معرفی سرویس های انتقال شارژ از خطی به خط دیگر | مخصوص مشترکین همراه اول

introducing-charging-from-linear-to-linear-other-transfer-charging-services

در صورتی که سیم کارت تان فاقد اعتبار یا شارژ باشد و یا حین مکالمه و ارسال پیامک اعتبارتان به پایان برسد و در آن لحظه امکان شارژ کردن سیم کارت تان وجود نداشته باشد می توانید با استفاده از کد سرویس های انتقال شارژ از خطی به خط دیگر با درخواست شارژ به دوستان تان اعتبار دریافت نمایید . در این مقاله از برتر رایانه به نحوه انتقال شارژ از سیم کارت های همراه اول یا به طور واضح تر انتقال اعتبار از سیم کارت های دائمی و اعتباری همراه اول با ذکر کد های مخصوص به هر سرویس می پردازیم ، در ادامه با ما همراه باشید .

بیشتر بخوانید : سه روش مسدود سازی خط دائمی و اعتباری همراه اول

سرویس انتقال شارژ اپراتور همراه اول

سرویس انتقال شارژ همراه اول سرویسی است که این امکان را برای مشتریان فراهم می نماید که در کم ترین زمان ممکن از خط های دائمی یا اعتباری به سایر خط های این اپراتور قدرتمند شارژ انتقال دهید . به این صورت که مشترکین خط دائمی همراه اول با انتقال شارژ مبلغ کسر شده از حسابشان بر روی قبض شان اعمال می شود ، هم چنین مشترکین خط های اعتباری نیز در همان لحظه با انتقال شارژ به خط دیگر از اعتبار حسابشان کم می شود .

انتقال شارژ از خط دائمی با اعتباری

در صورتی که از مشترکین دائمی همراه اول هستید و می خواهید به سایر خطوط اعتباری همراه اول شارژ انتقال دهید برای فعال سازی آن باید از یکی از روش های زیر استفاده نمایید :

لازم به ذکر است که با انتقال شارژ از خطی به خط دیگر مبلغ انتقالی بر روی قبض پایان دوره تان اعمال می شود .

روش های فعالسازی

• ارسال پیامک به سر شماره ۸۹۱۱

• شماره گیری کد دستوری #۱۴۱*۱۰*

• مراجعه به سامانه همراه من ⇐ منو صورتحساب من ⇐ انتقال اعتبار

روش انتقال با استفاده از درگاه پیامکی

مشترکین سیم کارت های دائمی همراه اول می توانند با ارسال پیامک به سامانه ۸۹۱۱  از این سرویس بهره مند شوند . به این صورت که ابتدا باید یک پیامک خالی یا هر پیام دیگر به شماره سامانه ۸۹۱۱ پیامک کنند که پیامک راهنما جهت استفاده از این سرویس برایتان ارسال می شود . در صورت عدم دریافت پیامک ، پیامک انتقال اعتبار از خط دائمی به اعتباری با استفاده از دستورالعمل زیر می باشد :

شماره مقصد با پیش شماره * مبلغ انتقال شارژ ( به ریال )

با فرستادن درخواست انتقال اعتبار ، سیستم درستی دستورالعمل مربوطه برای انتقال را بررسی می کند و در صورت دادن تأییدیه یک پیامک برای سیم کارت مبداء و یا مشترک انتقال دهنده شارژ ارسال می شود که در اینجا مشترک باید برای تأیید نهایی عدد یک را ارسال نماید . با تأییدات لازم مبلغ شارژ مورد نظر برای فرد یا سیم کارت مقصد فرستاده می شود . لازم به ذکر است که پیامک انتقال اعتبار برای هر دو سیم کارت به طور حتم ارسال می شود .

توجه داشته باشید که مقدار مبلغ انتقال اعتبار باید ضریبی از هزار تومان و بین هزار تا صد هزار تومان باشد و سقف انتقال شارژ به سیم کارت دیگر میان دو مشترک دائمی به اعتباری ۵۰ هزار تومان باشد .

بیشتر بخوانید : دریافت ریز مکالمات خط دائمی همراه اول 

شرایط انتقال شارژ از خط دائمی به اعتباری مشترکین همراه اول

۱-این سرویس احتیاج به فعال سازی ندارد و برای تمامی مشترکین دائمی همراه اول به طور پیش فرض فعال است .

۲-لازم به وارد نمودن هیچ گونه رمزی برای انتقال نمی باشد .

۳-سقف اعتبار انتقالی در هر ماه مبلغ ۵۰ هزار تومان می باشد .

۴-کارمزد مبلغ انتقالی به اضافه ی کارمزد هر سرویس ۴۰ تومان به اضافه ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده می بایست کمتر از میزان ۶۰ درصد سقف بدهی مجاز مشترک انتقال دهنده اعتبار می باشد .

۵-حداکثر مبلغ قابل انتقال برای هر مشترک دائمی ۵۰ هزار تومان می باشد.

۶-در صورتی که مشترکین دائمی بدهی قبض شان به ۶۰ درصد بالاتر برسد امکان استفاده از سرویس را تا هنگام وصول بدهی خود ندارند .

۷-مشترکین دائمی با شرایط غیر عادی واجدالشرایط استفاده از این سرویس انتقال شارژ از خطی به خط دیگر را ندارند .

شرایط انتقال شارژ از خط اعتباری به اعتباری مشترکین همراه اول

سرویسی انتقال اعتبار برای مشترکین اعتباری نیز نیاز به فعال سازی نداشته و به طور پیش فرض برای تمامی مشترکین اعتباری فعال خواهد شد . تمامی مشترکین فعال سیم کارت های اعتباری می توانند با استفاده از روش زیر به انتقال شارژ از خطی به خط دیگر بپردازند :

روش فعال سازی

• ارسال پیامک به شماره ۸۹۱۱

• شماره گیری کد دستوری #۱۴۲*۱۰*

• مراجعه به سایت همراه من ⇐ منو شارژ من ⇐ انتقال اعتبار

هم چنین می توانید با کلیک بر روی کمک رایانه هر گونه مشکلات نرم افزاری تان را با کارشناسان ما در میان بگذارید .

شرایط انتقال شارژ از خط اعتباری به اعتباری مشترکین همراه اول

۱-جهت انتقال شارژ نیاز به رمز نیست و مشترکین می توانند بدون رمز انتقال شارژ خود را انجام دهند .

۲-مبلغ انتقال بین هزار تومان و ده هزار تومان است و مشترک باید بعد از انتقال شارژ حداقل ۵۰۰ تومان مانده اعتبار داشته باشند .

۳-مبلغ قابل انتقال به صورت ماهانه حداکثر ۵۰ هزار تومان است .

۴-پس از انتقال موفقیت آمیز شارژ برای هر دو مشترک انتقال دهنده و دریافت کننده پیامکی مبنی بر انجام انتقال به طور موفقیت آمیز ارسال می شود .

نکته قابل توجه اینکه هر یک از مشترکین دائمی و اعتباری همراه اول مسئولیت انتقال شارژ به خطوط دیگران به عهده ی خود فرد است . پس توصیه می شود در حفظ و نگه داری از گوشی همراه خود دقت لازم را داشته باشید .