آموزش تغییر محتوای اکسپلور اینستاگرام با گزینه Not interested

tutorial-change-content-explorer-instagram-with-not-interested-option-pic-1

صفحه اکسپلور اینستاگرام برای بسیاری از کاربران جذاب است و اکثر افرادی که از این شبکه اجتماعی استفاده می کنند در ابتدای ورود به اینستاگرام اکسپلور خود را بررسی کرده و محتوا های جدید را بررسی می کنند. دلیل جذابیت این صفحه در این است که اینستاگرام با استفاده از هوش مصنوعی خود سلیقه مخاطب را تشخیص داده و سعی می ‌کند تا مطالب مرتبط به سلیقه شما را برایتان نمایش دهد. متاسفانه مدتی است که این شبکه اجتماعی دچار اختلالاتی شده و به همین دلیل احتمال نمایش پست های نامرتبط در اکسپلور وجود دارد. به همین علت در ادامه این مطلب قصد داریم تا آموزشی در جهت تغییر محتوای اکسپلور اینستاگرام با استفاده از گزینه Not interested ارائه دهیم که امیدواریم مورد توجه شما قرار گیرد. لطفاً در ادامه همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: افزایش فالوور با استوری اینستاگرام

روش تغییر محتوای اکسپلور اینستاگرام

همان طور که گفته شد در اکسپلور اینستاگرام محتوای مورد نظر شما نمایش داده می شود. اما مدتی است که اختلالاتی در هوش مصنوعی اینستاگرام ایجاد شده و ممکن است شاهد مطالب زرد یا نامرتبط به سلیقه خود در این بخش باشید. در واقع بعضی از کاربران با ورود به اکسپلور خود تصور کردند که توسط دیگران هک شده اند چرا که شاهد محتوای کاملا نامربوطی بودند. به همین علت می توان از راهکارهایی برای تغییر محتوای اکسپلور اینستاگرام استفاده نمود. در واقع خود اینستاگرام راه حلی را در نظر گرفته که می توانید پستی که محتوای آن را دوست ندارید انتخاب کرده و اعلام کنید که دیگر نمی خواهید این محتوا را در اکسپلور خود مشاهده کنید. برای این کار ابتدا وارد قسمت اکسپلور شده و پستی که دوست ندارید را انتخاب نمایید. سپس روی آیکون سه نقطه که در قسمت بالا سمت راست پست قرار گرفته ضربه بزنید.

در انتها گزینه See Fewer Posts Like This را انتخاب کنید.

در این صورت پیغام Show Fewer Posts Like This From Now on برای شما نمایش داده می شود و از این پس پست های این چنینی را کمتر خواهید دید.

در نظر داشته باشید که گاهی اوقات با یک بار انجام این کار باز هم شاهد چنین پست هایی خواهید بود و لازم است تا چندین بار دیگر از این گزینه استفاده کنید. در صورتی که در اینستاگرام شما چنین گزینه ای وجود نداشت احتمالاً شما این شبکه اجتماعی را به جدیدترین ورژن آپدیت کرده اید و لازم است از روش دیگری که در ادامه توضیح می دهیم استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: روش های افزایش فالوور اینستاگرام

تغییر محتوای اکسپلور اینستاگرام با گزینه Not Interested

همان طور که گفته شد در آپدیت های جدید تر اینستاگرام دیگر شاید گزینه See Fewer Posts Like This  نخواهید بود. بنابراین برای تغییر محتوای اکسپلور اینستاگرام می توانید از گزینه Not Interested استفاده کنید. برای این کار ابتدا وارد اکسپلور شده و روی آیکون سه نقطه قرار گرفته در سمت راست پست تپ کنید.

به این طریق گزینه Not Interested برای شما نمایش داده می شود که لازم است تا آن را انتخاب نمایید.

تغییر محتوای اکسپلور اینستاگرام

بهتر است که تا چند روز این کار را انجام داده و تمامی پست هایی که مطابق با سلیقه تان نیستند یا پست های زرد را با استفاده از گزینه Not Interested از اکسپلور خود خارج کنید. به این ترتیب کم کم چنین پست هایی برایتان نمایش داده نخواهد شد.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره ی اکسپلور اینستاگرام | آموزش اینستاگرام

ریست کردن اکسپلور اینستاگرام

در صورتی که تعداد پست های نا مرتبط به علاقه شما در اینستاگرام افزایش یافته بهتر است تا به جای استفاده از گزینه Not Interested تمامی تاریخچه اکسپلور را پاک کنید. برای این کار می ‌توانید وارد تب پروفایل خود شده و با ضربه روی آیکون همبرگر در قسمت بالا سمت راست گزینه Setting را انتخاب کنید.

تغییر محتوای اکسپلور اینستاگرام - پاک کردن تاریخچه سرچ ها

حال روی گزینه Security تپ نمایید.

پاک کردن تاریخچه سرچ در اینستاگرام

روی گزینه Search History ضربه بزنید تا وارد قسمت تاریخچه شوید.

پاک کردن تاریخچه سرچ اینستاگرام برای تغییر محتوای نمایش داده شده در اکسپلور

در این بخش Clear All را انتخاب نمایید.

پاک کردن هیستوری اکسپلور

با این کار صفحه ای برایتان نمایش داده می شود که لازم است تا در آن گزینه Clear All را انتخاب کنید.

پاک کردن تمام تاریخچه جستجو اینستاگرام

بعد از انجام مراحل بالا به قسمت اکسپلور رفته و یک بار صفحه را رفرش کنید تا پست های جدید به نمایش در آید.

البته شما می توانید از قسمت بالای اکسپلور موضوع مورد نظر خود را انتخاب کرده تا مطالب مرتبط با یکدیگر را مشاهده کنید و یا با فالو کردن هشتگ های مورد نظر از تماشای مطالب زرد دوری کنید.

اکسپلور اینستاگرام