از لوکیشن یکدیگر اطلاع پیدا کنید و دیگر لازم نیست تا لوکیشن خود را به صورت دستی ارسال نمایید. علاوه بر آن این قابلیت کمک می کند تا مسیر خود را اشتباه نروید و دوست شما می تواند در هر زمان که در حال طی کردن مسیر نادرست بودید شما را از این مسئله آگاه کند. بنابراین دیگر لازم نیست تا از برنامه های موقعیت یاب استفاده کنید و یا دائماً از افراد مختلف آدرس بپرسید. با توجه به اینکه دوست شما کاملاً ناظر بر مسیر طی شده تان است، مشکلات نرم ‌افزاری نیز باعث نخواهد شد تا مسیر خود را گم کنید و به این طریق می توانید با اطمینان خاطر به قسمت های مختلف شهر بروید و به امور روزمره تان رسیدگی کنید. در ادامه روش اشتراک گذاری لایو لوکیشن آموزش داده خواهد شد:

مرحله ۱: برای اشتراک گذاری لایو موقعیت مکانی، ابتدا وارد این برنامه شوید و به صفحه چت مورد نظر خود بروید. سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله ۲: روی آیکون سنجاق قرار گرفته در قسمت پایین صفحه چت ضربه بزنید.

موقعیت مکانی لحظه ای تلگرام - عکس یک

مرحله ۳: در میان گزینه های موجود Location را انتخاب کنید.

موقعیت مکانی لحظه ای تلگرام - عکس دو

مرحله ۴: در صورتی که لوکیشن شما روشن نباشد پیغامی روی صفحه ظاهر می شود که لازم است تا روی Enable کلیک کنید و موقعیت مکانی خود را روشن کنید.

موقعیت مکانی لحظه ای تلگرام - عکس سه

بیشتر بخوانید: آموزش تصویری تماس ویدیویی تلگرام

سایر مراحل اشتراک گذاری موقعیت مکانی لحظه ای تلگرام

مرحله ۵: پس از طی کردن مراحل بالا برای اشتراک‌ گذاری موقعیت مکانی لحظه ای تلگرام لوکیشن خود را روی نقشه پیدا کنید و در صورتی که قصد دارید تا تنها موقعیت مکانی تان را به اشتراک بگذارید، گزینه Send selected location را انتخاب کنید. اما در صورتی که قصد دارید تا موقعیت مکانی تان به صورت لایو با فرد مورد نظر به اشتراک گذاشته شود روی گزینه Share My Live Location for ضربه بزنید.

موقعیت مکانی لحظه ای تلگرام - عکس چهار

مرحله ۶: حال لازم است تایید نمایید که تا چه مدتی قصد اشتراک گذاری موقعیت مکانی خود را دارید؟ از میان گزینه های ۱۵ دقیقه، ۱ ساعت و ۸ ساعت یکی را انتخاب کرده و سپس روی Share تپ کنید. به این صورت می توانید به صورت لحظه‌ای لوکیشن خود را به اشتراک بگذارید و هم چنین دوست شما نیز می‌تواند با ضربه روی گزینه Share My Live Location for موقعیت مکانی خود را با شما به اشتراک بگذارد تا هر دو از لوکیشن یکدیگر اطلاع پیدا کنید.

موقعیت مکانی لحظه ای تلگرام - عکس پنج

مرحله ۷: هر زمان که بخواهید می توانید لایو موقعیت مکانی خود را با لمس گزینه Stop Sharing Live Location لغو کنید و به این صورت دیگر لوکیشن شما به اشتراک گذاشته نخواهد شد.

موقعیت مکانی لحظه ای تلگرام - عکس شش

مرحله ۸: گزینه دیگری که در این برنامه به کمک شما می‌آید نوتیفیکیشن لوکیشن است. با استفاده از این ویژگی هر زمان که دوست شما نزدیک شد، شما به راحتی متوجه خواهید شد و لازم نیست تا دائماً در حال چک کردن موبایل خود باشید. برای فعال کردن این گزینه روی آیکون زنگ مانند ضربه بزنید.

موقعیت مکانی لحظه ای تلگرام - عکس هفت

مرحله ۹: حال تعیین کنید که قصد دارید چه زمانی نوتیفیکیشن به صدا درآید؟ در واقع می توان موقعیت مکانی دوست خود را بر حسب کیلومتر تعیین کرد تا هنگامی که او در فاصله مورد نظر بود اعلانی برای شما فرستاده شود. سپس گزینه Notify me within … km را انتخاب کنید.

موقعیت مکانی لحظه ای تلگرام - عکس هشت

بیشتر بخوانید: استوری تلگرام