استوری تلگرام

story-telegram-pic-4

مدت زمان زیادی است که اینستاگرام قابلیت استوری را به اپلیکیشن خود اضافه کرده است. این قابلیت مورد علاقه کاربران قرار گرفته و امروزه بسیاری از افراد مدت زمان زیادی را صرف استوری گذاشتن و دیدن استوری دیگران می نمایند. شبکه اجتماعی تلگرام با توجه به محبوبیت این قابلیت، استوری تلگرام را به دیگر امکانات خود اضافه کرده و شما می‌ توانید علاوه بر اینستاگرام و واتساپ از این قابلیت در تلگرام نیز استفاده کرده و داستان های خود را با دوستان تان به اشتراک بگذارید. با اضافه شدن این قابلیت امکان افزایش کاربران این شبکه اجتماعی بیشتر خواهد شد و باید دید این ویژگی با استقبال رو به رو می شود یا خیر؟! در ادامه با آموزش کامل استوری گذاشتن در تلگرام همراه شما خواهیم بود. امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: بهترین ترفند های تلگرام

معرفی استوری تلگرام

استوری لغت انگلیسی به معنای داستان می باشد، بنابراین قابلیت استوری به این معنی است که شما می توانید عکس و فیلم هایی را برای مدت کوتاه ۲۴ ساعت با دوستان خود به اشتراک بگذارید و همچنین داستان های آن ها را مشاهده کنید. در واقع استوری به معنای اشتراک تصاویر زندگی روزمره افراد می باشد. در اینستاگرام قابلیت هایلایت استوری وجود دارد و به این ترتیب می توان داستان های خود را برای مدت دلخواه با دوستان خود به اشتراک گذاشت. تلگرام مدت کوتاهی است که این امکان را در شبکه اجتماعی خود فراهم نموده است، در واقع شرکت تلگرام چندی پیش با انتشار ویدیویی از این قابلیت پرده برداری کرده و تمامی امکانات استوری تلگرام را در این ویدیو با کاربران به اشتراک گذاشته است. به این ترتیب می توان در تلگرام تصاویر و ویدیو هایی را با دوستان و مخاطبان خود اشتراک گذاری کرد. این استوری ها بین نوار مدیریت و چت کاربران قرار خواهند گرفت و به طور تقریبی مانند استوری در اینستاگرام هستند در ادامه با آموزش جامع این قابلیت همراه شما خواهیم بود. ذکر این نکته ضروری است که این قابلیت در آپدیت های جدید این برنامه ارائه خواهد شد و تاریخ قطعی اضافه شدن این مکان به تلگرام هنوز به طور رسمی عنوان نشده است.

بیشتر بخوانید: رفع مشکل استوری نشدن پست در اینستاگرام | آموزش اینستاگرام

چطور استوری تلگرام را فعال کنیم

همان طور که گفته شد استوری تلگرام بسیار شبیه به استوری اینستاگرام می باشد، به همین علت استوری گذاشتن در این شبکه اجتماعی به راحتی امکان پذیر است و تنها کافیست که تلگرام خود را به آخرین ورژن منتشر شده ارتقا دهید. پیشنهاد می کنیم از گوگل پلی برای این کار استفاده نمایید و از طریق سایت های متفرقه به دانلود تلگرام نپردازید.

مرحله ۱: بعد از آپدیت تلگرام خود، آن را باز کرده و صفحه چت را به سمت پایین بکشید، به این ترتیب آیکون دوربین عکاسی برای شما نمایش داده می شود و می توان استوری خود را به اشتراک گذاشت.

استوری تلگرام - آموزش تصویری

مرحله ۲ : بعد از قرار دادن عکس یا فیلم مورد نظر در استوری روی آیکون فلش پایین صفحه (سمت راست) ضربه بزنید تا استوری با دوستان شما به اشتراک گذاشته شود.

استوری تلگرام - امکان جدید تلگرام

در نظر داشته باشید که شما می توانید از متن دلخواه در استوری خود استفاده کنید و جای نوشته را با توجه به سلیقه تان تغییر دهید. همچنین می ‌توان تصاویر و فیلم ها را از گالری انتخاب کرد یا با ضربه روی دوربین موجود در صفحه استوری، ابتدا فیلم را ضبط کرده و سپس آن را به اشتراک گذاشت. همان طور که مشاهده کردید قرار دادن استوری در تلگرام به راحتی امکان پذیر است و در صورتی که تمایل دارید تا استوری دوستان خود را در این فضا مشاهده کنید می توانید به بالای صفحه چت های خود رفته و روی پروفایل دوستان تان در این قسمت تپ نمایید. در واقع دیدن استوری دیگران در این فضا کاملا مانند اینستاگرام می باشد. در نظر داشته باشید که این امکان فراهم است تا هر زمان که خواستید استوری خود را پاک کنید. از همراهیتان سپاس گزاریم و لحظات خوبی را برایتان آرزومندیم

استوری تلگرام - مشاهده استوری دیگران

بیشتر بخوانید: قرار دادن آهنگ در استوری واتساپ و ارسال آن | آموزش واتساپ