راهکارهای مخفی کردن استوری در اینستاگرام

secret-ways-to-hide-a-story-on-instagram

استوری اینستاگرام به عنوان بهترین روش جهت به اشتراک گذاشتن لحظات با دوستان و خانواده در اینستاگرام می‌باشد. برای اینکه لازم نیست که هر استوری را با همه به اشتراک بگذارید و بخواهید چیزی را خصوصی نگهدارید و یا با قرار دادن استوری زیاد بعضی از فالوورها را اذیت نکنید هر علتی که داشته باشد می‌توانید به آسانی مخاطب استوری خود را در اینستاگرام کنترل نمایید. این مقاله از برتر رایانه به شما نحوه مخفی کردن استوری در اینستاگرام را آموزش خواهد داد، در ادامه با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : شیوه افزودن و قرار دادن آهنگ بر روی بیو پروفایل اینستاگرام

نحوه هاید کردن استوری اینستاگرام

به عنوان اولین روش جهت مخفی کردن یا هاید کردن استوری اینستاگرام در گوشی‌های آیفون و اندروید طبق دستورالعمل زیر پیش برویم ابتدا وارد برنامه شده و بر روی پروفایل خود بزنید.

پس از آن بر روی آیکون سه خط افقی بالای صفحه تب نموده تا منو بازگردد.

در مرحله بعدی کمی به پایین اسکرول کرده و گزینه Hide story and live را انتخاب کنید.

سپس بر روی گزینه Hide story and live from تب نمایید.

در این مرحله به شما لیستی از فالوورهایتان را نشان می‌دهد، افرادی که می‌خواهید استوریتان را نبینند را با ضربه زدن بر روی نام آنها انتخاب نمایید.

بعد از انتخاب کردن افراد مورد نظر جهت ثبت تغییرات بر روی گزینه Done تب بزنید.

حال افرادی که انتخاب نموده‌اید به هیچ عنوان نمی‌توانند استوری شما را ببینند البته آنها امکان دیدن پست‌هایتان را دارند و می‌توانند برای شما پیام ارسال کنند مگر آنکه به طور کلی آنها را بلاک کرده باشید.

به عنوان روش دوم جهت مخفی کردن استوری در اینستاگرام به صفحه پروفایل فرد مورد نظر بروید و پس از آن بر روی آیکون همبرگر بالای صفحه تب نمایید.

گزینه Hide story and live را انتخاب کنید تا شخص مورد نظر نتواند استوریتان را ببیند.

برای اطمینان از هاید کردن استوری اینستاگرام خود از شخص مورد نظر دوباره بر روی گزینه hide بزنید.

روش سوم مخفی کردن استوری اینستاگرام

جهت هاید کردن استوری اینستاگرام وارد برنامه اینستاگرام شده و بر روی آیکون + در بالای صفحه تب نمایید.

گزینه Story انتخاب نموده و بر روی آیکون تنظیمات در بالای صفحه بزنیم.

قسمت Story را انتخاب کنید و در بخش Hide story from بر روی تعداد افراد تب نمایید.

 

 

حال لیست فالوورهایتان را خواهید دید و از این طریق افراد مورد نظرتان که نمی‌خواهید استوری اینستاگرامتان را ببینند را انتخاب کنید.

در قسمت جستجو در بالای صفحه نام یک فرد را سرچ کنید و در آخر بر روی  Done تب نمایید.

در روش بعدی اگر پیج اینستاگرامتان پابلیک است که می‌توانند استوریتان را مشاهده کنند حتی اگر آنانی که فالو نداشته باشند می‌توانید ابتدا پیج خود را به حالت Privacy یا خصوصی تغییر دهید تا تنها افرادی که شما را دنبال می‌کنند استوریتان را ببینم جهت انجام این کار در تنظیمات اینستاگرام بر روی گزینه Account Privacy تب نمایید.

گزینه Private account را فعال نموده و در صورتی که نظر خود را تغییر دادید و نمی‌خواهید که استوری خود را از کسی پنهان کنید می‌توانید مراحل بالا را دنبال کرده و افراد را از لیست هاید استوری خارج کنید.

چگونه می‌توان بدون استفاده از دستورالعمل‌های بالا عملیات مخفی استوری را انجام داد؟

برای این کار شما می‌توانید یک ایجاد کرده و استوری خود را تنها برای آنها به اشتراک بگذارید به این ترتیب احتیاجی نیست که استوری خود را مخفی کنید. بلکه آن را تنها به افراد مورد اعتماد یا آنهایی که اهمیت دارند نشان می‌دهید جهت ایجاد این قابلیت نیز در قسمت پروفایل بر روی Close Friends بزنید.

پس از آن با مشاهده لیست فالوورها افرادی که می‌خواهید را با علامت گذاری بر روی نام آنها انتخاب و در آخر برای اعمال تغییرات دکمه Done را بزنید.

تنها زمانی که استوری را می‌گذارید حتماً باید Close Friends انتخاب نموده پس از این کار در صورت قرار دادن استوری یک حلقه سبز در اطراف استوریتان ایجاد می‌شود و تنها دوستانی که انتخاب کرده‌اید قابل مشاهده است.

در آخر برای لغو این قابلیت وارد تنظیمات شده و بر روی نام اشخاصی که می‌خواهید هاید استوری را لغو نمایید تب را بزنید و آنها را از لیست خارج نمایید.