دلایل و راهکارهای عدم نمایش تعداد لایک پست های اینستاگرام

reasons-and-solutions-for-not-showing-the-number-of-likes-pic-1

ممکن است شما نیز با این مشکل رو به رو شده باشید که تعداد لایک پست های خودتان یا دیگران در اینستاگرام نمایش داده نشود. این مشکل به علت اختلالات موجود در اینستاگرام نیست و در واقع شما قابلیت عدم نمایش تعداد لایک پست های اینستاگرام را برای خود فعال کرده اید. با فعال سازی این قابلیت از نمایش تعداد لایک ها جلوگیری می شود و شما می توانید برای برخی از پست ‌های خود نیز از این ویژگی استفاده کنید. این قابلیت برای حفظ حریم شخصی کاربردی خواهد بود و علاوه بر آن در صورتی که قصد دارید تا بدون توجه به اعداد و ارقام در اینستاگرام فعالیت کنید می توانید نمایش تعداد لایک را غیر فعال نمایید. در ادامه آموزش کاملی در این زمینه ارائه خواهد شد که امیدواریم مورد توجه شما قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: ۴ روش بالا رفتن تعداد لایک در پست اینستاگرام | آموزش اینستاگرام

روش های فعال کردن عدم نمایش تعداد لایک پست های اینستاگرام

در صورتی که قصد فعال کردن عدم نمایش تعداد لایک پست های اینستاگرام را دارید ادامه این مطلب برای شما مفید خواهد بود و علاوه بر آن اگر مشکل عدم نمایش لایک در اکانت شما ایجاد شده می توانید مراحل زیر را دنبال کرده و این قابلیت را غیر فعال کنید.

توجه داشته باشید که این قابلیت به تازگی به اینستاگرام اضافه شده و ممکن است در برخی از اکانت ها همچنان فعال نباشد اما برای دسترسی به آن لازم است تا ابتدا اینستاگرام خود را به آخرین نسخه آپدیت کرده و سپس وارد آن شوید.

پس از ورود به اینستاگرام به قسمت پروفایل خودتان بروید و روی آیکون همبرگر یا سه خط تپ نمایید.

گزینه Settings را انتخاب کنید.

در منوی جدید روی Privacy کلیک نمایید.

در صفحه جدید به دنبال گزینه Posts بگردید. متاسفانه این گزینه در برخی از اکانت ها همچنان غیرفعال است و در صورتی که آن را مشاهده نکنید نمی ‌توانید قابلیت عدم نمایش تعداد لایک را فعال کنید.

عدم نمایش تعداد لایک پست های اینستاگرام - راهکار های فعال سازی

پس از انتخاب گزینه Posts وارد صفحه جدید خواهید شد و می توانید تنظیماتی را برای پست ها اعمال کنید. اولین گزینه یعنی Hide Like and View Counts برای عدم نمایش تعداد لایک است و در صورتی که کلید کشویی کنار آن را فشار داده و به رنگ آبی در آورید، این قابلیت برای شما فعال می شود و دیگر نمی توانید تعداد لایک پست های دیگران و همچنین خودتان را مشاهده کنید. همچنین در صورتی که این قابلیت به صورت اتفاقی برای شما فعال شده و قصد غیرفعال کردن آن را دارید می ‌توانید با کلیک روی دکمه و تغییر رنگ آن به خاکستری از غیر فعال شدن این قابلیت اطمینان حاصل کنید.

عدم نمایش تعداد لایک پست های اینستاگرام - راهکار های غیر فعال سازی

در تصویر زیر می‌ توانید تغییرات ایجاد شده در اینستاگرام در هنگام روشن و خاموش بودن این گزینه را مشاهده کنید.

روش های نمایش یا عدم نمایش تعداد لایک های اینستاگرام

بیشتر بخوانید: ترفند های شناخت فالوور های فیک در اینستاگرام

راهکارهای عدم نمایش تعداد لایک پست های اینستاگرام برای یک پست

عدم نمایش تعداد لایک پست های اینستاگرام برای یک پست خاص امکان پذیر است. در واقع ممکن است شما قصد داشته باشید تا برخی از پست‌های خود را انتخاب و لایک های آن ها را مخفی کنید به این صورت دیگر سایرین نمی توانند از تعداد لایک های پست مربوطه آگاه شوند. برای این کار می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا پست مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس روی سه نقطه آن که در قسمت بالا و سمت راست قرار گرفته ضربه بزنید.

در میان گزینه های موجود Hide Like Count را انتخاب کنید.

غیر فعال کردن نمایش تعداد لایک پست

به این صورت تعداد لایک های پست برای دیگران نمایش داده نخواهد شد و البته شما می‌توانید با تپ کردن روی Others تعداد لایک ها را مشاهده کنید.

غیر فعال کردن نمایش تعداد لایک در اینستاگرام

برای غیر فعال کردن این گزینه مجدداً روی سه نقطه تپ کرده و گزینه Unhide Like Count را انتخاب نمایید.

فعال سازی نمایش تعداد لایک در اینستاگرام

توجه داشته باشید که شما می توانید این قابلیت را برای پست های خودتان فعال کنید نه اکانت دیگران!

بیشتر بخوانید: سیو پست جدید‌ترین معیار تعامل اینستاگرام

مخفی کردن تعداد لایک ها قبل از اشتراک گذاری پست

قبل از اینکه پستی را به اشتراک بگذارید می ‌توانید نمایش تعداد لایک های آن را مخفی کنید. برای این کار مراحل پست گذاری را تا رسیدن به کپشن نویسی ادامه دهید و سپس در این مرحله به پایین اسکرول کرده و گزینه Advanced Settings را انتخاب کنید.

پست گذاری در اینستاگرام با غیر فعال کردن نمایش تعداد لایک ها

به این صورت وارد صفحه جدید خواهید شد و تنظیماتی در دسترس شما قرار می گیرد.

برای غیرفعال کردن نمایش تعداد پست گزینه Hide Like and View Counts on This Post را فعال کنید.

امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد همچنین پیشنهاد می دهیم تا با کلیک روی اینستاگرام از سایر مقالات و آموزش های مرتبط نیز دیدن کنید.