آموزش رفع مشکل صدا در گوشی اندروید

tutorial-for-sound-problem-in-android-phone-pic-1

تلفن های همراه در حال حاضر نسبت به چند سال گذشته از کارایی و کاربرد های بسیار فراوانی برخوردار می باشند. به طوری که اکثر افراد از کودکان گرفته تا بزرگسالان از گوشی هوشمند استفاده می کنند. در واقع امکانات و قابلیت های اسمارت فون ها باعث شده تا افراد برای انجام ساده ترین کار ها و امور روزانه خود از گوشی‌ های هوشمند کمک بگیرند. بیشترین کارایی تلفن همراه ، برقراری ارتباط و تماس با سایر افراد می باشد. این ویژگی باعث می شود به سرعت با افراد مورد نظر ارتباط برقرار کنیم ؛ از این رو قطعا اختلال در ارسال و دریافت صدا در تلفن همراه می تواند مشکل بزرگی محسوب شود. با توجه به اهمیت این موضوع ، به بررسی روش های رفع مشکل صدا در گوشی اندروید می پردازیم. لطفا تا انتها همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: روش های حل مشکل عدم پخش صدای فیلم در کامپیوتر

رفع مشکل صدا در گوشی اندروید شیائومی

قطعاً برقراری تماس یکی که از مهم ‌ترین دلایل استفاده انسان از گوشی‌ های تلفن همراه می باشد ، به طوری که اگر این قابلیت دچار اختلال شود ، گوشی هوشمند بخش اعظمی از کارایی خود را از دست می دهد. گوشی های شیائومی در حال حاضر در گروه تلفن های هوشمند محبوب قرار دارند. با این حال گوشی های برند شیائومی نیز همانند سایر تلفن های همراه گاهی دچار اختلال می شوند که مشکل صدا یکی از آن ها است. به منظور رفع مشکل صدا در گوشی اندروید شیائومی از روش های زیر کمک بگیرید.

چک کردن بخش Media Volume: برای استفاده از این روش در مرحله اول وارد منوی Settings شوید و گزینه Sounds and vibration را انتخاب نمایید.

رفع مشکل صدا در گوشی اندروید شیائومی

سپس از طریق حرکت دادن نوار رنگی ، درجه صدا را در قسمت های مختلف افزایش دهید.

روش های ساده برای رفع مشکل صدا در گوشی اندروید

استفاده از منوی CIT: شما از طریق منوی CIT می توانید تشخیص دهید که مشکل صدا مربوط به سخت افزار است یا خیر. برای این کار بعد از ورود به صفحه Settings روی On the phone ضربه بزنید. در مرحله بعد وارد قسمت Kernel Version شوید و پنج بار روی آن بزنید تا منوی CIT برای شما فعال شود. از منوی نمایش داده شده Speaker را بیابید و روی آن تپ نمایید. با این کار تستی اجرا می شود و در صورتی که مشکلی وجود داشته باشد به شما اطلاع داده خواهد شد.

رفع مشکل صدا در گوشی اندروید سامسونگ

بیشتر بخوانید: راه حل مشکل قطع شدن صدای زنگ تماس واتساپ

رفع مشکل صدا در گوشی اندروید سامسونگ

غیر فعال کردن Do Not Disturb: برای رفع مشکل صدا در گوشی اندروید سامسونگ وارد Settings شوید و روی Sound گزینه تپ نمایید. سپس Do Not Disturb را بیابید و روی آن ضربه بزنید. از صفحه باز شده Automatic rules را انتخاب نموده و از خاموش بودن تمام موارد موجود در این لیست اطمینان حاصل کنید. سپس دوباره مشکل صدا را در تلفن همراه خود بررسی نمایید.

استفاده از Safe mode: بررسی Safe mode نیز می تواند در رفع مشکل صدا در تلفن همراه سامسونگ شما موثر باشد. در حالت Safe mode تنها برنامه های اصلی و پیش فرض گوشی وجود دارند و در صورتی که برنامه ای به تازگی در تلفن همراه خود نصب کرده باشید ، می توانید دریابید که آیا این مشکل مربوط به آن برنامه است یا خیر. در صورتی که مشکلی در این حالت وجود نداشته باشد ، می‌ توانید از حالت Safe mode خارج شوید و برنامه را حذف نصب کنید.

استفاده از نرم افزار Speaker cleaner: اگر تلفن همراه شما به تازگی در تماس با آب و رطوبت قرار گرفته ، باید به سرعت گوشی خود را خشک کنید تا آب به اجزای داخلی آن آسیب نزند. استفاده از سشوار یا قرار دادن تلفن همراه درون ظرف برنج می ‌تواند به خشک کردن تلفن همراه کمک کند. همچنین می توانید با استفاده از نرم افزار Speaker cleaner این امر سهولت بخشید. این نرم افزار با اجرای ویبره های متوالی باعث می شود تا رطوبت از دستگاه خارج شود.

شما عزیزان می توانید مطلب کاربردی رفع مشکل صدا در ویندوز را نیز مطالعه نمایید.

روش های ساده برای رفع مشکل صدا در گوشی اندروید

تمیز کردن اسپیکر: وجود آلودگی و گرد و غبار بر روی سوراخ اسپیکر نیز می تواند باعث بروز مشکل صدا در تلفن همراه شود. به همین دلیل پیشنهاد می دهیم از طریق گوش پاک کن و با کمک شی مانند سوزن یا خلال دندان آلودگی ها را جدا کنید تا جرم به وجود آمده بر روی اسپیکر از بین رود. بعد از این کار مجدداً صدا را چک کنید.

خارج کردن باتری: یکی از روش هایی که برای رفع مشکل صدا در گوشی اندروید مورد استفاده قرار می گیرد ، خارج کردن باتری از دستگاه می باشد. باتری را به طور کامل از دستگاه خارج کنید و مجدداً آن را درون گوشی قرار دهید. در صورتی که باتری به درستی درون گوشی قرار نمی‌ گیرد ، حتما ابتدا تلفن همراه را به طور کامل خاموش کنید و سپس باتری را بیرون آورید. مجدداً بعد از قرار دادن باتری مشکل صدا را چک کنید.

آپدیت کردن اندروید: یکی از عوامل دیگری که در ایجاد اختلال صدا تاثیر دارد ، قدیمی شدن نسخه اندروید می باشد. این مشکل به سادگی از طریق به روز رسانی قابل حل است. برای این کار به تنظیمات گوشی بروید و روی گزینه About phone تپ نمایید. در صفحه باز شده روی System Update ضربه بزنید و در صورتی که آپدیتی وجود داشت روی آن تاچ کنید تا فرایند بروزرسانی آغاز شود. این مرحله کمی زمان بر می باشد و باید تا پایان آن صبور باشید.

در این مطلب از برتر رایانه روش های حل مشکل صدا در گوشی اندروید را شرح دادیم تا به راحتی چنین مشکلاتی را برطرف سازید.