معرفی سرویس های استعلام و پرداخت آنلاین عوارض آزاد راه

introduction-services-of-inquiry-and-online-payment-of-freeway-tolls-pic-5

خوشبختانه در حال حاضر نیازی نیست برای استعلام گرفتن از عوارض اتوبان ها و پرداخت آن زمان زیادی صرف کنید. اینترنت فضایی را فراهم آورده تا انجام این کار به صورت آنلاین امکان پذیر باشد و به راحتی با استفاده از گوشی یا کامپیوتر خود بتوانید از عوارض آزادراه استعلام بگیرید. البته باید اشاره کنیم که پرداخت عوارض آزادراه های کرج-قزوین ، قزوین-زنجان ، تهران-ساوه ، تهران-قم ، تهران-شمال ، قطعه چهار تبریز-ارومیه ، بندرعباس-بندر شهید رجایی و شهید همت-کرج به صورت آنلاین امکان پذیر است. برنامه های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد که در ادامه سرویس های استعلام و پرداخت آنلاین عوارض آزاد راه را معرفی خواهیم کرد.

پیشنهاد می شود مطلب روش های استعلام نمره منفی گواهینامه را نیز مطالعه نمایید.

پرطرفدارترین سرویس های استعلام و پرداخت آنلاین عوارض آزاد راه

خودپرداز: این روش یکی از راحت ترین سرویس های استعلام و پرداخت آنلاین عوارض آزاد راه می باشد. برای این کار کافیست به شناسه قبض و شناسه پرداخت دسترسی داشته باشید. به منظور استعلام گرفتن قبض از ایزی پی کمک بگیرید. بعد از ورود به این سامانه شماره پلاک ، شماره موبایل و کد امنیتی را وارد نمایید و در نهایت روی دکمه استعلام بزنید تا شناسه قبض و پرداخت به شما نمایش داده شود.

بررسی و معرفی سرویس های استعلام و پرداخت آنلاین عوارض آزاد راه

سپس این موارد را یادداشت کنید از خودپرداز برای پرداخت استفاده کنید.

همچنین اگر از برچسب الکترونیکی استفاده نمایید بعد از شارژ برچسب عوارضی ، هر بار که از اتوبان عبور کنید مبلغ عوارضی به صورت خودکار از شارژ شما کسر می گردد.

ایزی پی: با استفاده از ایزی پی علاوه بر استعلام عوارض که به آن اشاره کردیم می توانید پرداخت را نیز انجام دهید. برای این کار می ‌توانید از سایت یا برنامه ایزی پی کمک بگیرید. بعد از ورود به سایت روی گزینه عوارضی آزادراه کلیک کنید. در مرحله بعد پس از وارد کردن شماره موبایل دکمه آبی رنگ را بزنید. بعد از اینکه کد تایید چهار رقمی برای شما پیامک شد آن را وارد کادر کنید و مجددا روی دکمه آبی کلیک کنید. سپس دکمه افزودن پلاک جدید را انتخاب نمایید و پس از اینکه اطلاعات پلاک را وارد کردید ، استعلام بدهی را بزنید.

پرطرفدارترین سرویس های استعلام و پرداخت آنلاین عوارض آزاد راه

در صورتی که بدهی وجود داشته باشد قبض به شما نمایش داده می شود که می توانید آن را از طریق درگاه بانکی پرداخت نمایید. اگر تمایل دارید از برنامه ایزی پی استفاده کنید باید اطلاعات ماشین را وارد کنید و از طریق بخش عوارض آزادراهی قبض را استعلام و پرداخت نمایید. همچنین امکان شارژ کیف پول و فعال کردن پرداخت خودکار نیز وجود دارد که سهولت بیشتری به این کار می بخشد.

