راه های رفع مشکل ریستارت شدن خودکار گوشی موبایل

ways-to-fix-the-problem-of-automatic-restart-of-the-mobile-phone-pic-1

یکی از مشکلاتی که در هنگام استفاده از گوشی‌های موبایل ایجاد می شود ریستارت شدن ناگهانی آن است. در بسیاری از مواقع این مشکل به علت باگ های نرم افزاری است و در صورتی که هر از گاهی رخ دهد جایی برای نگرانی نخواهد بود. اما در صورتی که گوشی موبایل شما به صورت دائمی ریستارت شده و در عملکرد آن اختلال ایجاد شود بهتر است تا حتما نرم افزار و سخت افزار موبایل خود را چک کنید. در ادامه تمامی راهکار های رفع مشکل ریستارت شدن خودکار گوشی موبایل آموزش داده می شود که شما می توانید از آن استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: دلیل ریستارت شدن کامپیوتر به طور ناگهانی چیست ؟ |  رفع مشکل ریست شدن کامپیوتر

بررسی ساده ترین راهکار های رفع مشکل ریستارت شدن خودکار گوشی موبایل

بررسی مشکلات سخت افزاری

برای رفع مشکل ریستارت شدن خودکار گوشی موبایل بهتر است تا از نظر سخت افزاری گوشی خود را بررسی کنید. در واقع ممکن است مشکل ایجاد شده به علت خراب شدن باتری، مدار پاور و یا آی سی های گوشی موبایل باشد. البته توصیه می‌کنیم تا در صورتی که اطلاعات کافی در این زمینه ندارید حتماً به یک تعمیرکار مراجعه کنید. در صورتی که مشکل سخت افزاری نبود می توانید از راهکار های زیر کمک بگیرید:

پر شدن حافظه موبایل

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث می‌ شود تا گوشی شما به صورت خودکار ریستارت شود پر بودن حافظه آن می باشد. برای رفع این مشکل توصیه می کنیم تا حتماً اطلاعات اضافی موبایل خود را درون هارد یا فلش خالی کرده و حتماً اپلیکیشن ها را به حافظه رم انتقال دهید. پس از آن که حافظه موبایل خود را از فایل های اضافی خالی کردید مجدد عملکرد آن را بررسی نمایید.

بیشتر بخوانید: روش های خالی کردن حافظه داخلی گوشی اندروید

آپدیت نمودن سیستم عامل

در صورتی که آپدیت سیستم عامل گوشی موبایل خود را به صورت ناقص انجام داده باشید احتمال بروز چنین مشکلاتی وجود دارد. علاوه بر آن بهتر است تا همیشه آپدیت های ارائه شده برای موبایل خود را بررسی کنید و با دریافت آپدیت جدید حتماً آن را دانلود و نصب کنید. برای انجام این کار در گوشی های سامسونگ مراحل زیر را طی نمایید. توجه داشته باشید که مراحل کلی در تمامی گوشی های اندرویدی شبیه به یکدیگر خواهند بود.

ابتدا وارد تنظیمات گوشی موبایل خود شده و سپس روی گزینه Software Update تپ نمایید.

گزینه Download updates manually را انتخاب کنید تا بررسی شود که آیا آپدیت جدید برای گوشی موبایل شما ارسال شده است یا خیر؟ همچنین با روشن کردن گزینه Download updates automatically پس از اتصال به وای فای آپدیت گوشی موبایل شما به صورت خودکار انجام می شود.

رفع مشکل ریستارت شدن خودکار گوشی موبایل - رفع مشکل با آپدیت کردن موبایل

مهمترین راهکارهای رفع مشکل ریستارت شدن خودکار گوشی موبایل

حذف اپلیکیشن های مخرب

از کاربردی ترین راهکار هایی که می توانید از آن برای رفع مشکل ریستارت شدن خودکار گوشی موبایل استفاده کنید پاک کردن اپلیکیشن های مخرب و بد افزار ها می باشد. در صورتی که به تازگی اپلیکیشنی روی گوشی موبایل خود نصب کرده اید و پس از آن با ریستارت خودکار گوشی موبایل مواجه شده اید احتمالا برنامه نصب شده بد افزار می باشد و ویروس هایی را به گوشی موبایل شما انتقال داده است. در چنین شرایطی پیشنهاد می دهیم تا حتماً اپلیکیشن را پاک کنید و بررسی نمایید که آیا مشکل ایجاد شده رفع شده است یا خیر؟

ریست فکتوری گوشی موبایل

در صورتی که با پاک کردن برنامه های مخرب همچنان این مشکل رفع نشد بهتر است تا گوشی موبایل خود را ریست فکتوری نمایید. با انجام این کار تمامی اطلاعات موجود در سیستم شما پاک می شود اما باگ های نرم افزار از بین خواهد رفت. برای انجام این کار وارد قسمت تنظیمات گوشی موبایل خود شده و گزینه General management را انتخاب کنید.

حال روی Reset تپ نمایید.

ریست کردن موبایل برای رفع باگ ها

پس از آن روی Factory data reset ضربه بزنید تا بازگشت به تنظیمات کارخانه انجام شود. توجه داشته باشید که قبل از این کار لازم است تا حتماً از اطلاعات مهم گوشی موبایل خود بکاپ تهیه نمایید.

ریست فکتوری گوشی موبایل

در نهایت به پایین اسکرول کنید و روی Reset ضربه بزنید.

بازگشت به تنظیمات کارخانه در گوشی موبایل

پاک کردن حافظه کش گوشی موبایل

برای از بین بردن باگ های موبایل خود حتما فایل های کش را پاک کنید. شما می توانید از مطلب زیر برای دسترسی و پاک کردن فایل های کش استفاده کنید.

مطالعه بیشتر: پاک کردن حافظه کش گوشی اندروید | آموزش اندروید

امیدواریم با مطالعه این مطلب بتوانید مشکل ایجاد شده را شناسایی و رفع نمایید. از همراهی شما سپاس گزاریم.