بررسی مهمترین اشتباهات مدیران اینستاگرامی

check-the-most-important-mistakes-managers-insta-pic-1

با وجود میلیون ها کاربری که در اینستاگرام فعالیت دارند فضایی برای تبلیغات و بازاریابی به وجود آمده است. به همین علت اکثر پیج ها به دنبال راهکار هایی برای افزایش تعداد فالوور های خود هستند اما متاسفانه گاهی ادمین های پیج ها اشتباهاتی را انجام می ‌دهند که هیچ تأثیری روی افزایش فالوور نخواهد داشت و متاسفانه باعث کاهش دنبال کنندگان هم می شود و ممکن است این پیج ها مخاطبان خود را نیز از دست بدهند. به همین علت امروز قصد داریم تا مهم ترین اشتباهات مدیران اینستاگرامی را بررسی کنیم. لطفاً تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: همه چیز در رابطه با بیزینس اکانت اینستاگرام

وحشتناک ترین اشتباهات مدیران اینستاگرامی

خرید فالوور

یکی از بزرگ ترین اشتباهات مدیران اینستاگرامی این است که سعی می کنند با صرف هزینه و خرید فالوور میزان ویو و لایک پست های خود را افزایش دهند. متاسفانه این روش تاثیر مثبتی برای پیج شما نخواهد داشت و حتی باعث ریپورت شدن پیج نیز می شود. به طور معمول فالوور های خریداری شده در پیج شما فعالیتی نخواهند داشت و یا فعالیت آن ها بسیار کم است، چرا که اکثریت این پیج ها یا ربات هستند و یا کاربران غیر فعال. در این میان پیج های نا مرتبط با محتوای نامناسب نیز وجود دارند و نمی ‌توان از آن ها در جهت گسترش کسب و کار خود استفاده کرد. البته این نکته را نیز در نظر بگیرید که خرید فالوور از نظر اینستاگرام نیز کاری نادرست است و به همین علت در صورتی که این اشتباه را انجام دهید ممکن است پیج تان برای مدت طولانی ریپورت شود.

اشتباهات مدیران اینستاگرامی - خرید فالوور

رفتار ربات مانند

با توجه به این که در گذشته بسیاری از پیج ها برای افزایش فالوور خود از ربات های مختلف استفاده می کردند اینستاگرام قوانین خود را سختگیرانه تر کرد و به این صورت هر گونه رفتار ربات مانند با جریمه رو به رو می شود. برای مثال دیگر نمی ‌توان از راهکار هایی مثل فالو و آنفالو، ارسال پیام های تبلیغاتی در دایرکت، کامنت گذاری در زیر پست های مختلف و… برای افزایش فالوور استفاده کرد و در صورتی که یکی از این رفتارها را دائماً تکرار کنید متاسفانه پیج شما ریپورت خواهد شد. بنابراین بهتر است تا با مطالعه قوانین اینستاگرام به شیوه درست تری تبلیغات خود را انجام دهید.

اشتباهات مدیران اینستاگرامی - استفاده از ربات

بیشتر بخوانید: مشاهده میزان فعالیت در اینستاگرام

رایج ترین اشتباهات مدیران اینستاگرامی

عدم توجه به محتوا

یکی از رایج ترین اشتباهات مدیران اینستاگرامی در عدم توجه به محتوای پیج است. مهمترین چیزی که باعث افزایش فالوور های شما خواهد شد محتوای پیج تان می باشد. به همین علت شما باید بیشترین زمان گذاری را برای تولید یک محتوای ایده ‌آل صرف کنید. با توجه به امکانات اینستاگرام می ‌توان در آن محتوای متنی، تصویری و ویدیویی را به اشتراک گذاشت. بنابراین امکانات بسیار زیادی برای شما در نظر گرفته شده که بهتر است از آن ها استفاده کنید و با اشتراک گذاری یک محتوای مناسب میزان فالوورهایتان را افزایش دهید.

اشتباهات مدیران اینستاگرامی - عدم توجه به تولید محتوا

فعالیت بدون برنامه ریزی در اینستاگرام

تمامی فعالیت شما در اینستاگرام باید با برنامه ‌ریزی همراه باشد و نمی توان بدون برنامه تعداد پست و استوری های دلخواه را به اشتراک گذاشت. ابتدا بررسی کنید که چه زمان هایی پست شما با بازدید بیشتری رو به رو می شود و سعی کنید در همین زمان پست ‌هایی را به اشتراک بگذارید. علاوه بر آن تعداد پست ها و استوری ها را نیز تعیین کنید. این تعداد با توجه به میزان فالوور هایتان تعیین خواهد شد و در صورتی که فالورهای کمی دارید بهتر است تا پست های تان از ۳ عدد در روز تجاوز نکند. برای این که بتوانید تعامل بهتری با فالور هایتان داشته باشید بهتر است از قابلیت Insight اینستاگرام کمک بگیرید و به این صورت بررسی کنید که چه پست هایی با استقبال بیشتری روبرو شده اند. این قابلیت در رابطه با مخاطبان تان نیز اطلاعاتی را به شما خواهد داد که مطمئناً آنالیزتان را کامل می کند.

اشتباهات مدیران اینستاگرامی - زمان گذاری نادرست

بیشتر بخوانید: دانلود ویدیو های Reels اینستاگرام

دیگر اشتباهات مدیران اینستاگرامی

استفاده نادرست از هشتگ ها

از دیگر اشتباهات مدیران اینستاگرامی می توان به استفاده نادرست از هشتگ ها اشاره کرد. هشتگ ها کمک می کنند تا فالوور های بیشتری برای پیج شما ایجاد شود به طور معمول هشتگ ها باعث دیده شدن بیشتر اکانت شما می شوند. اما در صورتی که به درستی از آن ها استفاده نکنید به میزان بسیار کمی دیده خواهید شد. در هشتگ گذاری باید سعی کنید تا از قرار دادن هشتگ های نا مرتبط خودداری کنید، چرا که استفاده از آن ها به دیده شدن اکانت شما کمکی نمی کند و ممکن است کاربران به ریپورت شما نیز بپردازند. علاوه بر آن استفاده از تعداد زیادی از هشتگ نیز کمک کننده نخواهد بود و بهتر است تا نهایتاً از ۱۵ تا ۲۰ هشتگ استفاده کنید که مرتبط به اکانت تان باشند. در صورتی که تا به حال از هشتگ استفاده نکردید مطمئناً اشتباه جبران ناپذیری را انجام داده‌ اید و بهتر است تا از چند هشتگ مرتبط در هر پست خود استفاده کنید

اشتباهات مدیران اینستاگرامی - هشتگ نامناسب

علاوه بر استفاده نادرست از هشتگ ها اشتباهات دیگری از جمله عدم توجه به قابلیت های تبلیغاتی اینستاگرام، عدم استفاده درست از استوری، بی توجهی به کاربران و عدم تعامل با آن ها و… نیز وجود دارند که باعث عدم موفقیت پیج شما خواهند شد و بهتر است تا به آن ها توجه نمایید. امیدواریم این مقاله مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد. از همراهی تان سپاس گزاریم و برایتان آرزوی سلامتی و شادی فراوان داریم.