آموزش آرشیو استوری اینستاگرام و قابلیتهای جدید آن

education-archive-story-instagram-and-able-pic-1

با توجه به این که اینستاگرام محبوب ترین شبکه اجتماعی در ایران است، بسیاری از افراد در این سوشیال مدیا فعالیت می کنند. البته در سر تا سر جهان نیز وضع به همین ترتیب می باشد و این شبکه اجتماعی در اکثر نقاط جهان دارای محبوبیت بسیار زیادی می باشد. به همین علت این برنامه آپدیت های فراوانی را ارائه می دهد که باعث می شود تا قابلیت هایش افزایش یابد. برای مثال در جدیدترین آپدیت اینستاگرام تغییراتی در آرشیو پست و استوری ایجاد شده که امروز قصد داریم در رابطه با آن ها صحبت کنیم. بنابراین پیشنهاد می ‌دهیم تا در ادامه با آموزش آرشیو استوری اینستاگرام و قابلیت های آن با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: ایجاد عکس کاور هایلایت استوری اینستاگرام | آموزش اینستاگرام

نحوه دسترسی به آرشیو استوری اینستاگرام

ابتدا قصد داریم تا نحوه دسترسی به آرشیو استوری اینستاگرام را به شما همراهان گرامی آموزش دهیم. در نظر داشته باشید که در این آرشیو می‌توانید تمامی استوری هایی را به اشتراک گذاشته شده خود را مشاهده کنید. البته قابلیت‌های جذاب دیگری نیز به این قسمت اضافه شده که در ادامه این مطلب به آن خواهیم پرداخت. در نظر داشته باشید که اگر قبل از گذشت مدت ۲۴ ساعتی که برای نمایش استوری تعیین شده است، آن را پاک کنید دیگر نمی‌توانید استوری خود را در قسمت آرشیو مشاهده نمایید. در ادامه نحوه دسترسی به آرشیو استوری آموزش داده می‌شود:

مرحله ۱: ابتدا وارد اینستاگرام شوید و به صفحه پروفایلتان بروید.

مرحله ۲: در این بخش روی سه خطی که در قسمت بالا، سمت راست وجود دارد ضربه بزنید و سپس از بین گزینه های موجود روی Archive تپ نمایید.

آرشیو استوری اینستاگرام - دسترسی به آرشیو اینستاگرام

مرحله ۳: به این صورت می‌توانید به آرشیو استوری‌های خود دسترسی پیدا نمایید و خاطرات گذشته را مرور کنید. همچنین امکان اشتراک گذاری استوری‌های آرشیو شده نیز وجود دارد که در ادامه شرح داده می‌شود.

مرحله ۴: در صورتی که بخواهید این استوری ها را مجدداً به اشتراک بگذارید می‌توانید روی استوری مورد نظر یک بار تپ نمایید و با ورود به استوری روی سه نقطه آن در قسمت پایین، سمت راست ضربه بزنید.

مرحله ۵: حال از بین گزینه‌های موجود Share as Post را انتخاب کنید.

آرشیو استوری اینستاگرام - پست کردن استوری ها

 

امکان استوری نمودن مجدد این داستان ها وجود ندارد و تنها زمانی می‌توانید این کار را انجام دهید که دقیقا یک سال از انتشار استوری گذشته باشد. به این صورت اینستاگرام این مورد را یادآوری می‌کند و شما می توانید مجدداً استوری را با فالوورهایتان به اشتراک بگذارید. البته راه حل دیگری نیز وجود دارد و شما می توانید از روی صفحه استوری اسکرین شات تهیه کرده و دوباره آن را استوری کنید.

آرشیو استوری اینستاگرام - استوری کردن استوری ها

بیشتر بخوانید: قرار دادن پست اینستاگرامی در استوری اینستاگرام

قابلیت های آرشیو استوری اینستاگرام

هر چند وقت یک بار قابلیت‌های جدیدی به آرشیو استوری اینستاگرام اضافه می‌شود که امروز قصد داریم در رابطه با این قابلیت ها توضیحات کاملی را ارائه دهیم.

هایلایت استوری

اولین قابلیتی که در این شبکه اجتماعی وجود دارد، امکان هایلایت کردن استوری‌های آرشیو شده می‌باشد. برای این کار می‌توانید وارد استوری مورد نظر شوید و روی Highlight ضربه بزنید

سپس می‌توانید این استوری را به یکی از هایلایت‌های مورد نظر خود اضافه کنید و یا با ضربه روی New هایلایت جدیدی را بسازید.

راه دیگر این است که در قسمت آرشیو روی سه نقطه موجود در قسمت بالا، سمت راست تپ کنید و روی Create Highlight ضربه بزنید.

آرشیو استوری اینستاگرام - هایلایت کردن استوری ها

بیشتر بخوانید: چگونگی ذخیره و دانلود هایلایت استوری در اینستاگرام

نحوه نمایش آرشیو استوری

در آپدیت جدید اینستاگرام آرشیو استوری کاملاً متفاوت از گذشته شده و به سه صورت می‌توان استوری‌ها را مشاهده نمود.

در قسمت اول مانند گذشته می‌توان استوری‌ها را مشاهده کرد که مانند یک آلبوم است و می‌توان در آن به تمامی استوری‌هایی که در گذشته به اشتراک گذاشته شده بود. دسترسی پیدا کرد.

آرشیو استوری اینستاگرام - صفحه اصلی آرشیو

در صورتی که روی آیکون تقویم مانند ضربه بزنید می‌توانید استوری ها را در قالب یک تقویم مشاهده کنید. این قسمت برای کسانی که اهداف تجاری از ایجاد اکانت دارند کاملاً مناسب است و می‌توانند به این طریق مشاهده کنند که در کدام ماه فعال تر بوده اند و چه روز هایی به هیچ عنوان استوری را به اشتراک نگذاشته اند. به این صورت می‌توانید نقاط ضعف و قوت خود را بشناسید و تغییراتی را در اشتراک گذاری استوری ایجاد کنید.

آرشیو استوری اینستاگرام - نمایش تقویمی آرشیو

حال روی آیکون لوکیشن ضربه بزنید. در این قسمت می‌توان تمامی لوکیشن هایی که در استوری به اشتراک گذاشته شده را به صورت یکجا ملاحظه نمود. در صورتی که تا به حال لوکیشنی را در استوری به اشتراک نگذاشته باشید، در این قسمت هیچ کدام از استوری هایتان به نمایش در نمی آید.

آرشیو استوری اینستاگرام - نمایش لوکیشن استوری های آرشیو شده