سیو پست جدید‌ترین معیار تعامل اینستاگرام

save-post-the-newest-criterion-of-instagram-interaction-pic-1

مدتی قبل شایعاتی مبنی بر بی اعتبار شدن میزان لایک در اینستاگرام شنیده شد. بسیاری از کاربران ادعا می کردند که قرار است سیستم لایک کردن به طور کل در این فضا برچیده شود اما این اتفاق نیفتاد و همچنان می توان پست ها را لایک نمود. البته این به این معنا نیست که همچنان میزان تعامل افراد در اینستاگرام با پیج شما با استفاده از میزان لایک سنجیده می شود. امروزه مهم ترین معیار برای بررسی میزان تعامل، سیو پست اینستاگرام می باشد. به همین علت قصد داریم تا در ادامه توضیحات کاملی را در رابطه با این ویژگی خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. لطفاً تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: روش استوری گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر

نحوه سیو پست اینستاگرام و مشاهده آن

سیو پست اینستاگرام زمان چندان زیادی را از شما نخواهد گرفت و نکته قابل توجه این است که می توانید مطالب مرتبط با یکدیگر را پوشه بندی کرده و با سرعت بیشتری به آن ها دسترسی پیدا کنید. برای ذخیره کردن پست ها در فضای ابری اینستاگرام ابتدا وارد این برنامه شوید و سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا پست مورد نظر خود را باز کرده و روی آیکون ذخیره پست که در قسمت چپ قرار گرفته مانند تصویر زیر ضربه بزنید. به این صورت عبارت Save to Collection نمایش داده می شود و پست مورد نظر ذخیره خواهد شد.

سیو پست - ذخیره پست در اینستاگرام

در صورتی که قصد دارید تا این پست را در پوشه دلخواه ذخیره کنید، چند لحظه دستتان را روی آیکون ذخیره پست نگه دارید. به این صورت صفحه Save to برای شما نمایش داده می شود و می توانید پوشه مورد نظر را انتخاب کرده و یا فولدر جدیدی را ایجاد کنید.

سیو پست - ذخیره پست در کالکشن

برای ساخت پوشه جدید روی علامت مثبت ضربه بزنید.

سیو پست - ساخت کالکشن جدید

حال می توانید نام کالکشن مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس روی Done تپ کنید.

سیو پست - ذخیره پست در اپلیکیشن اینستاگرام

به این طریق می توانید دسته بندی مورد نظر خود را برای پست های سیو شده انجام داده و هر زمان که نیاز بود به راحتی به آن ها دسترسی پیدا کنید.

نحوه مشاهده پست های ذخیره شده

برای مشاهده پست های ذخیره شده ابتدا وارد بخش پروفایل خود شده و سپس روی سه خطی که در قسمت بالا سمت راست قرار گرفته ضربه بزنید.

حال از میان گزینه های موجود روی Saved تپ کنید.

سیو پست - مشاهده پست های سیو شده

در این صورت می ‌توانید پست ها را در کالکشن های متفاوت مشاهده کرده و یا با ضربه روی All Posts به تمامی پست های ذخیره شده دسترسی پیدا کنید.

سیو پست - مشاهده کالکشن پست های سیو شده

بیشتر بخوانید: افزایش فالوور با استوری اینستاگرام

دلایل اهمیت سیو پست اینستاگرام

همانطور که گفته شد سیو پست اینستاگرام از اهمیت ویژه ‌ای برخوردار است و امروزه برای این که بخواهید وارد اکسپلور اینستاگرام شوید و تعاملتان با کاربران بیشتر شود بهتر است تا آن ها را ترغیب به سیو کردن پستهایتان کنید. علاوه بر آن شما می توانید با آنالیز پست هایی که بیشترین میزان ذخیره را داشته ‌اند به این نکته پی ببرید که فالوور هایتان به چه نوع پست هایی علاقه بیشتری نشان می دهند. بنابراین می ‌توانید به صورت آگاهانه تر پست های خود را انتخاب کرده و فالوور هایتان را افزایش دهید. برای اینکه پست هایتان به میزان بیشتری ذخیره شود پیشنهاد می دهیم تا برای نوشتن کپشن زمان صرف کنید و اطلاعات مفیدی را به مخاطبتان انتقال دهید. در کنار این موارد بهتر است تا از مخاطبان خود بخواهید پست های شما را سیو کنند. این روش بسیار تاثیرگذار خواهد بود و باعث خواهد شد تا بسیاری از کاربران این کار را انجام دهند. از دیگر راهکارهایی که می توانید با استفاده از آن میزان ذخیره پست هایتان را افزایش دهید این است که از نقل قول های اینستاگرامی استفاده کنید. در واقع درج نقل قول های خنده دار، الهام بخش، انگیزشی و… باعث خواهد شد تا افراد بسیاری این پست ها را سیو کرده و دوباره از آن ها دیدن کنند. امیدوارم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد و با استفاده از آن بتوانید میزان تعامل خود را افزایش داده و وارد اکسپلور اینستاگرام شوید. از همراهی شما سپاس گزاریم و برایتان آرزوی سلامتی و شادی فراوان داریم.

بیشتر بخوانید: رفع مشکل باز نشدن استوری اینستاگرام