روش های پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی

methods-of-paying-social-security-premiums-pic-1

سازمان تامین اجتماعی به عنوان مهم ترین سازمان بیمه در کشور شناخته می ‌شود و بیشترین تعداد افراد را تحت پوشش خود قرار می دهد. بیمه شدگان تامین اجتماعی می توانند با استفاده از راهکار های مختلفی حق بیمه تامین اجتماعی را پرداخت کنند. البته برای برخی از افراد مانند شاغلین حق بیمه از طرف کارفرما پرداخت می شود. اما در صورتی که به صورت اختیاری خود را بیمه کرده اید می‌توانید از روش‌هایی که در ادامه شرح داده می‌ شود استفاده کرده و به این صورت در کوتاه‌ترین زمان ممکن پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی را انجام دهید. در ادامه با ما همراه باشید.

پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی به صورت اینترنتی

پرداخت حق بیمه از طریق سامانه تامین اجتماعی

در صورتی که قصد دارید تا به صورت اینترنتی به پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی بپردازید می توانید به سادگی وارد سایت تامین اجتماعی شده و سپس گزینه ثبت نام را انتخاب کنید.

پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی در سایت تامین اجتماعی

به این صورت وارد صفحه جدیدی می شوید که لازم است در آن تیک کنار “متن فوق را مطالعه نموده و مسئولیت اطلاعات وارد شده را می پذیرم” را بزنید و سپس گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب کنید.

ثبت نام در سایت تامین اجتماعی

حال می‌توانید اطلاعات کاربری خود را وارد کرده و ثبت نام تان را کامل نمایید.

بعد از انجام ثبت نام می توانید از کد ملی به عنوان نام کاربری و پسورد استفاده کرده و وارد سامانه تامین اجتماعی شوید. به این صورت لازم است تا رمز ورود خود را تغییر دهید و پس از آن می توانید به پرداخت حق بیمه سازمان تامین اجتماعی بپردازید.

پرداخت حق بیمه از طریق اپلیکیشن

تامین اجتماعی در کنار سایت دارای اپلیکیشن نیز می باشد که می توانید به راحتی این برنامه را روی موبایل خود نصب کرده و به پرداخت حق بیمه بپردازید.

پرداخت حق بیمه از طریق سایت بانک ملت

اگر وارد سایت بانک ملت شوید می توانید گزینه “بانکداری الکترونیک” را مشاهده کنید. روی این گزینه ضربه بزنید و سپس با وارد کردن شناسه مشتری و رمز ورود خود وارد حسابتان شوید.

پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی در سایت بانک ملت

توجه داشته باشید که شناسه مشتری را می توانید از طریق بانک دریافت کنید و پس از ثبت نام از بخش “خدمات بانکداری الکترونیک” گزینه “واریز وجوه به حساب سازمان ها” را انتخاب کرده و در صفحه جدید روی گزینه “سازمان تامین اجتماعی” ضربه بزنید. به این طریق می توانید پرداخت را انجام داده و کد پیگیری دریافت کنید.

روش های کاربردی پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی

پرداخت حق بیمه از طریق USSD کد

در صورتی که کد #۷۱۳*۷۲۴* را شماره گیری کنید می توانید پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی را انجام دهید. برای این کار احتیاج به اتصال به اینترنت نمی باشد و با استفاده از گوشی های ساده نیز می توان حق بیمه را پرداخت نمود.

پرداخت حق بیمه از طریق عابر بانک

برای پرداخت فیش حق بیمه می توانید از طریق دستگاه عابربانک نیز عملیات لازم را انجام دهید. برای این کار بهتر است تا به دستگاه عابر بانک یکی از بانک های رفاه، ملی، صادرات، کشاورزی، ملت، سپه یا تجارت مراجعه کنید و امکان پرداخت در تمامی کارت های عضو شتاب وجود دارد. به این صورت می توانید با وارد کردن شناسه پرداخت و مبلغ مورد نظر حق بیمه را واریز نمایید. در این روش احتیاجی به رمز دوم یا رمز پویای کارت نمی باشد و رمز اول شما کفایت خواهد کرد.

پرداخت حق بیمه از طریق تلفن بانک

شما می توانید از طریق تلفن بانک تمامی بانک ها پرداخت حق بیمه را انجام دهید. برای به دست آوردن شماره تلفن بانک مورد نظر وارد سایت بانک شده و به شماره تلفن بانک دسترسی پیدا کنید. به این صورت می توانید با شماره تلفن بانک تماس گرفته و گزینه پرداخت قبوض را انتخاب کنید. پرداخت قبض تامین اجتماعی را شماره گیری کرده و در نهایت با کمک راهنمایی های اپراتور پرداخت را انجام دهید.

پرداخت حق بیمه از طریق شعب سازمان تامین اجتماعی

برای پرداخت حق بیمه امکان مراجعه حضوری به شعب سازمان تامین اجتماعی نیز وجود دارد البته با توجه به زمان مورد نیاز توصیه می کنیم تا پرداخت را به صورت غیر حضوری انجام دهید.

توجه داشته باشید که در تمامی روش ها به جز موارد ذکر شده احتیاج به رمز پویای کارت می باشد.