اصول و تکنیک های هشتگ گذاری در اینستاگرام

principles-and-techniques-of-hashtag-on-instagram-pic-1

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی پر کاربرد است که می توانید در آن مطالبی را در زمینه موضوعات مورد نظر پیدا کرده و مورد مطالعه قرار دهید. البته این شبکه اجتماعی مانند گوگل از قابلیت جستجوی قوی و هوشمند برخوردار نیست اما شما می ‌توانید از هشتگ ها برای سرچ کردن موضوعات مورد نظر استفاده کرده و به راحتی آن ‌ها را پیدا کنید. همچنین با هشتگ گذاری می ‌توانید میزان فالوور ها و اینگیجمنت پست های پیجتان را افزایش دهید. اما مطمئناً اصول و قواعد خاصی در هنگام استفاده از هشتگ ها باعث می شود تا تاثیرگذاری آن ها افزایش یابد. به همین دلیل در ادامه این مطلب قصد داریم تا اصول و تکنیک های هشتگ گذاری در اینستاگرام را به شما عزیزان آموزش دهیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه تان قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: همه چیز در رابطه با قابلیت محتوای حساس یا Sensitive Content در اینستاگرام

مهم ترین اصول و تکنیک های هشتگ گذاری در اینستاگرام

به تعداد توجه داشته باشید!

یکی از مهمترین اصول و تکنیک های هشتگ گذاری در اینستاگرام رعایت تعداد هشتگ های به کار رفته می باشد. در واقع بسیاری از کاربران گمان می کنند که هر چه تعداد هشتگ ها افزایش یابد میزان اینگیجمنت و لایک پست مربوطه نیز افزایش خواهد یافت اما متاسفانه این عقیده به هیچ عنوان درست نیست و توصیه می‌ کنیم تا تعداد هشتگ ها را هوشمندانه و درست انتخاب کنید. علاوه بر آن بهتر است به هیچ عنوان هشتگ نامرتبط با پست مورد نظر را به کار نبرید چرا که تنها باعث کاهش مخاطبان شده و همچنین ممکن است برخی از کاربران شما را ریپورت کنند یا از طرف اینستاگرام به عنوان اسپم شناسایی شوید.

از هشتگ های نا مرتبط استفاده نکنید

همانطور که گفته شد یکی از مهم ‌ترین اشتباهات کاربران استفاده از هشتگ های نامرتبط است چرا که به این صورت پست شما در میان مطالبی مرتبط با یکدیگر قرار می گیرد و دیده نمی شود. در واقع کاربری که هشتگ خاصی را سرچ می کند علاقه ‌مند است تا تنها پست ‌های مرتبط با آن را مشاهده نماید. بنابراین ممکن است حتی شما را ریپورت کند چرا که پستی نامرتبط را با هشتگی خاص به اشتراک گذاشته اید. البته می ‌توانید یک یا دو هشتگ را انتخاب کرده و در پستهایتان به کار ببرید.

اصول و تکنیک های هشتگ گذاری در اینستاگرام - انتخاب هشتگ های قوی

در میان کپشن هشتگ نگذارید

در صورتی که در میان کپشن از هشتگ های مختلف استفاده کنید باعث کاهش اینگیجمنت شده و مطمئناً بسیاری از کاربران بدون مطالعه کپشن آن را رد می کنند. در واقع تجربه نشان داده که بهتر است تا هشتگ ها را بعد از تمام شدن کپشن استفاده کرده و به این صورت علاوه بر ایجاد نظم و ترتیب در پست ها، مطالعه مطلب برای کاربران آسان تر خواهد شد.

بیشتر بخوانید: رفع ارور Your Account was Compromised در اینستاگرام

بهترین این اصول و تکنیک های هشتگ گذاری در اینستاگرام

هشتگ گذاری اختصاصی

یکی از اصول و تکنیک های هشتگ گذاری در اینستاگرام این است که هشتگ اختصاصی را برای خود انتخاب کرده و در تمامی پست های تان به کار ببرید. برای مثال می ‌توانید نام برند خود را به صورت مجزا هشتگ کنید. برای مثال #برتر_رایانه برای پست های اینستاگرام سایت برتر رایانه مناسب بوده و به عنوان هشتگ اختصاصی پیج اینستاگرام این سایت به کار می رود.

اصول و تکنیک های هشتگ گذاری در اینستاگرام - مهم ترین روش ها

انتخاب هشتگ مناسب

مطمئناً برای شما نیز پیش آمده که هشتگی را سرچ می کنید که تعداد بالایی پست را در بر می گیرد. به طور معمول هشتگ های تک سیلابه دارای پست های متعددی هستند. برای مثال اگر #کتاب را جستجو کنید مطمئناً پست های مربوط به این هشتگ میلیونی هستند و به همین دلیل در صورتی که پیجتان دارای تعداد فالوور های کمی است بهتر می باشد تا از هشتگ های تک سیلابه استفاده نکنید. در واقع در چنین مواردی هشتگ هایی با ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ پست مناسب تر خواهند بود. البته می توانید یک تا دو هشتگ را به صورت تک سیلابه در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید: حل مشکل تگ نشدن افراد در اینستاگرام

هشتگ گذاری در بیوگرافی پیج

ممکن است مشاهده کرده باشید که برخی از کاربران از هشتگ های مختلف در بیوگرافی خود استفاده می کنند. متاسفانه انجام این کار بسیار نادرست است و باعث می ‌شود تا دیگر کاربران به مشاهده پست های شما علاقمند نشوند. در واقع در قسمت بیو که یکی از مهم ترین بخش ‌های پیج برای جذب دنبال کننده می باشد، بهتر است تا در رابطه با محتوای پیج توضیحاتی را به مخاطبان ارائه کنید و هشتگ گذاری این فرصت را از شما خواهد گرفت.