رفع ارور Your Account was Compromised در اینستاگرام

fix-error-your-account-was-compromised-on-instagram-pic-3

در صورتی که برای افزایش میزان تعامل و اینگیجمنت پیج خود در اینستاگرام از اپلیکیشن های مختلف استفاده کرده و اطلاعات حساب تان را در این برنامه ها وارد می کنید احتمال دارد که با ارور Your Account was Compromised رو به رو شوید. در واقع توسعه دهندگان اینستاگرام به شدت در تلاشند تا امنیت این شبکه اجتماعی را افزایش داده و از هک آن جلوگیری کنند. به همین دلیل استفاده از برنامه های جانبی برای دانلود از اینستاگرام یا افزایش میزان فالوور و لایک بر خلاف قوانین اینستاگرام به حساب می ‌آید و احتمال ایجاد ارور و مشاهده پیغام Your Account was Compromised برای شما وجود دارد. به همین دلیل در ادامه این مطلب قصد داریم تا تمامی راهکارهایی که با استفاده از آن می توان این ارور را رفع کرده و مجددا به پیج خود دسترسی یافت را به شما عزیزان آموزش دهیم.

بیشتر بخوانید: روش های بازیابی رمز اینستاگرام

راهکار های حل ارور Your Account was Compromised

ارور Your Account was Compromised به معنای این است که حساب شما به خطر افتاده است. بنابراین احتمال دارد که اکانت تان از دسترس خارج شود و یا محدودیت هایی برای شما به وجود آید. در واقع اگر از ربات ها و یا برنامه های مختلف برای بررسی کسانی که شما را آنفالو کرده اند، جذب فالوور فیک، افزایش لایک و کامنت و… استفاده کنید ممکن است با این ارور مواجه شوید. بنابراین برای رفع این مشکل پیشنهاد می ‌دهیم تا در ابتدا تمامی این برنامه‌ ها را پاک نمایید. البته برخی از اپلیکیشن های جانبی توسط اینستاگرام تایید شده اند و می ‌توان از آن ها استفاده نمود. به همین دلیل پیشنهاد می ‌دهیم تا ابتدا با این مسئله را بررسی کرده و مدتی از برنامه مورد نظر در اکانتی دیگر استفاده کنید. سپس در صورتی که مشکلی پیش نیامد آن را به حساب اصلی خود متصل نمایید.

برای پاک کردن برنامه های جانبی اینستاگرام لازم است تا پسورد اکانت خود را تغییر دهید. برای انجام این کار می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا وارد اینستاگرام شده و در قسمت تنظیمات گزینه Security را انتخاب نمایید.

پس از آن وارد بخش Password شوید و در کادر اول پسورد حال حاضر خود را وارد نمایید.

سپس با انتخاب رمزی جدید آن را در دو کادر بعدی تایپ کرده و ok کنید. توصیه می کنیم تا رمز قوی شامل اعداد و حروف در نظر بگیرید.

ارور Your Account was Compromised - ایجاد پسورد جدید

بعد از تغییر رمز بهتر است تا بین سه تا هفت روز به هیچ عنوان وارد اکانت خود نشوید و در صورتی که از حساب کاربریتان استفاده کردید حداقل از لایک کردن و کامنت گذاشتن در پست های مختلف اجتناب کرده و به هیچ عنوان کسی را فالو نکنید.

بیشتر بخوانید: حل مشکل تگ نشدن افراد در اینستاگرام

مهمترین روش‌ های حل ارور Your Account was Compromised

برای حل ارور Your Account was Compromised روش های دیگری نیز وجود دارد. در واقع همانطور که در قسمت قبل گفته شد بهتر است تا دسترسی برنامه های مختلف را قطع کرده و آنها را پاک کنید. با این حال توصیه می کنیم تا مراحل زیر را دنبال کرده و بررسی نمایید که آیا همچنان اپلیکیشن یا وب سایتی به اکانت شما دسترسی دارد یا خیر؟ چرا که ممکن است توسط هکر ها هک شده باشید و یا وب سایتی به اکانت تان دسترسی داشته باشد که شما از آن بی اطلاع باشید.

برای بررسی این مسئله پس از ورود به تنظیمات اینستاگرام روی Security ضربه بزنید.

حال وارد بخش Apps and websites شوید و بررسی کنید که آیا وب سایت یا برنامه ای به اکانت تان دسترسی دارد یا خیر؟

ارور Your Account was Compromised - بررسی برنامه ها و وب سایت های سینک شده

بیشتر بخوانید: روش های استفاده از اینستاگرام بدون ورود به حساب کاربری

سینک کردن اکانت اینستاگرام با حساب کاربری فیس بوک

در صورتی که قصد دارید تا از این ارور جلوگیری کنید پیشنهاد می دهیم اکانت خود را به حساب کاربری فیسبوک سینک نمایید. به این صورت بسیاری از مشکلات ایجاد شده رفع خواهد شد. البته در صورتی که اکانت کاربری در فیس بوک نداشته باشید و علاقه‌ مند به سینک کردن این دو اکانت با یکدیگر نیستید؛ می توانید از راهکار های ساده دیگر نیز استفاده کنید. برای مثال از گوشی موبایل دیگری برای ورود به اینستاگرام استفاده کنید و یا وای فای را خاموش کرده و از دیتای موبایلتان استفاده نمایید.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که استفاده از تغییر دهنده IP باعث ایجاد ارور و مشکلات مختلف خواهد شد چرا که اگر از تغییر دهنده IP رایگان استفاده کنید IP شما دائماً به کشورهای مختلف تغییر می‌ کند و این مسئله باعث خواهد شد تا اینستاگرام دست به اقدامات امنیتی بزند. به همین دلیل پیشنهاد میدهیم تا تنها از تغییر دهنده های IP اشتراکی استفاده کنید.