روش های تغییر کیبورد اندروید

android-keyboard-change-methods-pic-1

در صورتی که از کیبورد گوشی اندرویدی خود خسته شده اید و علاقه مندید تا با نصب کیبوردی جدید تغییراتی را در گوشی موبایل خود ایجاد کنید بهتر است تا در ادامه همراه ما باشید. برای گوشی های اندروید کیبورد های متنوعی طراحی شده که به راحتی قابل نصب روی گوشی موبایل شما هستند و هر زمان که از صفحه کلید موبایلتان خسته شدید می توانید به راحتی کیبورد جدیدی را نصب کنید. در ادامه روش نصب و فعال سازی و تغییر کیبورد اندروید به شما همراهان آموزش داده می شود لطفاً تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

بیشتر بخوانید: روش های خاموش کردن ویبره کیبورد اندروید

تغییر کیبورد اندروید با نصب کیبورد جدید

برای تغییر کیبورد اندروید می توانید کیبورد جدیدی را دانلود کرده و آن را روی سیستم خود نصب کنید. در گوگل پلی می ‌توان به کیبورد های متنوع و با طراحی های گوناگون دسترسی پیدا کرد که اکثراً به صورت رایگان عرضه می شوند. اما در این میان دو صفحه کلید SwiftKey و Gboard دارای کارایی بیشتری هستند و امکانات کامل تری را برای شما ایجاد می کنند. برای مثال کیبورد SwiftKey امکان افزودن ۵ زبان را دارد و به همین علت بسیار کاربردی خواهد بود. برای تغییر صفحه کلید موبایلتان ابتدا یکی از برنامه های مربوط به این کار را دانلود نمایید و سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱: هنگامی که کیبوردی را دانلود و نصب نمایید، می توانید با ورود به قسمت  Language & Input در گوشی موبایلتان آن را فعال کنید.

تغییر کیبورد اندروید - عکس دو

مرحله ۲: حال در قسمت Keyboards روی on-screen keyboard تپ نمایید.

تغییر کیبورد اندروید - عکس سه

مرحله ۳: در صفحه جدید روی Manage keyboards ضربه بزنید تا بتوانید کیبورد های جدید را اضافه کنید.

تغییر کیبورد اندروید - عکس چهار

مرحله ۴: روی دکمه کشویی کنار کیبورد مورد نظرتان تپ نمایید تا به رنگ آبی در بیاید و کیبورد فعال شود. با این کار پیغامی روی صفحه ظاهر می شود که باید روی گزینه ok کلیک نمایید.

تغییر کیبورد اندروید - عکس پنج

تغییر کیبورد اندروید - عکس شش

فعال سازی کیبورد نیازمند تنظیمات دیگری نیز می باشد که در ادامه شرح داده خواهد شد.

بیشتر بخوانید: کیبورد فارسی در ویندوز | آموزش ویندوز

سایر مراحل تغییر کیبورد اندروید

با طی کردن مراحل بالا صفحه کلید فعال می شود اما برای تغییر کیبورد اندروید هنوز هم مراحلی باقی مانده است. برای انجام ادامه تغییرات مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱: ابتدا وارد یک پیام شوید تا صفحه کلید فعال شود.

مرحله ۲: به این صورت صفحه کلید کوچکی در قسمت پایین یا بالای موبایل شما ظاهر می شود که باید روی آن ضربه بزنید. در صورتی که آن را نیافتید صفحه موبایل را به سمت پایین بکشید. تا نوتیفیکیشن آن را مشاهده کنید.

مرحله ۳: حال کیبورد مورد نظر خود را فعال نمایید. در این صورت می توانید ببینید که صفحه کلید به سرعت تغییر می کند.

تغییر کیبورد اندروید - عکس هفت

مرحله ۴: با طی کردن مراحل بالا کیبورد جدید فعال می شود و می توان تغییراتی را در آن ایجاد کرد. برای سفارشی سازی کیبورد مجدداً وارد بخش تظیمات، قسمت Language & Input شوید. به این صورت روی کیبورد فعالتان ضربه بزنید و تغییرات مورد نظر خود را اعمال کنید.

شما می توانید برای انجام تنظیمات صفحه کلید از روش دیگری نیز اقدام کنید. برای این کار وارد صفحه پیام ها شوید و روی باکس متن تپ نمایید تا کیبورد فعال شود. حال آیکون تنظیمات که مانند یک چرخ دنده است را لمس نمایید و تنظیمات مورد نظرتان را اعمال کنید.

تغییر کیبورد اندروید - عکس هشت

در نظر داشته باشید که برای دانلود کیبورد بهتر است تا تنها از طریق گوگل پلی اقدام کنید چرا که دانلود از سایت های متفرقه باعث ایجاد مشکلاتی می شود و ممکن است بدافزاری به سیستمتان اضافه شود و هکر ها بتوانند به اطلاعاتتان دسترسی پیدا کنند. از همراهی شما سپاس گزاریم و امیدواریم این مقاله مورد توجهتان قرار گرفته باشد.

بیشتر بخوانید: علت کار نکردن کیبورد لپ تاپ چیست ؟