آموزش کامل نحوه استعلام شماره نظام پزشکی

training-complete-how-to-inquire-medical-system-number-pic-6

معمولاً بسیاری از افراد قبل از مراجعه به پزشک برای درمان ، جهت کسب اطلاع از صلاحیت حرفه ‌ای پزشک شماره نظام پزشکی دکتر را پیگیری می‌ کنند تا اطلاعاتی در این مورد به دست آورند. اهمیت این موضوع هنگامی مطرح می شود که قصد انجام اقدامات درمانی پیشرفته و یا عمل جراحی سنگین دارید. در واقع شما می توانید از سامانه جستجوی اعضای سازمان نظام پزشکی کشور برای به دست آوردن اطلاعات درباره پزشکان و اعضای جامعه پزشکی کمک بگیرید و اطلاعات پزشکان مختلف را در این سامانه بررسی نمایید. البته با اینکه این سامانه بروزترین اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهد اما با این حال احتمال اینکه برخی از اطلاعات مانند شماره تماس نیز تغییر کرده باشد وجود دارد که پزشک مربوطه می ‌تواند از این سامانه برای تصحیح اطلاعات نیز استفاده نماید. در این مطلب با آموزش نحوه استعلام شماره نظام پزشکی همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: روش های استعلام و پیگیری قبض های پرداخت شده در گوشی موبایل

اولین روش استعلام شماره نظام پزشکی

برای استعلام شماره نظام پزشکی پزشکان شهر اصفهان ، تهران ، تبریز ، گیلان ، شیراز ، کرج و… باید از طریق سامانه نظام پزشکی اقدام نمایید. در مرحله اول وارد سایت سازمان نظام پزشکی شوید. از طریق این صفحه می توانید با وارد کردن اطلاعات لازم در فیلد های مربوطه اطلاعات حرفه ای اعضای جامعه پزشکی شامل پزشکان ، دندانپزشکان ، داروسازان ، مامایی ، علوم آزمایشگاهی ، تغذیه و… را مشاهده نمایید. به این منظور در فیلد های مربوط به نام ، جنسیت ، شماره نظام پزشکی ، رشته ، شهر و… اطلاعات لازم را وارد نموده و سپس روی دکمه جستجو کلیک نمایید.

نحوه استعلام شماره نظام پزشکی

بعد از انجام این کار باید راستی آزمایی را انجام دهید تا بتوانید صفحه نتیجه را مشاهده کنید.

آموزش نحوه استعلام شماره نظام پزشکی

وقتی این پنجره به شما نمایش داده شد ، با کلیک روی دکمه نمایش پروفایل صفحه دیگری باز می شود که در آن تصویر پزشک ، نام کامل ، آخرین مدرک تحصیلی ، مجوز های صلاحیت حرفه ای یا پروانه ، اطلاعات تماس و… ثبت شده است.

بررسی نحوه استعلام شماره نظام پزشکی

لازم به ذکر است که تنها اطلاعاتی در بانک اطلاعات پزشکان کل کشور نمایش داده می شود که توسط پزشک ثبت شده باشد و احتمال اینکه آخرین مدرک ، تصویر پزشک و آدرس مطب بدون شماره تماس ثبت شده باشد وجود دارد. دقت کنید که هر ۱۰ دقیقه امکان ۵ جستجو وجود دارد و البته برای این کار نیازی به وارد کردن تمام اطلاعات نیست. برای نمونه اگر آدرس را به طور دقیق نمی دانید می توانید فیلد آن را خالی بگذارید. در این صورت در فهرست نتایج تعداد پزشکان بیشتری نمایش داده می شود. روشن است که هر چقدر اطلاعات شما در مورد پزشک دقیق تر باشد راحت می توانید پزشک را بیابید. به علاوه حداکثر تعداد نتایج هر جستجو سایت ۱۰۰ پزشک می باشد.

بیشتر بخوانید: روش های استعلام نمره منفی گواهینامه

نحوه استعلام شماره نظام پزشکی

بخش دیگری نیز در سامانه جستجوی اعضای نظام پزشکی وجود دارد که از طریق آن می توانید پزشک متخصص و… را به تفکیک استان محل عضویت و استان محل فعالیت جستجو نمایید. در واقع برای مثال اگر بخواهید کارشناسان مامایی که در استان و شهر تهران فعالیت دارند را بیابید و به اطلاعات آن ها دسترسی پیدا کنید می توانید از این بخش کمک بگیرید. به این منظور در مرحله اول وارد سایت شوید و از بالای صفحه گزینه تفکیک استان محل عضویت یا محل فعالیت را انتخاب نمایید.

شیوه های استعلام شماره نظام پزشکی

بعد از این کار از روی نقشه روی استان مورد نظر کلیک کنید. هنگامی که نشانگر موس روی استان قرار گیرد نام آن نمایش داده می شود. البته می ‌توانید استان محل عضویت را از فهرستی که سمت چپ صفحه قرار دارد انتخاب نمایید. در این فهرست که به ترتیب حروف الفبا مرتب شده است مقابل نام هر استان تعداد اعضای ثبت شده آن مشاهده می‌ شود.

اولین روش استعلام شماره نظام پزشکی

بعد از اینکه استان را انتخاب کردید شهر مورد نظر را تعیین نمایید. بعد از این کار فهرستی از رشته ها و تخصص های مختلف نمایش داده می شود. اگر تخصص مورد نظر خود را پیدا نکردید از پایین صفحه روی واژه بعدی یا عدد صفحه بعد کلیک نمایید. بعد از انتخاب تخصص مورد نظر فهرست اعضا به ترتیب حروف الفبا نمایش داده می شود. دقت داشته باشید که در هر صفحه ۵۰ نتیجه نمایش داده می‌ شود که برای دسترسی به باقی اعضا باید از بالای صفحه روی شماره صفحه بعد کلیک نمایید. در همه صفحه های نتایج نام پزشک ، شماره نظام پزشکی ، نوع عضویت و… مشخص می شود که با کلیک روی نام پزشک می توانید پروفایل و اطلاعات وی را به طور کامل مشاهده نمایید. این روش برای استعلام شماره نظام پزشکی پزشک با کمک محل فعالیت کاربرد دارد.