ترفند های جستجو در یوتیوب

search-tricks-on-youtube-pic-1

یوتیوب یکی از شبکه های اجتماعی پر طرفدار در میان افراد مختلف است چرا که از این طریق امکان کسب درآمد برای کاربران نیز وجود دارد. علاوه بر آن شما با گشت و گذار در یوتیوب می ‌توانید در رابطه با موضوعات مختلف آموزش ببینید و یا لحظات سرگرم ‌کننده ای را با دیدن ویدیو های طنز سپری نمایید. در این فضا به راحتی می توان با تایپ یک عبارت به فیلم ‌های مورد نظر دسترسی پیدا کرد اما گاهی اوقات جستجو در یوتیوب به این سادگی ها نخواهد بود و بهتر است تا از ترفند هایی استفاده کنید تا نتایج مورد نظر خود را پیدا نمایید.

بیشتر بخوانید: ساخت اکانت و کانال یوتیوب | آموزش یوتیوب

فیلتر های جستجو در یوتیوب

فیلتر زمان انتشار فیلم

برای جستجو در یوتیوب می ‌توانید از فیلتر های مختلفی که در این شبکه اجتماعی به کار رفته استفاده نمایید. برای دسترسی به این فیلتر ها در قسمت جستجوی یوتیوب روی دکمه Filter ضربه بزنید. بعد از آن می توانید فیلتر های مختلف را مشاهده کنید. به این ترتیب امکان انتخاب یکی از فیلتر ها و یا چند فیلتر برای جستجوی دقیق تر وجود دارد. در صورتی که قصد دارید تا از فیلتر زمان انتشار فیلم استفاده نمایید، این فیلتر شامل فیلتر ساعت، روز، هفته، ماه و سال می شود. به این ترتیب می توانید بر اساس زمان مورد نظر خود یا با توجه به بازه زمانی دلخواه جستجو را انجام دهید.

فیلتر مدت زمان فیلم

آیا قصد دارید فیلم های مورد نظر خود را بر اساس مدت زمانشان دسته بندی کنید؟ برای اینکار می توانید از فیلتر مدت‌ زمان فیلم استفاده نمایید. در واقع در این فیلتر ویدیوهای کمتر از ۴ دقیقه در قسمت Short قرار می گیرند و می ‌توانید ویدیو ها با مدت زمان های مختلف را به راحتی پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: دانلود از یوتیوب بدون نرم افزار در گوشی و کامپیوتر

فیلتر تایپ

در صورتی که به جای جستجوی مستقیم فیلم قصد دارید تا به دنبال کانال یا لیست پخش مورد نظر خود بگردید استفاده از فیلتر تایپ گزینه مناسبی خواهد بود.

فیلتر ویژگی ها

با استفاده از فیلتر ویژگی ها می توانید موارد زیادی را پوشش دهید. برای مثال با استفاده از گزینه Live می توانید شاهد محتوای زنده موجود در یوتیوب باشید.

جستجو در یوتیوب - روش های جستجو سریع

گزینه Subtitles/CC تنها محتواهای دارای زیرنویس را برایتان نمایش می دهد. گزینه Creative Commons ویدیو هایی را پیدا می کند که مجوز استفاده مجدد دارند و در نهایت گزینه ۳۶۰ درجه فیلم های ۳۶۰ درجه را به عنوان خروجی می دهد که می توانید با هدست VR آن ها را مشاهده کنید.

عملگرهای جستجو در یوتیوب

برای جستجو در یوتیوب می‌توانید به جای استفاده از فیلترها، از عملگرهای مختلف استفاده کنید. به این ترتیب سرعت عمل شما در جستجو افزایش می‌یابد. برای مثال در صورتی که بعد از کلمه کلیدی مورد نظر خود کاما قرار دهید می‌توانید جستجوی تان را سریع تر کنید. برای مثال با تایپ عبارت Book, week, short ویدیو های کوتاه منتشر شده این هفته در رابطه با کتاب برای شما نمایش داده می شود.

جستجوی کلمات خاص

در صورتی که در عبارت جستجو کلمه‌ای خاص دارید که برایتان مهم است که جستجوی ها حتماً بر اساس آن شکل بگیرد بهتر است تا قبل از آن از علامت + استفاده کنید. برای مثال عبارت NES Donkey Kong را به صورت Donkey Kong + NES سرچ کنید تا تمامی نتایج شامل NES باشند.

حذف یک کلمه در سرچ

در صورتی که از عملگر منفی یا – قبل از کلمه استفاده کنید آن کلمه به هیچ عنوان در سرچ های شما نخواهد آمد. برای مثال ممکن است که شما علاقه مند به تماشای بازی های جام جهانی فوتبال به غیر از جام جهانی برزیل باشید در این شرایط می توانید عبارت World Cup -Brazil را جستجو کنید.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین سرویس های دانلود موزیک خالی برای کارائوکه

جستجوی چند کلمه مختلف

ممکن است قصد داشته باشید تا چند کلمه را جستجو کرده و ویدیو های حاوی هر دو را پیدا کنید. در این شرایط می‌توانید از عملگر ” ” استفاده نمایید. برای مثال برای جستجوی لباس و کفش عبارت ”Dress” ”shoes” را سرچ نمایید.

جستجو با استفاده از هشتگ

اگر هنوز هم نمی توانید به محتوای مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید بهتر است تا حتماً از هشتگ های مورد استفاده در یوتیوب استفاده کنید. در این شرایط می توانید با سرچ هشتگی خاص به فیلم هایی مرتبط با آن دسترسی پیدا کرده و ویدیو مورد نظرتان را پیدا نمایید.