روش های افزایش اینگیجمنت یا بازدهی پیج اینستاگرام

ways-to-increase-engagement-or-page-efficiency-pic-1

در صورتی که علاقه‌ مندید تا میزان دنبال کنندگان خود را افزایش داده و در کنار آن تعامل کاربران را بالا ببرید لازم است تا از راهکارهای مختلفی استفاده کنید. به این ترتیب امکان افزایش لایک، کامنت، سیو پست ها، اشتراک گذاری و… فراهم می شود و افزایش هر کدام از این موارد در بالا رفتن اینگیجمنت پیج تان موثر خواهد بود. در واقع میزان تعامل مخاطبین با پیج تعیین کننده بازدهی آن می باشد و به همین دلیل لازم است تا حتماً این عدد را بررسی کرده و برای افزایش آن تلاش کنید. در ادامه این مطلب روش های افزایش اینگیجمنت یا بازدهی پیج اینستاگرام ارائه می شود که می توانید با استفاده از آن ها آن ها تعامل کاربران را بالاتر ببرید.

بیشتر بخوانید: همه چیز در رابطه با کسب درآمد از اینستاگرام

مهمترین راهکار های افزایش اینگیجمنت یا بازدهی پیج اینستاگرام

پست های تان را در زمان مناسب منتشر کنید

یکی از مهمترین راهکار های افزایش اینگیجمنت یا بازدهی پیج اینستاگرام این است که پست های خود را در ساعت مشخص و مناسبی منتشر نمایید. در واقع ابتدا بهتر است تا مخاطبان خود را بررسی و آنالیز کنید. سپس از ابزار Insights در اینستاگرام کمک بگیرید و با استفاده از آن بررسی کنید که اکثر فالوورهای شما در چه زمانی در اینستاگرام فعال هستند. پس از آن زمان مناسب را برای اشتراک گذاری پست ها انتخاب نمایید.

بیشتر بخوانید: افزایش فالوور با استوری اینستاگرام

شناسایی فالوورهای پیج

برای بالا بردن تعامل کاربران لازم است نیاز آن ها را شناسایی کنید. بنابراین پیشنهاد می ‌دهیم تا مجدداً از ابزار Insights اینستاگرام استفاده کرده و بررسی نمایید که مخاطبان شما بیشتر در چه شهر هایی ساکن هستند، رنج سنی آنها به چه صورت است و اکثریت آن ها را زنان تشکیل می دهند یا مردان. این اطلاعات برایتان بسیار مفید است و با استفاده از آن ها می توانید محتوای مناسب تری ارائه دهید. همچنین در این قسمت می توانید اطلاعات آماری در رابطه با پست هایتان نیز به دست آورید.

افزایش اینگیجمنت یا بازدهی پیج اینستاگرام با استفاده از ابزار های اینستاگرام

برای مخاطبانتان ارزش قائل شوید!

مخاطبان شما در ظاهر تنها عدد هایی هستند که می ‌توانند میزان اینگیجمنت را افزایش یا کاهش دهند؛ اما پشت هر یک از این اعداد یک انسان با ایده و فکر خاص قرار گرفته است. بنابراین برای افزایش اینگیجمنت لازم است تا حتماً ارتباط صمیمانه ای با دنبال کنندگان خود داشته باشید و برای مثال در دایرکت و یا در قسمت کامنت ها با آنها به گفت و گو بپردازید. علاوه بر آن شما می توانید از طریق استوری و ابزارهایی که در این قسمت قرار گرفته نیز برای تعامل بیشتر با مخاطبان خود استفاده نمایید.

بهترین روش ‌های افزایش اینگیجمنت یا بازدهی پیج اینستاگرام

محتوای با کیفیت تولید نمایید

برای افزایش اینگیجمنت یا بازدهی پیج اینستاگرام لازم است تا حتماً محتوای مناسب و با کیفیتی را تولید کنید. محتوای مورد استفاده در این فضا می تواند شامل ویدیو و تصویر باشد و به همین دلیل شما می ‌توانید خلاقیت بالایی به خرج داده و پست های خاص و کاملاً یونیک را طراحی کنید.

از هشتگ ها غافل نشوید!

گذشته در رابطه با اهمیت هشتگ های اینستاگرام مقاله ای در سایت قرار گرفت که خواندن آن را به شما توصیه می‌ کنیم. اما پس از تولید محتوای مناسب حتماً در انتهای کپشن از هشتگ های مرتبط استفاده کنید چرا که به این صورت امکان جذب فالوور جدید و افزایش دنبال کنندگان وجود دارد.

بیشتر بخوانید: اصول و تکنیک های هشتگ گذاری در اینستاگرام

افزایش اینگیجمنت یا بازدهی پیج اینستاگرام با تولید محتوای خوب

روزانه چند استوری به اشتراک بگذارید

یکی از مهم ‌ترین راهکارهایی که به افزایش اینگیجمنت سایت شما کمک می کند استفاده از قابلیت استوری می باشد. در واقع اکثر کاربران بیشتر به استوری افراد مختلف توجه داشته و کمتر پست ها را بررسی می ‌کنند. به همین دلیل توصیه می ‌کنیم تا حتماً با استفاده از ابزارهایی که در این قسمت قرار گرفته مانند نظرسنجی، باکس پرسش و پاسخ و… مخاطب را با محتوای تولیدی خود درگیر کنید علاوه بر آن شما می توانید از گیفهای متحرک و استیکر های گوناگون نیز استفاده کرده تا استوری های خود را جذاب تر نمایید.

موقعیت مکانی پست ها را به اشتراک بگذارید

جالب است بدانید پست هایی که دارای موقعیت مکانی هستند در قسمت Place اینستاگرام قرار می گیرند. به همین دلیل مخاطبانی که به دنبال خرید محصولات یا گرفتن خدمات در منطقه ای خاص هستند می ‌توانند با ورود به قسمت Place پست های مختلف را بررسی کنند. در واقع می توانید با استفاده از این روش اینگیجمنت پست های خود را تا ۸۰ درصد افزایش دهید.