بررسی دلایل و روش های حل مشکل ویبره بی دلیل گوشی موبایل

investigate-the-reasons-and-methods-for-solving-the-problem-of-vibration-in-the-mobile-phone-pic-1

گاهی از اوقات با وجود خاموش بودن ویبره گوشی موبایل احتمال دارد که به صورت اتفاقی و بی دلیل گوشی شروع به ویبره زدن نماید البته در برخی از مواقع پس از چندی لرزش گوشی متوقف خواهد شد اما گاهی تنها با ری استارت کردن گوشی خود می ‌توانید ویبره را قطع کنید. این مشکل برای بسیاری از کاربران آزار دهنده است چرا که ممکن است در اماکن عمومی که نیازمند رعایت سکوت است مانند کتابخانه ها، کلاس دانشگاه و… به صورت ناگهانی ویبره گوشی آغاز شده و مشکلاتی را به همراه آورد. به همین دلیل در ادامه این مطلب قصد داریم تا تمامی روش و راهکار های حل مشکل ویبره بی دلیل گوشی موبایل را برای شما عزیزان شرح دهیم. امیدواریم به این صورت بتوانید تمامی مشکلات ایجاد شده را رفع نمایید.

بیشتر بخوانید: روش های خاموش کردن ویبره کیبورد اندروید

بهترین راه کارهای حل مشکل ویبره بی دلیل گوشی موبایل

قطع ویبره بی دلیل گوشی با بستن برنامه های فعال در پس زمینه

در صورتی که در طول روز از اپلیکیشن‌ های مختلف استفاده کنید این برنامه ها در پس زمینه باز خواهند ماند و در کنار مصرف باتری موبایل باعث ایجاد مشکلاتی می شوند. برای مثال ممکن است گوشی موبایل شما به صورت ناگهانی و بی دلیل ویبره بزند و یا به صورت خودکار و بدون دلیل ریستارت شود. به همین دلیل یکی از مهمترین راهکار های حل مشکل ویبره بی دلیل گوشی موبایل بستن برنامه های فعال در پس زمینه میباشد. برای اینکه تمامی این برنامه ها را مشاهده کرده و بررسی کنید که چه اعلان هایی را برایتان ارسال کرده ‌اند میتوانید اپلیکیشن Nova Launcher را دانلود کرده و روی گوشی موبایل خود نصب کنید. در این اپلیکیشن فهرستی از آخرین نوتیفیکیشن های گوشی موبایل برایتان نمایش داده خواهد شد و می توانید بررسی کنید که ویبره ایجاد شده از طرف یکی از برنامه های فعال در پس زمینه بوده است یا خیر.

بیشتر بخوانید: راه های رفع مشکل ریستارت شدن خودکار گوشی موبایل

آپدیت کردن برنامه های گوشی موبایل

در صورتی که با گذشت مدت زمان طولانی از ارائه آپدیت جدید برای اپلیکیشنی خاص آن را به روز رسانی نکنید، ممکن است پس از گذشت مدت زمانی برنامه کرش شود و اختلالاتی را در عملکرد موبایلتان ایجاد نماید. به همین دلیل پیشنهاد می ‌دهیم تا با ورود به گوگل پلی استور اپلیکیشن های موجود در موبایل تان را آپدیت کنید برای این کار پس از ورود به Google Play Store وارد بخش Manage apps and device شده و سپس روی Updates available تپ نمایید.

پس از آن با مشاهده تمامی اپلیکیشن ها، آن هایی که احتیاج به آپدیت دارند را به روزرسانی نمایید. البته شما می توانید با انتخاب گزینه Update All به صورت خودکار تمامی برنامه ها را به روز رسانی کرده و احتیاجی به آپدیت جداگانه آنها نداشته باشید.

حل مشکل ویبره بی دلیل گوشی موبایل - آپدیت کردن برنامه ها

مهم ترین روش های حل مشکل ویبره بی دلیل گوشی موبایل

بررسی نوتیفیکیشن برنامه های مختلف

یکی از مهمترین راهکارهای حل مشکل ویبره بی دلیل گوشی موبایل بستن اعلانات یا نوتیفیکیشن اپلیکیشن‌ های مختلف می باشد. در واقع ممکن است با وجود اینکه گوشی موبایل شما سایلنت و یا روی حالت با صدا قرار دارد به صورت ناگهانی ویبره بزند. در بسیاری از مواقع این نوع ویبره مربوط به اعلانات برنامه های مختلف مانند دانلودر گوشی موبایل می باشد. به همین دلیل پیشنهاد می ‌دهیم تا برای بررسی و حل این مشکل ابتدا وارد تنظیمات گوشی موبایل تان شده و سپس روی Notifications ضربه بزنید.

حال به سمت پایین صفحه اسکرول کرده و گزینه Notification sound یا Notification reminder را انتخاب کنید.

در صفحه جدید کلید کشویی قرار گرفته کنار گزینه Vibrate را خاموش نمایید.

حل مشکل ویبره بی دلیل گوشی موبایل - قطع ویبره برنامه ها

بیشتر بخوانید: روش های رفع مشکل قطع شدن ناگهانی تماس حین مکالمه

نصب اپلیکیشن Nice Catch

در صورتی که با استفاده از راهکار های قسمت های قبل نتوانستید مشکلات ایجاد شده را برطرف نمایید، پیشنهاد می دهیم تا اپلیکیشن Nice Catch را دانلود کنید.

پس از آن با ورود به این برنامه گزینه Vibration history را انتخاب نمایید.

به این صورت می توانید بررسی کنید که کدام یک از اپلیکیشن های موجود در گوشی موبایل تان باعث ایجاد این اختلال می شود و سپس به حذف یا آپدیت برنامه مربوطه بپردازید.

ریست کردن گوشی موبایل

در صورتی که این مشکل دائماً ایجاد می ‌شود و با حذف یا آپدیت کردن اپلیکیشن های مختلف نیز نتوانستید آن را رفع کنید احتمال دارد که گوشی موبایلتان ویروسی شده و یا اختلالات جدی تری در آن ایجاد شده باشد. در چنین شرایطی پیشنهاد می ‌دهیم تا موبایل خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانی کنید. البته به این صورت تمامی اطلاعات موجود در موبایل پاک می شود اما بسیاری از مشکلات ایجاد شده مانند ویبره بی دلیل، خالی شدن شارژ باتری، ری استارت شدن ناگهانی و… رفع خواهد شد.