روش های پرداخت غیرحضوری قبض

in-person-payment-methods-of-bill-pic-1

امروزه همه چیز تحت تاثیر تکنولوژی قرار گرفته و با استفاده از پیشرفت الکترونیک خدمات حائز اهمیتی به مردم ارائه شده است. برای مثال بانکداری الکترونیکی کمک می کند تا دیگر لازم نباشد مردم برای انجام امور ساده ای مانند کارت به کارت، پرداخت قبض، تهیه شارژ و … به بانک مراجعه کنند و می توان در منزل، با در اختیار داشتن یک گوشی موبایل، تبلت، لپ تاپ و … و با بهره گیری از اینترنت پر سرعت به راحتی و در کوتاه ترین زمان بسیاری از امور بانکی را انجام داد. البته با وجود کد های USSD در بسیاری از موارد مانند شارژ سیم کارت به اینترنت نیز نیازی نمی باشد. با این وجود ممکن است استفاده از این روش ها برای عده ای سخت باشد به همین علت در این مطلب قصد آموزش روش های پرداخت غیرحضوری قبض را برای شما عزیزان داریم.

بیشتر بخوانید: مشاهده صورتحساب و دریافت قبض ایرانسل

اپلیکیشن های پرداخت غیرحضوری قبض

اپلیکیشن همراه من

پرداخت غیرحضوری قبض در اپلیکیشن همراه من که توسط شرکت همراه اول ارائه شده است به سادگی میسر می باشد. برای این کار اپلیکیشن همراه من را دانلود کنید و یا وارد پرتال همراه من شوید. سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱: در صورتی که در گذشته در این اپ ثبت نام نکردید، ابتدا شماره موبایل و رمز ورودی را وارد کنید و اطلاعات ثبت نام را تکمیل نمایید.

مرحله ۲: حال وارد پرتال همراه من شوید و به بخش صورتحساب من بروید و سپس گزینه پایان دوره و میان دوره را انتخاب کنید.

مرحله ۳: صفحه ای برای شما باز می شود که می توانید در آن جزئیات صورت حساب خود را ببینید و آن را پرداخت نمایید.

مرحله ۴: در این اپلیکیشن امکان تهیه شارژ و بسته‌ی اینترنت نیز وجود دارد و شما می توانید آن ها را نیز تهیه کنید.

اپلیکیشن آپ

از دیگر اپلیکیشن هایی که برای پرداخت قبض تلفن و قبوض خدماتی به کار می رود اپلیکیشن آپ می باشد. برای استفاده از این برنامه ابتدا آن را دانلود نمایید و در آن ثبت نام کنید. بعد از این کار می توانید در بخش پرداخت قبوض هر نوع قبضی را پرداخت نمایید و در کنار آن از سایر امکانات مثل کارت به کارت، دریافت موجودی و … نیز استفاده نمایید.

پرداخت غیرحضوری قبض - با اپلیکیشن آپ

اپلیکیشن ۷۸۰

اپلیکیشن ۷۸۰ نیز برای پرداخت قبض کاملا مناسب می باشد و می توان با استفاده از آن هر نوع قبضی را پرداخت کرد. در این اپلیکیشن نیز می توانید از بین گزینه های موجود پرداخت قبض را انتخاب نمایید و به این صورت هر نوع قبضی را پرداخت کنید.

پرداخت غیرحضوری قبض - با اپلیکیشن هف هشتاد

بیشتر بخوانید: دریافت ریز مکالمات ایرانسل

پرداخت غیرحضوری قبض از طریق سایت بانک

شما می توانید برای پرداخت غیرحضوری قبض از طریق سایت بانک مورد نظر خود اقدام کنید برای این کار مراحل زیر را طی نمایید:

مرحله ۱: وارد سایت بانک مد نظر خود شوید.

مرحله ۲: بخش بانکداری الکترونیک را پیدا کنید و وارد آن شوید.

مرحله ۳: کد شناسایی و کلمه عبور خود را وارد کنید. ( در برخی از سایت ها باید برای دریافت کد شناسایی به صورت حضوری به بانک مراجعه نمایید.)

مرحله ۴: در بخش پرداخت الکترونیک روی پرداخت قبوض کلیک کنید. حال می توانید قبض مورد نظر خود را انتخاب نمایید و با ضربه روی آن وارد فرم پرداخت شوید.

مرحله ۵: فرم را پر کنید و آن را پرداخت نمایید. به این صورت کد پیگیری پرداخت برای شما ارسال خواهد شد.

در نظر داشته باشید که بسیاری از بانک ها برای آسان تر شدن بانکداری الکترونیکی خود اپلیکیشن هایی را طراحی کرده اند که شما می توانید با استفاده از آن ها بسیاری از امور بانکی خود را انجام دهید. برای مثال در صورتی که حساب شما در بانک صادرات ایجاد شده باشد با سایر اپلیکیشن ها نمی توانید عملیات بانکی انجام دهید و باید از طریق اپلیکیشن رسمی این بانک اقدام نمایید.

پرداخت غیرحضوری قبض - با اپلیکیشن صاپ

بیشتر بخوانید: معرفی سرویس های انتقال شارژ از خطی به خط دیگر | مخصوص مشترکین همراه اول

سایر روش های پرداخت غیرحضوری قبض

پرداخت با دستگاه POS

شما می توانید برای پرداخت غیرحضوری قبض از دستگاه POS استفاده کنید و با کشیدن کارت خود در این دستگاه وارد بخش پرداخت قبوض شوید و با وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت قبض خود را پرداخت نمایید.

پرداخت با ATM

یکی از دیگر روش های پرداخت قبض استفاده از دستگاه ATM است که استفاده از آن مزایای بسیار زیادی دارد. کار با این دستگاه بسیار ساده است و تنها کافی است تا کارت خود را وارد دستگاه کنید و به بخش پرداخت قبض مراجعه نمایید. در این بخش با وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت قبض مورد نظر خود را پرداخت نمایید. به این صورت می توانید از این دستگاه رسیدی دریافت کنید که تمامی اطلاعات مربوط به تراکنشتان در آن نوشته شده است.

استفاده از کد های دستوری USSD

در صورتی که به اینترنت دسترسی ندارید می توانید با استفاده از کدهای USSD بسیاری از قبوض خود را پرداخت نمایید. برای این کار ابتدا یکی از کد های دستوری زیر را شماره گیری کرده و سپس وارد قسمت قبض یا خدمات پرداخت شوید. به این صورت می توانید به راحتی با درج شناسه قبض و شناسه پرداخت، قبض مورد نظر خود را پرداخت نمایید.

کد های USSD برای پرداخت قبوض:

*۷۸۰#

*۷۳۰#

*۱۰#

*۱#

*۷۲۰#

و…

پرداخت غیرحضوری قبض - با کد های دستوری

در نظر داشته باشید که این کد ها کاملاً رایگان هستند با هر نوع گوشی هوشمند و یا غیر هوشمندی می توان از آن ها استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره کد USSD