روش های کسب درآمد از یوتیوب

ways-to-earn-money-from-youtube-pic-3

یوتیوب یکی از شبکه های اجتماعی برای اشتراک گذاری ویدیو می باشد که طرفداران بسیار زیادی در سرتاسر دنیا دارد. در واقع امروزه میانگین حضور هر کاربر در یوتیوب چهل دقیقه می باشد که رکورد حضور مخاطب را نسبت به سایر شبکه های اجتماعی شکانده و فرصتی را برای کسب درآمد از یوتیوب برای افراد مختلف فراهم کرده است. شما می توانید با استفاده از روش های مختلفی از این فضا درآمد کسب کنید. در ادامه قصد داریم تا با بهترین روش هایی که می توان از آن ها برای کسب درآمد از شبکه اجتماعی یوتیوب استفاده نمود را شرح دهیم. لطفاً همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: معرفی مهمترین سرویس های جایگزین یوتیوب

کسب درآمد از یوتیوب با تبلیغات

در صورتی که شما کانالی را در یوتیوب برای کسب درآمد ایجاد کرده باشید ابتدا باید در برنامه Partner Program ثبت نام کنید. پس از آن محتوا و مخاطبان شما توسط یوتیوب بررسی می شود و زمانی که آمار بازدیدکنندگان به بیش از ۴ هزار ساعت در سال و میزان دنبال کنندگان به هزار نفر برسد کانال شما وارد سیستم درآمد تبلیغاتی می شود؛ به این صورت می توانید به کسب درآمد از یوتیوب بپردازید و درآمد دلاری کسب کنید اما قبل از آن شما باید وارد اکانت خود شده و سپس در سرویس creatoracademy.youtube.com به پروفایل خود وارد شوید و Monetization را انتخاب کنید. بعد از این مرحله لازم است تا در سرویس AdSense نیز ثبت نام نمایید که این کار در خارج از کشور انجام می شود و شما احتیاج به یک همکار یا واسطه در خارج از کشور خواهید داشت. بعد از انجام موارد گفته شده می توانید محتوای مناسب و مجاز برای کسب درآمد را تولید کنید و به این صورت از یوتیوب درآمد کسب نمایید. توجه داشته باشید که تنها ویدیو هایی در این فضا شامل استاندارد های تبلیغاتی می شوند که از قانون کپی رایت پیروی کنند و محتوای توهین آمیز، نژادپرستانه و… نداشته باشند. بنابراین بهتر است تا قبل از شروع به کسب درآمد حتماً قوانین یوتیوب را مطالعه کنید. توجه داشته باشید که این امکان برای شما فراهم است تا تمامی ویدیو ها را مطابق با نظر خود بسازید و فقط در برخی از آن‌ ها استاندارد های تبلیغاتی را رعایت نمایید. برای این کار لازم است تا در دیگر ویدیو ها درآمد تبلیغاتی را لغو کنید. در غیر این صورت با انتشار ویدیو های نا مناسب احتمال حذف این سرویس از کانال شما وجود دارد.

کسب درآمد از یوتیوب - روش های کاربردی

مطالعه بیشتر: ترفند های جستجو در یوتیوب

مهم ترین روش های کاربردی کسب درآمد از یوتیوب

تبلیغ برند های مختلف

یکی از مهمترین روش های کسب درآمد از یوتیوب تبلیغ برند های مختلف می باشد. برای این کار لازم نیست تا به سیستم درآمدزایی یوتیوب متصل باشید و در صورتی که دنبال‌ کنندگان قابل توجه ای دارید می توانید با برند های مختلف هماهنگی به عمل آورده و در ویدیو های خود تبلیغ برند آنان را انجام دهید. برای شروع لازم نیست تا حتماً با برند های بزرگ همکاری کنید و می توانید از برند های کوچکتر شروع نمایید.

فروش محصولات

ممکن است شما صاحب کسب و کار مشخصی باشید. در صورتی که قصد گسترش کسب و کار خود را دارید لازم است تا در شبکه های اجتماعی مانند یوتیوب، اینستاگرام، تلگرام و… فعالیت کنید. برای مثال می توانید ویدیو های تبلیغاتی از محصولات خود آماده کرده و آن ها را در کانال یوتیوب به اشتراک بگذارید. به این صورت کاربران علاقه مند به بازدید از محصولات شما خواهند شد و میزان درآمد حاصله تان افزایش می یابد.

کسب درآمد از یوتیوب با تبلیغات

بیشتر بخوانید: افزایش بازدید ویدیو های یوتیوب

معرفی محصول

یکی از فعالیت هایی که می توانید با استفاده از آن ها از یوتیوب درآمد زایی کنید معرفی محصول می باشد. در واقع شما می توانید کانالی را در این سوشال مدیا راه‌ اندازی کرده و محصولات مختلف را معرفی و نقد کنید. به این صورت کاربرانی که قصد خرید محصول مورد نظر را داشته باشند می توانند اطلاعات کامل تری در رابطه با این محصول به دست آورده و سپس با انجام تحقیقات لازم خرید خود را نهایی کنند. برای این کار می توانید ابتدا محصولات مختلفی را خریداری کنید و آن ها را در قالب یک ویدیو نقد نمایید در صورتی که میزان دنبال کنندگان شما افزایش یابد پس از مدتی برند های مختلف خواهان همکاری با شما خواهند شد و در کنار ارسال رایگان محصولات مبلغی را نیز به عنوان تبلیغات برای شما در نظر می گیرند.