رفع پنج مشکل رایج در گوگل پلی استور

fix-five-common-problems-in-google-play-store-org-pic

کاربران گوشی های اندروید که با موتور جست و جو گر قوی گوگل سرو کار دارند معمولاً جهت دانلود انواع نرم افزار های کمکی برای گوشی های اندروید و در کامپیوتر خود از گوگل پلی استور استفاده می نمایند . در این مقاله به شما در مورد رفع پنج مشکل رایج در گوگل پلی استور را خواهیم گفت ، در ادامه با همراه باشید .

بیشتر بخوانید : نصب افزونه IDM بر روی مرورگر گوگل کروم

مبانی رفع مشکلات گوگل پلی استور

پنج راه حل مختلف برای اصلاح بیشتر خطاهای  موجود در پلی استور وجود دارد . توجه داشته باشید که نیازی به استفاده از همه این موارد نیست ؛ اولین مورد را امتحان کنید و ببینید که آیا این مشکل برطرف شده است یا خیر . اگر اینطور نیست ، به مرحله بعدی بروید.

پنج راه حل 

• برنامه را متوقف کرده و سپس حافظه پنهان و یا داده های فروشگاه را پاک کنید.

• انتقال از اتصال داده به Wi-Fi.

• به روزرسانی های پلی استور را حذف کنید و دوباره آن را به روز کنید.

• حساب Google خود را تغییر دهید.

• دستگاه خود را در Google ثبت کنید.

با طی کردن این مراحل ، به رفع مشکل گوگل پلی استور پرداخته و مشکلاتتان برطرف می شود .

توقف برنامه ، پاک کردن حافظه پنهان و داده ها اولین راه حل برای فع مشکل گوگل پلی استور

فروشگاه گوگل پلی به سایر فرآیندهای متکی بر سکوت در پس زمینه تکیه دارد . هر وقت پلی استور را پاک می کنید ، ایده خوبی است که همین کار را با سرویس های گوگل پلی و چارچوب خدمات گوگل انجام دهید اگر می خواهید این کار را ابتدا انجام دهید ، ما به دنبال به روز کردن سرویس های گوگل پلی هستیم.

به صورت اختیاری ، ممکن است بخواهید داده ها را برای Download  Manager  نیز پاک کنید.

پس از پاک کردن ، دستگاه خود را مجدداً راه اندازی کنید و مجدداً نصب یا به روزرسانی را دوباره انجام دهید. این ممکن است نیاز به تغییر مجدد اطلاعات ورود به سیستم شما باشد . اینجا یک مرحله به مرحله رونق گرفته شده است (بسته به دستگاه شما و نسخه Android ممکن است فرایند کمی متفاوت باشد ) .

رفع پنج مشکل رایج در گوگل پلی استور - تصویر یک رفع پنج مشکل رایج در گوگل پلی استور - تصویر دو

در اینجا Google Play Store را انتخاب کنید. Force Stop را انتخاب کنید ، که روند برنامه را از بین خواهد برد. پس از این ، برای به دست آوردن گزینه های بیشتر ، روی Storage ضربه بزنید. برای حذف داده های موقت روی صفحه نمایش ، روی پاک کردن حافظه نهان ضربه بزنید و امیدوارم مشکل حل شود.

اگر اینگونه نباشد ، می توانید پاک کردن داده را امتحان کنید . این همچنین حافظه نهان را پاک می کند ، اما در اصل برنامه را به فرم اصلی خود بازنشانی می کن د. این بدان معنی است که شاید لازم باشد دوباره وارد سیستم شوید و تنظیمات برگزیده را دوباره پیکربندی کنید.

رفع پنج مشکل رایج در گوگل پلی استور - تصویر سه رفع پنج مشکل رایج در گوگل پلی استور - تصویر چهار

برای رفع مشکل گوگل پلی استور ؛ ابتدا به تنظیمات بروید. سپس به برنامه ها بروید و برگه All را پیدا کنید. (در Android 9 Pie ، برنامه ها و اعلان ها را انتخاب کنید> همه برنامه های X را ببینید.)

اگر روند فوق مشکل شما را برطرف نکرد ، سعی کنید آن را برای سرویس های Google Play ، چارچوب خدمات Google و مدیریت دانلود تکرار کنید. توجه داشته باشید که برای دیدن دو مرحله دوم ، باید روی دکمه منو سه نقطه در سمت راست بالای صفحه نمایش همه برنامه ها و تغییر سیستم نمایش ضربه بزنید.

اگر به طور خاص با آن مشکل دارید ، خطای “متاسفانه سرویس Google Play متوقف شده است”نشان داده می شود .

تغییر اتصالات از داده به Wi-Fi  جهت رفع مشکل گوگل پلی استور

اگر اتصال اینترنتی گوشی تان دچار مشکل شده است  باعث می شود با داده های تلفن همراه  ، بسیاری از برنامه ها نصب نشود .

برای تغییر از داده های تلفن همراه به Wi-Fi ، با دو انگشت از بالای صفحه خود بکشید تا تنظیمات سریع باز شود. نماد Wi-Fi را فشار داده و نگه دارید تا تنظیمات آن باز شود ، جایی که می توانید لیستی از شبکه های اطراف را پیدا کنید. اگر موارد مناسبی در این نزدیکی وجود ندارد ، صبر کنید تا دوباره به شبکه خانگی خود برگردید.

