حل مشکلات برنامه گوگل پلی موزیک

حل مشکلات برنامه گوگل پلی موزیک - عکس یک

گوگل پلی موزیک یکی از برنامه هایی است که به صورت پیش فرض روی بسیاری از گوشی های اندرویدی نصب شده است. با اجرای این برنامه می توان آهنگ های دلخواه خود را پخش کرد و از شنیدن موسیقی لذت برد. این اپلیکیشن ۳۵ میلیون آهنگ را در خود جای داده است و یک سرویس پخش استریم منحصر به فرد به حساب می آید. البته در این برنامه نیز احتمال ایجاد باگ ها و مشکلاتی وجود دارد که باعث خواهد شد تا عملکرد اپلیکیشن دچار اختلال شود. به همین علت در این مقاله آموزش کاملی در رابطه با حل مشکلات برنامه گوگل پلی موزیک ارائه خواهیم داد که امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید: رفع پنج مشکل رایج در گوگل پلی استور

راهکار حل مشکلات برنامه گوگل پلی موزیک

پخش نشدن آهنگ در گوگل پلی موزیک

در حل مشکلات برنامه گوگل پلی موزیک یکی از مهم‌ترین ایرادات این برنامه پخش نشدن آهنگ می‌باشد. در واقع ممکن است در این برنامه آهنگ‌هایی توسط کاربران دانلود شود که در گوشی هوشمندشان نمایش داده نمی‌شود. برای حل این مشکل می‌توان مراحل زیر را دنبال کرد:
مرحله ۱: وارد تنظیمات موبایل خود شوید و به بخش Apps بروید.

مشکلات برنامه گوگل پلی موزیک - عکس دو

مرحله ۲: در این قسمت Google Play Music را پیدا کنید و وارد آن شوید.

مشکلات برنامه گوگل پلی موزیک - عکس سه

مرحله ۳: حال روی Storage ضربه بزنید و سپس گزینه Clear Cache را انتخاب نمایید تا مشکلات ایجاد شده رفع شود.

مشکلات برنامه گوگل پلی موزیک - عکس چهار

مشکلات برنامه گوگل پلی موزیک - عکس پنج

دلایل کار نکردن گوگل پلی موزیک

گاهی اوقات ممکن است موسیقی را دانلود کنید که در برنامه گوگل پلی موزیک پخش نشود. در این صورت لازم است بررسی نمایید که آیا آهنگ مورد نظر از فرمت‌های پشتیبانی شده برنامه برخوردار است یا خیر؟ این فرمت‌ها به صورت MP3, AAC (.m4a), WMA, FLAC, OGG, ALAC (.m4a) و .m4p می باشند و ممکن است فرمت WAV در این برنامه پشتیبانی نشود. در بعضی از موارد نیز ممکن است موسیقی مورد نظر دانلود نشود که در این صورت احتمال پر شدن کتابخانه دستگاه شما زیاد است. شما می توانید در این قسمت ۵۰ هزار آهنگ را دانلود کنید و در صورتی که این میزان کامل شود تنها راه حل پاک کردن برخی از آهنگ ها است.

پرداخت های غیر موفق در گوگل پلی موزیک

در این برنامه هنگام پرداخت حق اشتراک ممکن است با خطاهایی روبرو شوید در این مورد ابتدا از صحت اطلاعات کارتتان اطمینان حاصل کنید و در صورتی که کارت شما تنها در گوگل پلی موزیک قبول نمی‎شود بهتر است تا با پشتیبانی گوگل ارتباط بگیرید و به این صورت مشکل را حل کنید. در غیر این صورت برنامه را ریستارت کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش بستن پاپ آپ در گوگل کروم

دیگران راهکارهای حل مشکلات برنامه گوگل پلی موزیک

پخش نشدن آهنگ

از دیگر مشکلات برنامه گوگل پلی موزیک می‌توان به پخش نشدن آهنگ اشاره کرد. در صورتی که دستگاه در حالت Play Downloaded Music Only قرار بگیرد استیشن‌ها دیگر موسیقی را پخش نمی‌کنند. در این صورت تنها آهنگ‌هایی که دانلود شده پخش می‌شود. برای حل این مشکل حالت استریم ها را از Stream Only On Wi-Fi غیر فعال کنید و آن را روی حالت دیتای گوشی قرار دهید.

آهنگ‌های تکراری

با توجه به اینکه امکان سینک کردن موسیقی از iTunes در اپلیکیشن گوگل پلی موزیک وجود دارد احتمال ایجاد آهنگ‌های تکراری بسیار بالا خواهد رفت. برای حل این مشکل تنها می‌توان کل ترک ها را پاک کرده و مجدداً بارگذاری نمود.

مشکلات برنامه گوگل پلی موزیک - عکس شش

حل مشکل احراز هویت دو مرحله ای

در صورتی که قصد دارید وارد Music Manager شوید نباید احراز هویت دو مرحله ای جیمیل تان فعال باشد. به این ترتیب بهتر است تا برای ورود به جیمیل از گزینه get a text message with a verification code یا get a verification code from the Google authenticator app استفاده کنید و اطلاعات کارت اعتباری تان را نیز وارد نمایید که کمک می‌کند تا گوگل به محل اقامتتان پی ببرد.

رفع باگ های برنامه گوگل پلی موزیک

برخی از باگ های این برنامه را نمی توان به هیچ صورتی حل کرد و تنها با به روز رسانی برنامه امکان حل این مشکل وجود دارد.

راه حل های کاربردی حل مشکل گوگل پلی موزیک

ابتدا اتصالتان به اینترنت را بررسی کنید و در صورتی که همچنان مشکلاتی در گوگل پلی موزیک وجود داشت بهتر است تا با استفاده از اکانت دیگری وارد این برنامه شوید. علاوه بر آن برخی از مشکلات به علت تغییر رمز جیمیل رخ می‌دهند که در صورتیکه رمز جیمیلتان را تغییر داده باشید بهتر است تا آن را در گوگل پلی موزیک نیز اعمال کنید.

بیشتر بخوانید: روش های تغییر کیبورد اندروید