روش های استعلام و پیگیری قبض های پرداخت شده در گوشی موبایل

inquiry-methods-and-tracking-of-paid-bills-on-mobile-phones-pic-1

امروزه برای پرداخت قبوض دیگر احتیاجی به مراجعه به ادارات و سازمان های مختلف نمی باشد. در واقع شما می توانید با نصب یک اپلیکیشن پرداخت مناسب روی گوشی موبایل خود قبوض آب، برق، گاز، تلفن و… را در کوتاه‌ ترین زمان ممکن پرداخت نمایید. اما گاهی اوقات ممکن است مبلغ پرداختی به حساب سازمان مورد نظر واریز نشود و مشکلاتی پیش آید. در چنین مواقعی اگر کد پیگیری در دسترس شما باشد می توانید با ارائه آن مشکل را حل کرده و احتیاجی به پرداخت مجدد مبلغ قبض نداشته باشید. به همین دلیل روش های مختلفی برای استعلام و پیگیری قبض های پرداخت شده وجود دارد که در ادامه این مطلب قصد بررسی آنها را داریم. پیشنهاد می دهیم تا انتهای این مطلب حتماً همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: روش های پرداخت غیرحضوری قبض

مهمترین راهکار های استعلام و پیگیری قبض های پرداخت شده

امروزه با پیشرفت روز افزون تکنولوژی افراد مختلف می ‌توانند پرداخت قبوض مورد نظر خود را در کوتاه ترین زمان ممکن و با گوشی موبایلشان انجام دهند. علاوه بر آن امکان پرداخت قبض از طریق دستگاه‌ های خودپرداز نیز وجود دارد. همچنین برای حفظ درختان و جلوگیری از قطع آنها قبض کاغذی در بسیاری از نقاط ارائه نمی شود و سیستم پرداخت به صورت کاملاً الکترونیکی شده است. اما در این سیستم نیز امکان خطا وجود دارد و در برخی از مواقع پرداخت به درستی انجام نخواهد شد. بنابراین توصیه می کنیم تا حتماً کد پیگیری قبوض پرداختی را در جایی یادداشت نمایید. البته در اپلیکیشن های پرداخت مختلف راهکاری برای دسترسی به کد پیگیری وجود دارد که در ادامه می توانید آموزش تصویری آن را مشاهده کنید:

بیشتر بخوانید: مشاهده صورتحساب و دریافت قبض ایرانسل

دریافت کد پیگیری در اپلیکیشن آپ

برای استعلام و پیگیری قبض های پرداخت شده می توانید وارد اپلیکیشنی که قبض را با آن پرداخت کرده اید شده و سپس به کد پیگیری دسترسی پیدا کنید. در صورتی که قبوض مختلف را با استفاده از اپلیکیشن آپ پرداخت می کنید می توانید با طی کردن مراحل زیر کد پیگیری قبض ها و همچنین کارت به کارت های انجام شده را مشاهده نمایید:

برای دسترسی به کد پیگیری قبض های پرداختی ابتدا وارد اپلیکیشن‌آپ شده و سپس روی آیکون سه خط یا همبرگر که در قسمت بالا و سمت راست قرار گرفته تپ نمایید.

‏پس از آن در منوی جدید گزینه “لیست تراکنش ها” را انتخاب کنید.

استعلام و پیگیری قبض های پرداخت شده در اپلیکیشن آپ

به این صورت می توانید تمامی تراکنش های انجام شده شامل پرداخت قبوض، کارت به کارت، خرید شارژ، خرید بسته اینترنتی و… را مشاهده کرده و کد پیگیری آن ها را یادداشت نمایید.

کاربردی ترین روش های استعلام و پیگیری قبض های پرداخت شده

استعلام قبض ها در اپلیکیشن هف هشتاد

از کاربردی ترین برنامه های استعلام و پیگیری قبض های پرداخت شده می توان به اپلیکیشن هف هشتاد اشاره کرد. در این برنامه نیز همانند اپلیکیشن آپ به‌راحتی می ‌توانید تراکنش های انجام گرفته را مشاهده کرده و به کد پیگیری دسترسی پیدا کنید. برای این کار ابتدا وارد این برنامه شوید و سپس آیکون سه خط که در قسمت بالا و سمت راست برنامه قرار گرفته را انتخاب نمایید.

پس از آن روی گزارش تراکنش تپ نمایید تا لیست تراکنش هایتان نمایش داده شود.

استعلام و پیگیری قبض های پرداخت شده در اپلیکیشن هف هشتاد

به این صورت می توانید تراکنش مورد نظر را پیدا کرده و کد پیگیری آن را یادداشت کنید.

پیگیری قبض آب

در صورتی که قصد پیگیری قبض آب را از سایت شرکت آب و فاضلاب استان مربوطه دارید می توانید وارد سایت مربوط به استان محل سکونت خود شوید. برای مثال شهروندان تهرانی می ‌توانند عبارت شرکت آب و فاضلاب استان تهران را در گوگل جستجو کرده و یا از طریق لینک مشاهده قبض و سوابق وارد سایت مورد نظر شوند. سپس می توانید به قسمت “خدمات مشترکین” رفته و در این بخش گزینه “مشاهده قبض و سوابق” را انتخاب نمایید. به این ترتیب سوابق پرداخت نمایش داده می ‌شوند البته قبل از آن باید در این سایت حساب کاربری ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید: روش های پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی

پیگیری پرداخت قبض در اپلیکیشن قبضینو

برای پیگیری قبض گاز، برق، آب و… می توانید از اپلیکیشن قبضینو نیز استفاده کنید. برای این کار کافی است وارد بخش ” پیگیری سوابق ” قبضینو شده و به این صورت به کد پیگیری قبوض پرداختی دسترسی پیدا نمایید.

استعلام و پیگیری قبض های پرداخت شده در اپلیکیشن قبضینو

توجه داشته باشید که در تمامی اپلیکیشن های معرفی شده در صورتی می توانید قبوض را پیگیری کنید که پرداخت را در اپلیکیشن مذکور انجام دهید در غیر این صورت امکان پیگیری برای تان وجود نخواهد داشت.