نحوه استعلام کارت هوشمند راننده به صورت آنلاین

how-to-inquire-the-smart-driver-card-online-pic-6

گاهی اوقات افراد در برخی شرایط تمایل پیدا می کنند کارت هوشمند راننده را استعلام بگیرند. شاید فکر کنید برای انجام این کار باید به مراکز و سازمان های مرتبط مراجعه کرد اما در حال حاضر می توانید به صورت آنلاین و بدون نیاز به حضور در موسسات این کار را انجام دهید. در واقع با کمک گوشی یا کامپیوتر و مراجعه به سامانه یا برنامه‌ های مخصوص که به منظور استعلام کارت هوشمند راننده طراحی شده اند ، در هر زمان و مکانی می توانید کارت مورد نظر خود را استعلام بگیرید. اگر تمایل دارید با نحوه استعلام کارت هوشمند رانندگان به صورت آنلاین آشنا شوید در این مطلب با برتر رایانه همراه باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش کامل نحوه استعلام شماره نظام پزشکی

نحوه استعلام کارت هوشمند راننده با استفاده از سیستم سازمان راهداری

به منظور استعلام گرفتن از کارت هوشمند راننده از طریق سیستم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ‌ای باید وارد سایت این سازمان شوید. پیشنهاد می کنیم به منظور استفاده راحت‌ تر از امکانات این سامانه از طریق بخش ورود به سیستم در آن ثبت نام کنید. شما می توانید در پایین صفحه قسمت استعلام الکترونیک را مشاهده نمایید که در ادامه نحوه استفاده از هر بخش را شرح خواهیم داد.

آموزش استعلام کارت هوشمند راننده به صورت آنلاین

در مرحله اول برای استعلام کارت سلامت راننده بعد از ورود به سایت سیستم جامع سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ‌ای ، بخش استعلام کارت سلامت راننده را انتخاب کنید. سپس کد ملی خود را وارد نمایید و در مرحله بعد پس از اینکه کلید امنیتی را تایپ کردید ، روی دکمه جستجو کلیک کنید.

آموزش استعلام کارت هوشمند راننده

سپس کمی صبور باشید تا کارت به شما نمایش داده شود. همچنین می توانید از طریق دکمه چاپ کارت را ذخیره و سپس چاپ کنید.

همچنین برای استفاده از بخش استعلام کارت هوشمند راننده در سیستم جامع سازمان راهداری از طریق صفحه اصلی وارد این بخش شوید و بعد از باز شدن سربرگ مورد نظر مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

برای استعلام گرفتن از کارت هوشمند باید حداقل دو مورد از فیلد ‌ها را پر کنید. لازم به ذکر است که می ‌توانید فقط یکی از آیتم های شماره پرونده و شماره شناسنامه را وارد کنید و لزومی به پر کردن هر دو گزینه نیست.

بعد از وارد کردن کد ملی و شماره موبایل به همراه شماره پرونده یا شماره شناسنامه ، کد امنیتی را وارد نموده و روی دکمه جستجو بزنید تا اطلاعات لازم به شما نمایش داده شود.

پیشنهاد می شود مطلب روش های استعلام و پیگیری قبض های پرداخت شده در گوشی موبایل را نیز مطالعه نمایید.

نحوه استعلام کارت هوشمند راننده از طریق سایر بخش ها

همچنین اگر قصد استعلام کارت هوشمند ناوگان باری را دارید بعد از ورود به این بخش ، کادر مربوط به VIN و موبایل مالک را پر کنید. سپس از میان شماره هوشمند ، شماره پلاک یا شماره پرونده یک مورد را به دلخواه وارد نمایید. بعد از اینکه کد امنیتی را تایپ کردید روی دکمه جستجو بزنید تا کارت به شما نمایش داده شود.

نحوه استعلام کارت هوشمند راننده با استفاده از سیستم سازمان راهداری

همچنین می توانید از این سایت برای استعلام کارت هوشمند رانندگان باری و ویرایش نیمه یدک ها نیز استفاده کنید. بعد از ورود به این بخش ، شماره پرونده ، شماره کارت یا شماره پلاک را وارد نموده و کادر مربوط به شماره موبایل را حتماً پر کنید. سپس بعد از تایپ کردن کد امنیتی روی دکمه جستجو بزنید. همچنین می توانید مشکلات و سوالات خود را از طریق دکمه ثبت پرسش یا مشکل مطرح کنید.

همانطور که پی بردید از طریق سایت سیستم جامع راهداری و حمل و نقل جاده ‌ای به راحتی می توانید کارت هوشمند رانندگان در بخش های مختلف و همچنین کارت سلامت آن ها را استعلام بگیرید. البته به غیر از سایت ، روش های دیگری نیز برای استعلام کارت هوشمند راننده وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد. لطفا همچنان همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: روش های استعلام نمره منفی گواهینامه

سایر روش ها برای استعلام کارت هوشمند راننده

پیامک: برای استعلام کارت هوشمند راننده از طریق پیامک باید شماره کارت هوشمند خود را به ۳۰۰۰۱۴۱ پیامک کنید. مدتی بعد اطلاعات لازم از طریق پیامک برای شما ارسال می گردد.

نرم افزار آسان بار رانندگان: می توانید از طریق نرم افزار آسان بار رانندگان نیز از کارت هوشمند راننده استعلام بگیرید. به این منظور بعد از دانلود و نصب برنامه ، آن را باز کنید. سپس در مرحله اول روی گزینه آسان پرداخت بزنید و بخش استعلام کارت هوشمند را انتخاب کنید. بعد از اینکه اطلاعات لازم را وارد کردید امکان استعلام گرفتن از کارت وجود دارد. همچنین می توانید برای استعلام موارد دیگر مانند سهمیه سوخت ، معاینه فنی و… نیز از این اپلیکیشن کمک بگیرید.

نحوه استعلام کارت هوشمند راننده از طریق سایر بخش ها

نرم افزار سازمان راهداری: برای استفاده از این برنامه کافیست آن را دانلود و نصب نمایید. سپس وارد محیط برنامه شوید و اطلاعات لازم که شامل کد ملی می باشد را وارد کنید. در ادامه روی دکمه آبی رنگ بزنید و صبور باشید تا کارت به شما نمایش داده شود.

سایر روش ها برای استعلام کارت هوشمند راننده