بیشتر بخوانید: روش های استعلام خلافی خودرو

کاربردی ترین سرویس های استعلام و پرداخت آنلاین عوارض آزاد راه

آپ: از این اپلیکیشن نیز می ‌توان به عنوان یکی از بهترین سرویس های استعلام و پرداخت آنلاین عوارض آزاد راه یاد کرد. برای استفاده از آن کافیست وارد محیط برنامه شوید و با وارد کردن اطلاعات خواسته شده در آن ثبت نام کنید. در مرحله بعد روی گزینه خودرو ، خلافی و عوارض تپ کنید. با این کار صفحه جدیدی برای شما باز می شود. روی افزودن پلاک جدید بزنید و بعد از وارد کردن اطلاعات لازم ، در آخر دکمه ثبت پلاک را تاچ کنید.

کاربردی ترین سرویس های استعلام و پرداخت آنلاین عوارض آزاد راه

سپس از میان گزینه های موجود یعنی عوارضی آزادراه‌ ها ، عوارضی سالیانه و… گزینه مورد نظر را انتخاب نموده و قبض را پرداخت کنید.

 

قبضینو: برای پرداخت عوارض آزادراه می توانید از سایت و برنامه قبضینو نیز استفاده کنید. بعد از ورود به صفحه اصلی سایت روی دکمه ثبت نام بزنید و اطلاعات لازم را وارد کنید. بعد از تکمیل این فرآیند وارد سربرگ قبوض شوید و گزینه عوارض آزادراه را انتخاب کنید.

سایر سرویس های استعلام و پرداخت آنلاین عوارض آزاد راه

سپس شماره پلاک خودرو را وارد نموده و روی دکمه مشاهده لیست عوارض کلیک نمایید. در صورت وجود بدهی می توانید قبض را پرداخت کنید. همچنین در صورتی که به قبض و شناسه آن دسترسی دارید می توانید از گزینه پرداخت قبض کاغذی نیز استفاده نمایید. بعد از انتخاب این گزینه شناسه قبض و شناسه پرداخت را در فیلد مربوطه تایپ کنید و روی نمایش جزئیات قبض بزنید تا بتوانید آن را پرداخت نمایید. برنامه قبضینو را نیز می توانید از طریق سایت آن دانلود کنید. برای استفاده از اپلیکیشن بعد از ورود به محیط برنامه گزینه‌ عوارض آزادراه را انتخاب نموده و شماره پلاک خودرو را وارد نمایید. بعد از اینکه استعلام عوارض آزادراه را انتخاب کردید ، قبض به شما نمایش داده می شود.

بیشتر بخوانید: نحوه استعلام سیم کارت های اپراتور های مخابراتی

سایر سرویس های استعلام و پرداخت آنلاین عوارض آزاد راه

تاپ: برای استفاده از این مورد که به عنوان یکی از سرویس های استعلام و پرداخت آنلاین عوارض آزاد راه شناخته می شود ، مانند سرویس های قبلی می توانید از سایت یا اپلیکیشن آن استفاده نمایید. به منظور برخورداری از امکانات سایت بعد از ورود به صفحه اصلی ، سربرگ پرداخت‌ عوارضی را انتخاب نمایید. سپس شماره پلاک و شماره موبایل را وارد نموده و دکمه استعلام را بزنید. در صورت وجود قبض می ‌توانید از گزینه پرداخت استفاده کنید. جهت استفاده از اپلیکیشن نیز بعد از دانلود آن ، وارد محیط برنامه شوید و گزینه خدمات خودرو را بزنید. بعد از وارد کردن پلاک ماشین روی پرداخت عوارض خودرو و سپس روی عوارض آزادراهی تپ کنید. بعد از نمایش قبض می توانید از طریق گزینه پرداخت با وارد کردن اطلاعات بانکی آن را پرداخت نمایید.

آنی رو: روش دیگری که برای پرداخت عوارضی الکترونیکی وجود دارد استفاده از سایت آنی رو می باشد. بعد از باز کردن سایت روی گزینه ورود به سامانه بزنید و گزینه ثبت نام را انتخاب نمایید. سپس باید با وارد کردن اطلاعات مورد نظر درون سامانه ثبت نام کنید. بعد از انجام این فرایند پلاک خودرو و شماره موبایل را وارد نمایید و روی دکمه مرحله بعد بزنید تا قبض های موجود نمایش داده شود و بتوانید آن ها را پرداخت کنید.