جدیدترین قابلیت های تلگرام

the-latest-telegram-capabilities-pic-4

تلگرام به تازگی جدید ترین آپدیت خود را ارائه داده و می توان این نوید را داد که قابلیت‌ های جدیدی به این شبکه اجتماعی اضافه شده است. با به روز رسانی این برنامه علاوه بر رفع باگ ها، قابلیت ‌هایی از جمله فیلتر های جستجو، مدیران ناشناس گروه ها و نظرات کانال اضافه شده که باعث کاربری بهتر این پیام رسان و افزایش محبوبیت آن می ‌شود. در ادامه این مقاله قصد معرفی جدیدترین قابلیت های تلگرام و نحوه استفاده از آن ها را داریم. لطفاً تا انتها همراه ما باشید و از آموزش تصویری ارائه شده استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: آموزش تصویری تماس ویدیویی تلگرام

جدیدترین قابلیت‌ های تلگرام ، فیلتر های جستجو

از جدیدترین قابلیت های تلگرام می توان به فیلتر های جستجو اشاره کرد. مطمئناً بسیاری از کاربران این فضا از قابلیت جستجو استفاده می کنند و به این ترتیب به مطالب یا فایل های دلخواه خود دسترسی پیدا می نمایند. با وجود قابلیت فیلتر جستجو می توانید نتایج به دست آمده را بر اساس رسانه ها، لینک ها، فایل ها و… فیلتر کنید. با به کار گیری این قابلیت می ‌توان بازه زمانی را نیز با توجه به روز مورد نظر خود محدود کرد و یا حتی منبعی را به آن اضافه نمود. در واقع شما می توانید نام یک شخص را به عنوان منبع انتخاب کنید و یا گروه، کانال و روباتی را به عنوان منبع در نظر بگیرید. در نظر داشته باشید که این فیلتر ها قابلیت ترکیب شدن با یکدیگر را دارند و برای مثال شما می توانید پیام های حاوی رسانه که در ۱ اکتبر ۲۰۱۹ ارسال شده را جستجو نمایید و به راحتی به آن ها دسترسی پیدا کنید. برای استفاده از این قابلیت ابتدا وارد تلگرام شویم و سپس مراحل زیر را دنبال نمایید:

برای استفاده از این قابلیت روی آیکون ذره بین مانندی که در قسمت بالای صفحه تلگرام قرار گرفته تپ نمایید. به این صورت می توانید با انتخاب گزینه های قرار گرفته از جمله Chats، Media، Links و … فیلتر های مورد نظر خود را برای جستجو اعمال نمایید و به این صورت جستجوی دقیق تری داشته باشید.

جدیدترین قابلیت های تلگرام - جستجو دقیق

بیشتر بخوانید: استوری تلگرام

جدیدترین قابلیت های تلگرام ، اختیارات مدیران ناشناس

اختیارات مدیران ناشناس یکی از جدیدترین قابلیت های تلگرام می باشد که برای مدیران گروه کارآمد است. با استفاده از این قابلیت مدیران می توانند روی گزینه ناشناس ماندن ضربه بزنند و به این صورت حالت بتمن را فعال نمایند. به این ترتیب مدیر به صورت ناشناس در می ‌آید و در فهرست اعضای گروه پنهان می شود. در صورتی که مدیر در این شرایط پست هایی را به گروه ها ارسال کند پیامش با نام گروه امضا خواهد شد و شما نمی توانید تشخیص دهید که چه کسی مدیریت گروه را بر عهده دارد. در صورتی که شما مدیر یکی از گروه های فعال و با ممبر بالا باشید، این قابلیت برای شما به شدت کارآمد خواهد بود و به این صورت می توانید از ایجاد مزاحمت توسط برخی از افراد جلوگیری نمایید. البته این مسئله گاهی برای کاربران مشکل زا خواهد بود و در صورتی که وارد گروهی با ادمین ناشناس شدید بهتر است تا ابتدا گروه را کاملاً بررسی کنید تا مطمئن شوید که قرار نیست مطالب غیر اخلاقی و نا مناسبی در گروه ارسال شود. در نظر داشته باشید که کاربران نیز می توانند تصویر پروفایل خود را از افراد گروه مورد نظر خود پنهان کنند و به این صورت از ایجاد مزاحمت های احتمالی جلوگیری نمایند.

جدیدترین قابلیت های تلگرام - مدیر ناشناس گروه ها

جدیدترین قابلیت های تلگرام ، نظرات کانال

نظرات کانال نیز جز جدیدترین قابلیت های تلگرام می باشد که باعث می شود تا کاربران بتوانند برای پست های کانال هایی که دارای گروه بحث هستند نظراتی را اضافه نمایند. در این نوع کانال ها نظرات در یک قسمت جداگانه قرار می گیرند و دسترسی به آن ها به راحتی امکان پذیر است. همچنین این نظرات در گروه بحث نیز ارسال می شوند و به این صورت تمامی کاربران می توانند آن ها را مشاهده کنند. در نظر داشته باشید که برای قرار دادن کامنت لازم نیست تا حتما عضو گروه چت باشید و می توانید به راحتی برای پست مورد نظر خود کامنت بگذارید. در این صورت اگر پاسخی برای کامنت شما ارسال شود، در قسمت پاسخ ها می توانید از آن مطلع شوید. اگر شما نیز ادمین کانالی هستید و علاقه مندید تا از این قابلیت در کانال خود استفاده نمایید، وارد قسمت تنظیمات کانال شوید و از آن قسمت روی بحث ضربه بزنید. در نظر داشته باشید که علاوه بر قابلیت هایی که در رابطه با آن ها به طور مفصل توضیح دادیم قابلیت های جدیدی نیز به این برنامه ارائه شده که از آن ها می توان به ایموجی های متحرک بیشتر، تغییر تم شب و روز، پاپ آپ های متحرک جدید و … اشاره نمود.

جدیدترین قابلیت های تلگرام - کامنت گروه

بیشتر بخوانید: دانلود تلگرام برای کامپیوتر | آموزش تلگرام