روش های خاموش کردن ویبره کیبورد اندروید

ways-to-turn-off-the-vibration-of-android-keyboard-pic-1

به طور معمول کیبورد اندروید دارای صدا و ویبره می باشد و با لمس هر کدام از دکمه ها ویبره ایجاد خواهد شد. این برای بسیاری از کاربران رنج آور است و آن ها به دنبال راهکاری هستند تا به این ترتیب به خاموش کردن ویبره کیبورد اندروید بپردازند و به این وسیله از کیبورد بی صدا استفاده کنند و به تایپ بپردازند، این نوع صدای ایجاد شده برای اطرافیان نیز بسیار عذاب آور است و باعث ایجاد آلودگی صوتی در فضا می شود. بنابراین بهتر است تا آن را خاموش کرده و یا با استفاده از راهکار هایی صدای آن را کم نمایید. در ادامه می توانید با استفاده از روش های ارائه شده این صدا و ویبره را به راحتی قطع کنید و از تایپ در سکوت لذت ببرید.

بیشتر بخوانید: کیبورد فارسی در ویندوز | آموزش ویندوز

خاموش کردن ویبره کیبورد اندروید در گوشی های مختلف

قطع ویبره و صدای کیبورد گوشی سامسونگ

با توجه به این که بسیاری از کاربران اندروید در ایران از گوشی های سامسونگ استفاده می کنند در این بخش قصد داریم تا آموزش کامل خاموش کردن ویبره کیبورد اندروید در گوشی های سامسونگ را به شما عزیزان ارائه کنیم. برای این کار شما می توانید مراحل زیر را طی کنید:

مرحله ۱: ابتدا وارد تنظیمات گوشی اندرویدی خود شوید و به بخش Sounds and Vibration بروید.

خاموش کردن ویبره کیبورد اندروید - عکس دو

مرحله ۲: در این قسمت گزینه ی Keyboard Sound را پیدا کنید و روی دکمه ی کشویی کنار آن ضربه بزنید و آن را روی Off قرار دهید.

خاموش کردن ویبره کیبورد اندروید - عکس سه

قطع ویبره و صدای کیبورد گوشی هواوی

در گوشی هواوی می توانید با استفاده از مراحلی که در ادامه شرح داده می شود صدا و ویبره ی کیبورد را قطع کنید. در نظر داشته باشید که در گوشی های شیائومی نیز می توان از این روش استفاده کرد و به راحتی ویبره کیبورد را قطع نمود.

مرحله ۱: برای این کار ابتدا وارد بخش تنظیمات یا Setting موبایل خود شوید و در این بخش گزینه ی Preferences را انتخاب کنید.

خاموش کردن ویبره کیبورد اندروید - عکس چهار

مرحله ۲: حالا روی گزینه Keyboard height ضربه بزنید و وارد آن شوید.

خاموش کردن ویبره کیبورد اندروید - عکس پنج

مرحله ۳: در این قسمت گزینه ی Short را انتخاب کنید.

خاموش کردن ویبره کیبورد اندروید - عکس شش

مرحله ۴: حال وارد بخش Key press شوید و دکمه ی کشویی کنار Sound on keypress را فشار دهید تا Off شود. سپس دکمه کشویی کنار گزینه ی Vibrate on keypress را نیز انتخاب کنید و آن را نیز آف نمایید.

خاموش کردن ویبره کیبورد اندروید - عکس هفت

مرحله ۵: در همین بخش می توانید با ضربه روی عبارت Volume on keypress  و Vibration Strength on keypress تغییراتی را در میزان صدا و ویبره ی کیبورد اعمال کنید.

خاموش کردن ویبره کیبورد اندروید - عکس هشت

خاموش کردن ویبره کیبورد اندروید - عکس نه

بیشتر بخوانید: علت کار نکردن کیبورد لپ تاپ چیست ؟

خاموش کردن ویبره کیبورد اندروید در سایر گوشی ها

قطع ویبره کیبورد اندروید در گوشی با کیبورد سویفت

در صورتی که دستگاه اندرویدی شما دارای کیبورد سویفت است برای خاموش کردن ویبره کیبورد اندروید می توانید مراحل زیر را طی نمایید:

مرحله ۱: ابتدا وارد برنامه کیبورد سویفت شوید و در آن گزینه Sound & Vibration را انتخاب کنید.

مرحله ۲: حال برای قطع ویبره ی کیبورد، دکمه ی کشویی کنار عبارت Keypress vibration را فشار دهید و برای قطع صدا روی دکمه ی کنار عبارت Keypress sound volume ضربه بزنید، به این صورت می توانید هم صدا و هم ویبره را به راحتی قطع کنید.

بیشتر بخوانید: بی صدا کردن فرد در اینستاگرام | آموزش کامل Mute اینستاگرام

قطع ویبره در گوشی های قدیمی

در صورتی که گوشی اندروید شما قدیمی است، جایی برای نگرانی نمی باشد و شما می توانید به راحتی صدا و ویبره ی کیبورد آن را با طی کردن مراحل زیر طی کنید:

مرحله ۱: وارد بخش تنظیمات شوید و روی عبارت Sound ضربه بزنید.

مرحله ۲: حال در قسمت پایینی منو تیک کنار گزینه های Keytones، Touch Sounds و Sound and vibration را بردارید و به این ترتیب ویبره کیبورد موبایل خود را قطع کنید.

همان طور که مشاهده کردید در این مقاله سعی شد تا روش قطع ویبره و صدای کیبورد برای گوشی های مختلف ارائه شود. امیدواریم این مقاله مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد و به وسیله‌ی آن بتوانید تغییرات مورد نظر خود را اعمال کنید و کیبورد خود را بی صدا نمایید. در نهایت به شما پیشنهاد می دهیم تا از دیگر آموزش های قرار گرفته در سایت نیز دیدن نمایید و از آن ها استفاده کنید. سپاس گزاریم که تا پایان این مطلب همراه ما بودید و برای شما عزیزان آرزوی سلامتی و شادی فراوان داریم.