روش های رفع مشکل قطع شدن ناگهانی تماس حین مکالمه

ways-to-fix-a-problem-abrupt-disconnect-call-during-a-conversation-pic-1

ارتباط تلفنی در دنیای امروز از اهمیت بالایی برخوردار است به طوری امروزه ارتباطات اکثر انسان ها بر پایه تماس تلفنی شکل گرفته. به همین دلیل نمی توان تماس تلفنی را از فعالیت های روزمره حذف نمود و تقریباً تمام مشاغل نیز برای پیش بردن امور خود به تماس و ارتباط تلفنی نیازمند هستند. حتی حذف تماس تلفنی می تواند منجر به کاهش رونق کسب و کار و از بین رفتن مشاغل شود. حتماً شما هم تجربه کرده اید که در یک تماس تلفنی حائز اهمیت، ناگهان تماس قطع شده و صحبت های شما بی نتیجه مانده است. این مشکل معمولاً زمانی رخ می دهد که آنتن گوشی موبایلتان قطع شود. به همین دلیل در این مطلب به شرح روش های رفع مشکل قطع شدن ناگهانی تماس حین مکالمه می پردازیم. لطفا تا انتها همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: اطلاع از تماس های از دست رفته سه سرویس ارتباطی

ساده ترین روش های رفع مشکل قطع شدن ناگهانی تماس حین مکالمه

ری استارت کردن گوشی موبایل

اولین راهکار پیشنهادی برای رفع مشکل قطع شدن ناگهانی تماس حین مکالمه این است که گوشی را ری استارت کنید و دوباره برای برقراری تماس تلاش کنید. با این کار بسیاری از مشکلاتی که به سیستم گوشی برمیگردد برطرف می ‌شود.

خارج کردن سیم کارت

در صورتی که مشکل رفع نشد پیشنهاد می دهیم تا سیم کارت را خارج کرده و در گوشی دیگری تست کنید. سپس مجدداً سیم کارت را در درون گوشی بگذارید و آن را روشن نمایید.

جا به جا شوید!

اگر در فضای بسته قرار دارید مکان ایستادن خود را تغییر دهید و جابجا شوید و ترجیحاً سعی کنید تا به فضای باز تغییر مکان دهید. به این نکته نیز توجه داشته باشید که جا به جایی زیاد نیز می تواند باعث قطع شدن تماس تلفنی شود. در این حالت گوشی موبایل سعی می کند تا به طور مداوم به سیگنال مکان های تغییر کرده شما دسترسی پیدا کند. به همین دلیل حین رانندگی برای برقراری تماس، توقف نمایید و سپس تماس تلفنی را برقرار کنید.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین برنامه های تماس تصویری اندروید

شارژ کردن باتری

در بیشتر مواقع وقتی شارژ گوشی به ۱۵ درصد می رسد امکان برقراری تماس، عکس برداری و… وجود ندارد و برای استفاده از این قابلیت ها باید گوشی را به شارژر متصل نمایید.

روشن کردن حالت هواپیما

راهکار دیگری نیز وجود دارد و آن روشن کردن حالت هواپیما می باشد. برای این کار منوی Setting رفته و روی Connections تپ نمایید.

سپس حالت Airplane Mode را فعال کنید. همچنین می توانید از نوار وضعیت گوشی حالت هواپیما را فعال نمایید. بعد از گذشت چند دقیقه حالت هواپیما را غیر فعال کنید و مجدداً مشکل را بررسی نمایید.

رفع مشکل قطع شدن ناگهانی تماس حین مکالمه در گوشی اندروید

آپدیت کردن اندروید

برای رفع مشکل قطع شدن ناگهانی تماس حین مکالمه در گوشی اندروید خود می ‌توانید از به روز رسانی و آپدیت اندروید کمک بگیرید. برای این کار می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا به منوی Setting بروید و سپس روی گزینه System apps updater تپ نمایید.

رفع مشکل قطع شدن ناگهانی تماس حین مکالمه - آپدیت اندروید

اگر آپدیتی موجود بود آن را انتخاب کنید و تا پایان فرآیند به‌ روزرسانی منتظر بمانید. سپس گوشی را ریستارت کنید.

رفع مشکل قطع شدن ناگهانی تماس حین مکالمه - آپدیت کردن سیستم عامل اندروید

تغییر شبکه موبایل

روش دیگری که برای رفع این مشکل در گوشی های اندروید وجود دارد. این است که شبکه گوشی خود را به صورت دستی تغییر دهید.

به این منظور به قسمت Setting بروید و سپس  sim cards & mobile networks را انتخاب کنید.

سپس روی سیم کارت مورد نظر خود تپ کنید.

در مرحله بعد mobile networks را لمس نمایید.

رفع مشکل قطع شدن ناگهانی تماس حین مکالمه - بررسی شبکه های در دسترس

حالت انتخاب خودکار را غیر فعال نمایید و سپس منتظر بمانید تا اسکن انجام شود. در صفحه باز شده شبکه دیگری را انتخاب کنید. بعد از انتخاب شبکه تلفن همراه، اطلاعات را وارد و ثبت نمایید.

بیشتر بخوانید: روش های تشخیص بلاک شدن شماره تلفن

فعال کردن حالت Safe mode

اگر روش های بالا برای شما موثر واقع نشد میتوانید از قابلیت  safe mode استفاده کنید. به این منظور دکمه پاور تلفن همراه خود را نگه دارید و روی حالت Safe mode تپ نمایید. چند ثانیه منتظر بمانید تا گوشی ریستارت شود سپس میتوانید عبارت Safe mode را پایین صفحه مشاهده کنید. بعد از آن مشکل را بررسی کنید، اگر تماس در حالت Safe mode برقرار می شد احتمالاً بد افزاری را روی گوشی موبایلتان نصب نموده اید. در صورتی که قادر به پیدا کردن برنامه مشکل ساز نبودید مجبور خواهید شد تا گوشی را factory reset کنید. فقط به این موضوع توجه داشته باشید که این حالت تمام اطلاعات گوشی پاک میشود. پس پیشنهاد می دهیم تا قبل از این کار از داده های مهم خود بکاپ تهیه نمایید.

نتیجه گیری

در این مطلب سعی کردیم تا ساده ترین و کاربردی ترین راهکار ها را برای حل مشکل قطع شدن تماس معرفی کنیم تا در صورت بروز چنین مشکلی بتوانید به سادگی آن را رفع کنید. امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شود. از همراهی شما سپاسگزاریم.