همه چیز در رابطه با کسب درآمد از اینستاگرام

everything-about-making-money-from-instagram-pic-1

شاید در سال های گذشته هیچ کس فکرش را نمی کرد که بتوان با استفاده از یک شبکه اجتماعی در گوشی موبایل خود به کسب درآمد پرداخت. اما این اتفاق در بسیاری از شبکه‌ های اجتماعی از جمله اینستاگرام میسر شده و امروزه بسیاری از کاربران از این فضا درآمد های میلیونی به دست می آورند. با شیوع ویروس کرونا تعداد کاربران فعال اینستاگرام افزایش یافته و بسیاری از فروشگاه های معتبر علاقمند به فروش اینترنتی محصولات خود شده اند. البته ایده های دیگری نیز برای کسب درآمد از اینستاگرام وجود دارد که ما در ادامه این مطلب قصد داریم تا در رابطه با تمامی راهکارهایی که در این زمینه می‌ توان به کار برد اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم با مطالعه این مطلب بتوانید ایده عملی برای شروع فعالیت در اینستاگرام به دست آورید.

بیشتر بخوانید: روش های کسب درآمد از یوتیوب

روش های کسب درآمد از اینستاگرام چیست؟

در صورتی که علاقه مند به کسب درآمد از اینستاگرام هستید اما نمی‌ دانید که بلاگر ها و یا سایر افراد فعال چگونه از این فضا درآمد کسب می ‌کنند بهتر است تا ادامه این مطلب را مطالعه کنید:

فروش کالا و خدمات

می ‌توان گفت که ساده ترین راهکار برای کسب درآمد در فضای اینستاگرام فروش کالا و خدمات است. در واقع امروزه بسیاری از فروشگاه ها فعالیت مجازی خود را در اینستاگرام آغاز کرده اند و محصولات مختلفی در این فضا به فروش می ‌رسد که از آنها می توان به لباس، لوازم خانه، اسباب بازی و… اشاره نمود. در کنار فروش کالا بسیاری از کاربران خدماتی را عرضه می کنند برای مثال شما می توانید با فروش محتوای آموزشی درآمد بالایی را کسب کنید.

کسب درآمد از اینستاگرام - فروش محصول

بیشتر بخوانید: بهترین ایده های تولید محتوا در اینستاگرام

تبلیغات

از دیگر روش های درآمد زایی در اینستاگرام می ‌توان به تبلیغات اشاره نمود. در واقع بسیاری از کاربران با افزایش تعداد فالوور های خود تبلیغات گرفته و به این صورت درآمد خوبی را به دست می ‌آورند. البته برای افزایش فالوور به محتوای خوب و جذب کننده نیاز خواهید داشت. همچنین امکان خرید پیج نیز وجود دارد اما بهتر است تا مراقب کلاهبرداران باشید و قبل از خرید پیج حتماً اینگیجمنت آن را بررسی کنید.

اشتراک گذاری کد تخفیف

یکی از ساده ترین راهکار ها برای تبلیغات این است که کد تخفیف سایر پیج ها و یا سایت ها را درون پیج خود قرار دهید. در واقع شما می ‌توانید با مدیران سایت های مختلف صحبت کرده و از آنها کد تخفیف مخصوص به خود را بگیرید. سپس با هر خریدی که با استفاده از کد تخفیف شما انجام شود پورسانتی به حسابتان واریز خواهد شد. البته برای این کار احتیاج به تعداد فالوور نسبتاً بالا و همچنین بازاریابی مناسب خواهید داشت.

ایده های عملی برای کسب درآمد از اینستاگرام

بلاگر شوید!

ساده ترین ایده ای که برای کسب درآمد از اینستاگرام می‌ توان به آن اشاره نمود بلاگری است. در واقع شما می توانید تنها با استفاده از یک گوشی موبایل و بارگذاری تصاویر و ویدیو هایی از خودتان در اینستاگرام تعداد فالوور های زیادی را جذب کنید. البته بهتر است تا حتماً موضوعی خاص را برای پیج خود در نظر بگیرید و در کنار آن به موضوعات فرعی نیز بپردازید. برای مثال شما می توانید در این فضا پیج آشپزی ایجاد کنید، فیلم و سریال و کتاب معرفی نمایید، آموزش گوشی موبایل را ارائه دهید، در رابطه با روتین پوستی و لوازم آرایشی محتوا تولید کنید و یا یکی از موضوعات دلخواه خود را انتخاب نموده و به صورت جدی در رابطه با آن فعالیت کنید. در کنار آن می توانید با انتشار تصاویری از منزل و اعضای خانواده صمیمیت بیشتری را ایجاد کرده و تعداد فالوورهایتان را افزایش دهید.

کسب درآمد از اینستاگرام - بلاگری

بیشتر بخوانید: افزایش فالوور با استوری اینستاگرام

شغلتان را مجازی کنید

تمامی افراد در شغل خود متخصص هستند و تجارب و اطلاعات بالایی دارند. به همین دلیل می توانید با مجازی کردن شغل خود فروش بالایی را به دست آورده و یا با افزایش فالوور ها تبلیغات بگیرید. در واقع شما می ‌توانید خدمات و محصولات خود را در این فضا ارائه کنید و یا هر روزه در رابطه با شغل خود مطالبی را در اینستاگرام انتشار دهید. البته امکان ترکیب کردن این دو مورد نیز با یکدیگر وجود دارد برای مثال افرادی که به تولید اجناس چرمی می پردازند می توانند این محصولات را در اینستاگرام به فروش رسانده و در کنار آن تصاویر و ویدیو هایی را در رابطه با محیط کاری و یا همچنین آموزش چرم دوزی ارائه دهند و به این صورت از دو طریق فروش محصولات و تبلیغات به درآمد زایی بپردازند.