ممکن است مشکل مخالف نیز داشته باشد . وقتی در نصب برنامه از طریق شبکه Wi-Fi مشکلی دارید ، سعی کنید داده های تلفن همراه را تغییر داده و نصب مجدد را دوباره انجام دهید. در صورت کارکردن ، ممکن است نیاز به تشخیص مشکل در شبکه شما باشد و مشکل گوگل پلی استور تان رفع می شود .

سرانجام اگر از یکی استفاده می کنید ، باید VPN خود را نیز غیرفعال کنید . یک VPN می تواند جهت دانلود پلی استور مشکل ایجاد کند .

حذف برنامه پلی استور و نصب مجدد آن جهت رفع مشکل گوگل پلی استور

در یک دستگاه روت شده ، می توانید برنامه Play Store را حذف کرده و دوباره آن را از ابتدا دوباره نصب کنید. اما حتی در دستگاه بدون ریشه نیز می توانید یک مرحله عیب یابی مشابه را بردارید.

برای انجام این کار ، تنظیمات> برنامه ها و اعلان ها> همه برنامه های X را مشاهده کنید .  Google Play Store را از لیست انتخاب کنید . در صفحه آن ، روی دکمه منو سه نقطه ای ضربه بزنید و گزینه حذف نصب را انتخاب کنید . با این کار برنامه پلی استور به نسخه اصلی آن برمی گردد.

پس از انجام این کار ، می توانید آخرین نسخه پلی استور را از دو طریق به روز کنید. یکی این است که به سادگی باز کردن پلی استور و انتخاب تنظیمات از منوی اسلاید سمت چپ . در اینجا ، به پایین بروید و روی گزینه Play Store نسخه ضربه بزنید تا به روزرسانی ها را بررسی کنید . امیدواریم با استفاده از این کار مشکل گوگل پلی استور تان رفع شود .

رفع پنج مشکل رایج در گوگل پلی استور - تصویر پنج رفع پنج مشکل رایج در گوگل پلی استور - تصویر شش

رفع مشکل گوگل پلی استور با رفرش کردن گوگل پلی استور

حذف و دوباره افزودن حساب Google شما چندان سخت نیست تا مشکل گوگل پلی استور دستگاه تان رفع شود .

هشدار داده شود : با انجام این کار داده هایی از دستگاه تان که با حساب Google شما همگام سازی شده است حذف می شود. این می تواند شامل پیام ها ، عکس ها ، مخاطبین و موارد دیگر باشد.

ابتدا به تنظیمات> حسابها بروید. حساب گوگل را انتخاب کنید که در آن مشکلی وجود دارد. اگر چندین حساب از این مشکل رنج می برند ، همه آنها را حذف می کنید. در Android Pie ، می توانید به راحتی روی حذف حساب ضربه بزنید تا پاک شود. در نسخه های قدیمی ، روی دکمه منو سه نقطه ضربه بزنید و حذف حساب را انتخاب کنید.

رفع پنج مشکل رایج در گوگل پلی استور - تصویر هفت رفع پنج مشکل رایج در گوگل پلی استور - تصویر هشت

ثبت دستگاه خود در گوگل جهت رفع مشکل گوگل پلی استور

در سال ۲۰۱۸ ، گوگل دستگاه های Android بدون مجوز را خراب کرد. اینها تلفن و تبلت هایی از مارک های بدون نام هستند که موفق به پرداخت هزینه های مجوز برای سیستم عامل اندروید نشدند. در بیشتر موارد ،  Google به طور کامل کار فروشگاه Store را متوقف می کند. در موارد دیگر ، پلی استور هیچ برنامه مارک Google مانند Gmail یا Google Maps را اجرا نمی کند.

ممکن است خطای کد ۵۰۱ یا هشداری درباره داشتن یک دستگاه بدون مجوز را مشاهده کنید. در موارد دیگر ، شما ممکن است به هیچ وجه پیام خطایی یا اخطار دریافت نکنید. خوشبختانه ، اکنون Google اجازه می دهد تا دستگاههای بدون مجوز به پلی استور دسترسی پیدا کنند . اما یک مزیت وجود دارد : شما باید دستگاه را در Google ثبت کنید ، این روند آسان است و به رفع مشکل گوگل پلی استور تان کمک می نماید .

چرا ارتقاء دادن اندروید باعث درست عمل نکردن برنامه گوگل پلی استور می شود ؟

این بحث شامل دستگاه های روت شده یا دستگاه های ROM سفارشی نمی شود. این فرایندها پرونده های سیستم اندرویدی را تغییر داده و بنابراین متغیرهای زیادی را برای تشخیص معرفی می کنند. این تغییرات می توانند عملکرد پلی استور را متوقف کنند.

این دلیل بزرگی است که نصب ROM های سفارشی یا بازیابی نسخه پشتیبان با استفاده از بازیابی سفارشی ، گاهی اوقات مانع از کار فروشگاه می شود. توصیه می کنیم از برنامه Titanium Backup یا یک راه حل پشتیبان مشابه برای بازیابی برنامه ها با داده استفاده کنید.

توجه داشته باشید دلایل زیادی برای نصب رام سفارشی وجود دارد . متأسفانه ، وقتی مشکلی پیش می آید (همانطور که اغلب اتفاق می افتد) ، عیب یابی نیاز به تجربه و تلاش بیشتر از یک وسیله اصلاح نشده دارد.