روش های استعلام خلافی خودرو

methods-of-inquiring-about-a-car-violation-pic-7

در گذشته پرداخت خلافی خودرو امری سخت و عذاب آور بود چرا که افراد مختلف مجبور بودند تا برای پرداخت خلافی به صورت حضوری اقدام کنند. اما امروزه دیگر نیاز به این کار نیست و به راحتی می توان از طریق اینترنت به میزان خلافی خودرو پی برد و آن را پرداخت کرد. این مسئله باعث شده تا بتوان در کوتاه ترین زمان ممکن و به صورت غیر حضوری این کار را انجام داد. به همین علت امروز در این مقاله قصد داریم تا تمامی روش های استعلام خلافی خودرو را خدمت شما عزیزان شرح دهیم. پیشنهاد می کنیم تا این مقاله را از دست ندهید.

بیشتر بخوانید: روش های پرداخت غیرحضوری قبض

استعلام خلافی خودرو بدون نیاز به اینترنت

استعلام خلافی ماشین از طریق سامانه پیام کوتاه

هنگامی که دسترسی به اینترنت ندارید و نمی ‌توانید به صورت حضوری برای استعلام خلافی خودرو خود مراجعه کنید، می ‌‌توانید از طریق سامانه پیام کوتاه به مبلغ خلافی خودروی شخصی خود پی ببرید. برای این کار کافیست تا کد ۱۷ رقمی VIN کارت ماشین خود را به سرشماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ پیامک نمایید. به این صورت برای شما پیام کوتاهی ارسال می ‌شود که میزان مبلغ جریمه و شناسه قبض و پرداخت در آن نوشته شده است. به این ترتیب می‌توانید در اپلیکیشن ‌های مختلف یا از طریق سایت مبلغ جریمه خود را پرداخت کنید.

استعلام خلافی ماشین با کد USSD

یکی از دیگر روش‌هایی که می ‌توان برای استعلام غیر حضوری خلافی ماشین از آن استفاده کرد شماره گیری کد #۱۱۰* می باشد. برای این کار مراحل زیر را طی کنید:

مرحله ۱: ابتدا کد #۱۱۰* را با گوشی همراه خود شماره گیری کنید. به این صورت دو گزینه برای شما نمایش داده می ‌شود که باید گزینه «خدمات قابل ارائه» را انتخاب کنید. برای این کار عدد ۱ را در کادر ایجاد شده وارد نمایید و روی SEND تپ کنید.

مرحله ۲: در این مرحله نیز برای انتخاب گزینه « استعلام خلافی ماشین» باید عدد ۱ را به انگلیسی ارسال نمایید.

مرحله ۳: کادر جدیدی برایتان باز می ‌شود که در آن باید کد VIN کارت ماشین خود را وارد کنید و روی SEND تپ نمایید.

مرحله ۴: در این مرحله برای استعلام خلافی گزینه ۱ و برای استعلام خلافی و دریافت شناسه قبض و شناسه پرداخت عدد ۲ را ارسال کنید.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره کد USSD

استعلام خلافی ماشین با تماس تلفنی

از ساده ترین راهکار ها برای استعلام خلافی ماشین تماس با شماره ۸۸۲۸۸۸۸ می‌باشد. به این طریق می‌توانید کد VIN کارت ماشین خود را وارد کرده و از میزان خلافی خودرویتان مطلع شوید.

استعلام خلافی خودرو به صورت اینترنتی

دریافت خلافی خودرو در سایت پلیس راهور

برای استعلام خلافی خودرو به صورت اینترنتی می توانید از طریق وب سایت پلیس راهور ناجا اقدام کنید برای این کار کافیست وارد وب سایت پلیس راهور شوید و مراحل زیر را طی کنید:

مرحله ۱: هنگامی که وارد سایت شدید کمی پایین بیایید و گزینه استعلام تخلفات خودرو و موتور سیکلت را انتخاب کنید.

استعلام خلافی خودرو - عکس یک

مرحله ۲: در صفحه جدید روی استعلام تخلفات رانندگی کلیک کنید.

استعلام خلافی خودرو - عکس دو

مرحله ۳: به این صورت به صفحه استعلام خلافی ماشین وارد می شوید و در این صفحه می توانید با تایپ شماره بارکد پستی ۸ رقمی که روی کارت ماشینتان درج شده و سپس ورود کد امنیتی روی گزینه جستجو کلیک نمایید.

استعلام خلافی خودرو - عکس سه

مرحله ۴: به این ترتیب میزان خلافی ماشین شما به همراه شناسه قبض و شناسه پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد و با استفاده از این شماره ها می توانید قبض خود را پرداخت کنید.

بیشتر بخوانید: مشاهده صورتحساب و دریافت قبض ایرانسل

استعلام خلافی ماشین در تلگرام

در تلگرام با استفاده از ربات Car_Services_Bot@ می توانید از میزان خلافی خودرو خود مطلع شوید. برای این کار مراحل زیر را طی نمایید:

مرحله ۱: ابتدا Car_Services_Bot@ را در تلگرام جستجو کنید و با ورود به صفحه چت آن روی Start تپ کنید.

استعلام خلافی خودرو - عکس چهار

مرحله ۲: گزینه لیست خدمات را انتخاب کنید.

استعلام خلافی خودرو - عکس پنج

مرحله ۳: روی گزینه استعلام خلافی ماشین ضربه بزنید.

استعلام خلافی خودرو - عکس شش

مرحله ۴: بارکد پستی ۸ رقمی کارت ماشین خود را ارسال کنید و از میزان خلافی خودروی شخصی خود آگاه شوید.

از همراهی شما عزیزان سپاس گزاریم و امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد. در نهایت به شما پیشنهاد می دهیم تا از سایر آموزش های کاربردی و گام به گام قرار گرفته در سایت نیز دیدن نمایید.