نحوه ساخت حساب Creator Account در اینستاگرام

how-to-create-an-account-creator-account-on-instagram-pic-1

در سال ۲۰۱۹ اینستاگرام از قابلیت Creator Account رونمایی کرد که افراد مختلف با استفاده از آن می توانستند بیزینس و کسب و کار خود را سازماندهی نمایند. به این صورت می توان اکانت کاربری خود را به راحتی مدیریت نمود و علاوه بر آن امکانات جدیدی را به حساب خود اضافه کرد که برای پیج های بیزینسی بسیار کارآمد می باشد. در صورتی که شما نیز علاقه مندید تا از این فضا در جهت کسب درآمد استفاده کنید می توانید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید و با ساخت حساب Creator Account در اینستاگرام از قابلیت های ویژه این نوع اکانت استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: همه چیز در رابطه با بیزینس اکانت اینستاگرام

تفاوت حساب Creator Account در اینستاگرام با اکانت معمولی و تجاری

اینستاگرام با اضافه کردن قابلیت Creator Account قصد دارد تا اینفلوئنسرهای بیشتری را جذب نماید که در این کار بسیار موفق بوده است. به این صورت اینفلوئنسر ها از کسب و کار ها جدا خواهند شد و امکانات متفاوتی در اختیار این افراد قرار داده می شود. در واقع شما می توانید با ساخت حساب Creator Account در اینستاگرام آمار دقیقی از رشد صفحه خود را به دست آورید و تاثیری که هر پست بر روی فالوور هایتان گذاشته را نیز مشاهده کنید. علاوه بر این با ایجاد حساب Creator Account شرایطی پیش می آید تا بتوانید آمار دقیقی از کاربران فعال در صفحه خود داشته باشید و آنالیز کنید که میانگین سنی فالوور هایتان چه میزان است و با توجه به آن محتوای مناسبی را برای آن ها تولید کنید. یکی دیگر از قابلیت های این برنامه زمانبندی ارسال پست اینستاگرام است که این در صورتی است که اکانت شما به فیسبوک متصل باشد. به این طریق می‌توان پست و IGTV صفحه خود را زمان بندی نمود.  برای اینکه تشخیص دهید چه کسی حساب خود را به صورت Creator Account تغییر داده است، می توانید قسمت پروفایل او را بررسی کنید که برچسب خاکستری رنگی بعد از نامش قرار دارد یا نه؟ این برچسب حوزه فعالیت اینفلوئنسر را مشخص می کند و شما نیز می توانید با ایجاد یک برچسب مناسب برند شخصی خود را ایجاد کنید. همچنین در قسمت پروفایل می توان شماره تماس و آدرس ایمیل خود را نیز درج کرد تا به این طریق دسترسی افراد به شما آسان تر شود. البته امکان غیر فعال سازی این شماره نیز وجود دارد که این مسئله برای بسیاری از اینفلوئنسر ها حائز اهمیت می باشد.

بیشتر بخوانید: ویژگی مشارکت پولی یا Paid Partnership اینستاگرام

بررسی دایرکت حساب Creator Account در اینستاگرام

با ساخت حساب Creator Account در اینستاگرام می توانید پیام هایی که در دایرکتتان ارسال می شود را دسته بندی کرده و به این صورت از دست پیامهای اسپم راحت شوید. به این صورت پیامهای مهم با عنوان Primary در قسمتی مجزا قرار می گیرند که شما می ‌توانید نوتیفیکیشن های آن را دریافت کنید. قسمت دیگری برای پیام های اصلی یا General در نظر گرفته شده که در این قسمت دوستانتان می‌توانند با شما در ارتباط باشند و پیام های کاری و با اهمیت در این بخش قرار نخواهند گرفت. به همین علت اینستاگرام نوتیفیکیشن پیام های این بخش را فعال نکرده و شما می توانید هر چند وقت یک بار آن را چک کرده و پیام‌هایتان را پاسخ دهید. بخش دیگر مربوط به درخواست پیام یا Requests است که این بخش در حساب‌ های کاربری عادی نیز وجود دارد. در صورتی که شما کسی را فالو نکرده باشید و او به شما پیام دهد شما می توانید پیام شخص مورد نظر را تایید کرده و سپس پاسخ دهید و یا آن را Decline کنید. به این صورت آن فرد دیگر نخواهد توانست تا برای شما پیامی را ارسال کند. در نظر داشته باشید که امکان تغییر محل پیام های بخش General و دریافت آن ها در قسمت Primary نیز وجود دارد.

حساب Creator Account در اینستاگرام - عکس دو

بیشتر بخوانید: بررسی مهمترین اشتباهات مدیران اینستاگرامی

آموزش ساخت حساب Creator Account در اینستاگرام

برای ساخت حساب Creator Account در اینستاگرام ابتدا بررسی کنید که پیجتان شخصی و پرایوت نباشد سپس با ضربه روی آیکون سه خطی که در بخش پروفایلتان قرار گرفته روی آیکون چرخ دنده که مربوط به تنظیمات است ضربه بزنید و سپس مراحل زیر را طی نمایید:

حساب Creator Account در اینستاگرام - عکس سه

مرحله ۱: در این بخش روی گزینه Account ضربه بزنید.

حساب Creator Account در اینستاگرام - عکس چهار

مرحله ۲: به انتهای صفحه باز شده بروید و روی گزینه Switch to Professional Account تپ نمایید.

حساب Creator Account در اینستاگرام - عکس پنج

مرحله ۳: در صفحه بعد روی دکمه Continue ضربه بزنید تا اسلاید های مربوطه رد شوند.

حساب Creator Account در اینستاگرام - عکس شش

مرحله ۴: در این مرحله روی گزینه Creator تپ کنید. در صورتی که قصد راه اندازی کسب و کاری را دارید می توانید گزینه Business را انتخاب کنید.

حساب Creator Account در اینستاگرام - عکس هفت

مرحله ۵: در صفحه جدید می توانید برچسب یا Category مورد نظر خود را انتخاب کنید و در انتها روی گزینه Next ضربه بزنید.

حساب Creator Account در اینستاگرام - عکس هشت

مرحله ۶: در این قسمت می توانید با انتخاب گزینه Complete Your Profile تغییراتی را در پروفایل خود ایجاد کنید تا کاملا مانند پیج یک اینفلوئنسر شود و به این صورت وارد حساب کاربری خود شوید.

حساب Creator Account در اینستاگرام - عکس نه

امیدواریم این مقاله برای شما همراهان گرامی مفید بوده باشد. از همراهی شما سپاس گزاریم.

بیشتر بخوانید: آموزش آرشیو استوری اینستاگرام و قابلیتهای جدید آن