همه چیز در رابطه با قابلیت محتوای حساس یا Sensitive Content در اینستاگرام

everything-about-sensitive-content-capability-on-instagram-pic-1

توسعه دهندگان شبکه اجتماعی اینستاگرام برای جلوگیری از به اشتراک گذاشتن محتوای خشونت آمیز یا غیر اخلاقی قابلیت جدیدی را به این اپلیکیشن اضافه کرده اند. در واقع ممکن است روی برخی از محتواهایی که اجازه انتشار در این شبکه اجتماعی را دارند برچسب محتوای حساس یا Sensitive Content ایجاد شود. این قابلیت به صورت پیش فرض در تمامی اکانت های اینستاگرامی فعال است اما در صورتی که قصد فعال سازی آن را دارید می توانید از آموزش تصویری زیر استفاده کنید. در واقع در ادامه این مطلب قصد ارائه توضیحاتی در رابطه با قابلیت محتوای حساس یا Sensitive Content در اینستاگرام را داریم. امیدواریم این مطلب مورد توجه تان قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: رفع ارور Your Account was Compromised در اینستاگرام

دلیل اضافه شدن قابلیت محتوای حساس یا Sensitive Content در اینستاگرام چیست؟

در گذشته کاربران می توانستند هر نوع محتوایی را در شبکه اجتماعی اینستاگرام به اشتراک بگذارند. اما توسعه‌دهندگان این شبکه اجتماعی تغییری در سیاست ‌های موجود اعمال کرده و به این ترتیب قابلیت محتوای حساس یا Sensitive Content در اینستاگرام اضافه شد. با وجود این قابلیت پست و استوری هایی که دارای محتوای خشونت آمیز هستند کاملاً تار و تیره شده و روی آن ها برچسب Sensitive Content یا محتوای حساس قرار می گیرد. البته همان طور که کاربران گزارش می دهند این برچسب تنها روی محتوای خشونت آمیز قرار نمی گیرد و در برخی از مواقع با مشاهده محتوا متوجه می ‌شوید که دلیلی برای اعمال این قابلیت وجود نداشته است. در واقع سیاست های اینستاگرام در چند سال اخیر به صورت کاملاً جهت دار بوده و به همین دلیل باعث نارضایتی بسیاری از کاربران شده است.

بیشتر بخوانید: روش های بازیابی رمز اینستاگرام

ذکر این نکته ضروری است که اگر روی تعداد زیادی از استوری و پست های شما برچسب Sensitive Content ایجاد شود ممکن است اخطاری از طرف اینستاگرام دریافت نمایید و اگر به اخطار دریافتی توجه ای نشان ندهید پس از مدتی اکانت شما توسط اینستاگرام پاک خواهد شد. در واقع این قابلیت دارای معایب نسبتاً زیادی است و آزادی بیان را از افراد سلب می ‌کند. اما با این حال این قابلیت دارای مزایایی نیز خواهد بود و توصیه می کنیم تا اگر روحیه حساس و شکننده ای دارید حتماً این قابلیت را فعال نمایید. در واقع به این صورت دیگر شاهد محتوای خشونت آمیز مانند کشت و کشتار، نزاع خیابانی، مجروح شدن حیوانات، آسیب رساندن به کودکان و حیوانات و… نخواهید بود و می توانید بدون نگرانی در این شبکه اجتماعی فعالیت کنید. در ادامه روش های فعال و غیر فعال سازی قابلیت محتوای حساس ارائه خواهد شد.

روش های فعال کردن قابلیت محتوای حساس یا Sensitive Content در اینستاگرام

در صورتی که قصد فعال کردن قابلیت محتوای حساس یا Sensitive Content در اینستاگرام را دارید می توانید از راهکاری که در ادامه معرفی می ‌شود استفاده کنید. البته این نکته را در نظر داشته باشید که قابلیت محتوای حساس به صورت پیش فرض در تمامی اکانت ها فعال شده اما ممکن است قصد داشته باشید تا تغییراتی در آن ایجاد کنید. بنابراین برای فعال سازی ابتدا وارد اینستاگرام شده و روی پروفایلتان ضربه بزنید.

پس از آن روی آیکون همبرگر یا سه خط که در قسمت بالا و رو به روی نام کاربری تان قرار گرفته تپ نمایید.

از میان گزینه های موجود Settings را انتخاب کنید.

وارد بخش Account شوید.

حال می توانید گزینه Sensitive Content Control را برای فعال سازی این قابلیت انتخاب نمایید.

قابلیت محتوای حساس یا Sensitive Content در اینستاگرام - آموزش تصویری

به این صورت دو گزینه پیش روی شما قرار می گیرد که با انتخاب Limit (Default) این محدودیت در پست های فید اینستاگرام ایجاد می ‌شود و این گزینه به صورت پیش فرض انتخاب شده است.

اما اگر گزینه Limit Even More را انتخاب نمایید محدودیت محتوای حساس در اکسپلورر نیز اعمال خواهد شد و ممکن است سخت گیری بیشتری صورت بگیرد.

قابلیت محتوای حساس یا Sensitive Content در اینستاگرام - در فید و اکسپلورر

بیشتر بخوانید: روش های رفع مشکل ارسال نشدن پست و استوری در اینستاگرام

همانطور که مشاهده کردید امکان غیر فعال سازی این قابلیت به هیچ عنوان وجود ندارد و در صورتی که قصد مشاهده پست یا استوری که دارای محتوای حساس است را دارید لازم است تا دو بار روی آن تپ نمایید. البته باز هم توصیه می کنیم تا اگر روحیه حساسی دارید به هیچ عنوان پست و استوری های دارای محتوای حساس را مشاهده نکنید. امیدواریم این مطلب مورد توجه تان قرار گرفته باشد. در انتها توصیه می کنیم تا از دیگر مقالات موجود در سایت نیز دیدن نمایید.