روش های پرداخت آنلاین بیمه تامین اجتماعی

online-payment-methods-for-social-security-insurance-pic-5

اگر شما هم از جمله کسانی هستید که در شرکت ها فعالیت دارید ، داشتن بیمه تامین اجتماعی برای شما ضرورت خواهد داشت ؛ چرا که سازمان تامین اجتماعی از طریق این بیمه کارمندان اداره جات ، کارخانجات و… را حمایت می کند و این تضمین را به شما می دهد که در طول پرداخت حق بیمه به همراه مستمری ، بعد از بازنشستگی خدمات آن را دریافت خواهید کرد. به علاوه شما می توانید از خدمات درمانی این بیمه نیز بهره مند شوید. برای پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی توانید از روش های مختلفی استفاده کنید و خوشبختانه انجام این کار به صورت غیر حضوری و آنلاین امکان پذیر است. در واقع شما می توانید در هر زمان و هر مکانی حق بیمه خود را پرداخت کنید ، بدون اینکه نیازی به مراجعه حضوری باشد. در ادامه با آموزش پرداخت آنلاین بیمه تامین اجتماعی همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: معرفی سرویس های استعلام و پرداخت آنلاین عوارض آزاد راه

اگر می خواهید از خدمات بیمه تامین اجتماعی بهره مند شوید و یا اینکه از آن استفاده می کنید ، مطلع بودن از نحوه و طریقه پرداخت آنلاین بیمه تامین اجتماعی برای شما کاربردی خواهد بود.

مراحل اولیه پرداخت آنلاین بیمه تامین اجتماعی از سایت تامین اجتماعی

اولین روشی که برای پرداخت آنلاین بیمه تامین اجتماعی پیشنهاد می ‌کنیم این است که به سایت این سازمان مراجعه نمایید. لازم به ذکر است اگر نام کاربری و رمز عبور را از کارگزاری بیمه دریافت کرده‌ اید ، نیازی به ثبت نام مجدد نیست ولی در غیر این صورت باید حتماً در سایت ثبت نام کنید.

به این منظور روی دکمه ثبت نام کلیک نموده و بعد از مطالعه شرایط ، تیک باکس را بزنید و روی دکمه تایید و ادامه کلیک کنید.

در مرحله بعد باید اطلاعات ستاره‌ دار را به صورت کامل وارد نمایید. شما عزیزان می توانید از طریق صفحه اول دفترچه تامین اجتماعی و برگه پرداخت های قبلی به شماره بیمه و شعبه تامین اجتماعی خود دسترسی پیدا کنید.

بعد از پر کردن فیلد های مربوطه عبارت امنیتی را وارد نموده و روی دکمه ثبت نام بزنید.

پرداخت آنلاین بیمه تامین اجتماعی - شرکت طراحی سایت برتر رایانه

در مرحله ثبت نام ، کد ملی شما به عنوان رمز و نام کاربری انتخاب می شود و باید رمز خود را تغییر دهید. به این منظور در بخش اول صفحه جدید ، کد ملی یا رمز اینترنتی که از شعبه گرفتید را وارد نموده و در بخش دوم و سوم نیز رمز جدید را تایپ کنید. در آخر روی دکمه تغییر کلمه عبور کلیک نمایید.

پرداخت آنلاین بیمه تامین اجتماعی - طراحی سایت برتر رایانه

حال برای ورود باید کد ملی خود را در فیلد مربوط به نام کاربری و پسورد جدید را در قسمت رمز وارد کنید. سپس در صفحه جدید روی سربرگ عملیات بیمه شدگان خاص کلیک نموده و سپس درخواست برگ پرداخت را انتخاب کنید. در ادامه تعداد ماه هایی که می خواهید حق بیمه را پرداخت نمایید وارد نموده و روی دکمه ثبت درخواست بزنید.

پرداخت آنلاین بیمه تامین اجتماعی - شرکت برتر رایانه

بیشتر بخوانید: نحوه استعلام کارت هوشمند راننده به صورت آنلاین

مراحل نهایی پرداخت آنلاین بیمه تامین اجتماعی از سایت تامین اجتماعی

بعد از اینکه مراحل ذکر شده را برای پرداخت آنلاین بیمه تامین اجتماعی طی کردید ، مجددا روی سربرگ عملیات بیمه شدگان خاص بزنید و گزینه دریافت برگ پرداخت را از منوی کشویی انتخاب کنید.

با انجام این کار فهرستی به شما نمایش داده می شود که در آن وضعیت درخواست می تواند سه حالت در حال بررسی ، صدور و عدم صدور داشته باشد.

 

پرداخت آنلاین بیمه تامین اجتماعی - برتر رایانه

در مرحله بعد باید کمی صبور باشید تا وضعیت درخواست از در حال بررسی به صدور تغییر کند که اصولاً این روند ده دقیقه طول خواهد کشید.

بعد از گذشت این مدت صفحه را Refresh کنید و اگر مشاهده کردید که وضعیت درخواست به صدور تغییر پیدا کرده است روی آیکون ذره بین که در ستون امکانات قرار دارد بزنید تا برگه پرداخت نمایان شود.

توجه کنید اگر همچنان وضعیت درخواست تغییر نکرده احتمالاً در پرداخت های قبلی به مشکل خوردید و باید ابتدا پرداخت های قبلی خود را بپردازید و مجدداً درخواست دهید.

در انتها نیز می توانید برگه پرداخت بیمه را دریافت و چاپ نمایید. لازم به ذکر است برای پرداخت غیر حضوری بیمه به شناسه پرداخت تامین اجتماعی احتیاج دارید. همچنین اگر قصد دارید پرداخت حق بیمه را از طریق درگاه بانک ملت انجام دهید باید شناسه بانک ملت را در اختیار داشته باشید.

سپس مشخصات کارت بانکی خود را وارد نموده و بعد از تکمیل مراحل و پرداخت حق بیمه ، کد رهگیری را یادداشت کنید و نزد خود داشته باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش کامل نحوه استعلام شماره نظام پزشکی

پرداخت آنلاین بیمه تامین اجتماعی از طریق تلفن بانک

اگر می خواهید پرداخت آنلاین بیمه تامین اجتماعی را به کمک تلفن بانک انجام دهید ، ۸۴۰۴۳۰۰۰-۰۲۱ را شماره گیری نمایید.

بعد از برقراری تماس عدد ۳ و پس از آن عدد ۲ را فشار دهید.

در مرحله بعد شماره کارت بانکی را وارد نموده و روی کلید ستاره بزنید.

سپس نوبت به وارد کردن شناسه برگ پرداخت می رسد و بعد از آن باید مجدداً کلید ستاره را فشار دهید.

در مرحله بعد مبلغ را به ریال وارد نموده و کیلد ستاره را بزنید.

با انجام این کار سامانه اعداد وارد شده را برای شما می خواند و برای تایید باید عدد یک را فشار دهید.

در آخر نیز رمز دوم را وارد نموده و شماره پیگیری را یادداشت کنید.