ویژگی مشارکت پولی یا Paid Partnership اینستاگرام

feature-paid-partnership-or-paid-partnership-instagram-pic-1

اینستاگرام هر روزه قابلیت های جدیدی را به این شبکه اجتماعی اضافه می کند که باعث شده تا افراد بیشتری بتوانند از این فضا در جهت اهداف خود استفاده کنند. برای مثال در سال ۲۰۱۷ قابلیت مشارکت پولی یا Paid Partnership اینستاگرام باعث شد تا اینفلوئنسر ها بتوانند پست های برند شده و تبلیغاتی را از پست های معمولی جدا کنند. به این صورت می توان اسپانسر پست را معرفی نمود که دارای منافع مالی برای اسپانسر و اینفلوئنسر است. به همین علت در ادامه این مقاله قصد بررسی این ویژگی و روش استفاده از آن را داریم. لطفاً همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: همه چیز در رابطه با بیزینس اکانت اینستاگرام

Paid Partnership اینستاگرام چه ویژگی هایی دارد؟

با استفاده از Paid Partnership اینستاگرام می توانید اسپانسر و شریک مالی خود را در پست تگ کنید و به این صورت آن را به فالور هایتان معرفی نمایید. در نظر داشته باشید که این قابلیت تنها برای صفحات بیزینسی فعال است و صفحات شخصی اینستاگرام نمی توانند از آن استفاده کنند. با وجود این ویژگی می توان در تمامی پست های تبلیغاتی و آن هایی که دارای حمایت کننده مالی هستند، شریک تجاری را در پست یا استوری مورد نظر تگ کرده و به این صورت باعث شفاف سازی و افزایش فالور شد. البته در نظر داشته باشید که برای استفاده از این تگ بهتر است تا توافقی بین اینفلوئنسر و اسپانسر انجام گیرد و برای تمامی پست ها نمی توان از آن استفاده کرد. برای مثال در صورتی که شما پست هایی را به اشتراک بگذارید که مربوط به کمپین های قبلی باشد بهتر است ابتدا اسپانسر را مطلع کرده و سپس از تگ مربوطه استفاده کنید. این تگ ها برای برند های مختلف دارای مزایای بسیاری می باشد. به این صورت می توان به میزان بیشتری برند خود را تبلیغ کرد و در واقع می توان گفت که استفاده از تگ مشارکت پولی یکی از جدید ترین روش های بازاریابی مجازی محسوب می شود. به این طریق می توان بررسی کرد که چه محصولاتی دارای طرافداران بیشتری بوده و کمپین های تبلیغاتی به چه صورت انجام گرفته است؟! در واقع به این شیوه راهی برای آنالیز محصولات پر طرفدار، پر بازده ترین تبلیغات، آمار عملکرد کمپین های تبلیغاتی و … فراهم می شود و در کنار آن مزایای بسیاری برای اینفلوئنسر ها نیز وجود دارد. به اینصورت این افراد می توانند حمایت های مالی بیشتری را جذب کنند و با ایجاد شفاف سازی برای فالور ها در رابطه با پست های تبلیغاتی اعتماد بیشتری را کسب نمایند.

بیشتر بخوانید: مشاهده میزان فعالیت در اینستاگرام

مراحل استفاده از Paid Partnership اینستاگرام

استفاده از تگ مشارکت پولی در پست

مرحله ۱: برای استفاده از Paid Partnership اینستاگرام ابتدا وارد این برنامه شوید و تصویری را که قصد پست کردن آن را دارید انتخاب نمایید.

مرحله ۲: برای پست خود کپشنی بنویسید و تغییرات مورد نظر را اعمال کنید.

مرحله ۳: حال درست قبل از ضربه روی Share کمی پایین بروید و روی Advanced Settings تپ کنید.

Paid Partnership اینستاگرام - عکس دو

مرحله ۴: شما وارد صفحه ای می شوید. در این بخش از قسمت Branded Content گزینه‌ Tag Business Partner را انتخاب کنید.

Paid Partnership اینستاگرام - عکس سه

مرحله ۵: آدرس اکانتی که می خواهید به عنوان اسپانسر یا شریک تجاری انتخاب کنید را تگ کنید. در صورتی که این اکانت پیدا نشد روی Search For تپ نمایید.

Paid Partnership اینستاگرام - عکس چهار

مرحله ۶: بعد از پیدا شدن این اکانت، یک بار روی آن ضربه بزنید.

مرحله ۷: حال روی Share تپ کنید و پست خود را منتشر نمایید. توجه داشته باشید که می توان با ویرایش پست این تگ را پاک کرد.

استفاده از تگ مشارکت پولی در استوری

مرحله ۱: ابتدا عکس مورد نظر خود را استوری کنید و سپس روی آیکون اضافه کردن لینک به استوری کلیک نمایید.

Paid Partnership اینستاگرام - عکس پنج

مرحله ۲: صفحه ای برای شما باز می شود که در آن باید از قسمت Branded Content روی Tag Business Partner تپ نمایید.

Paid Partnership اینستاگرام - عکس شش

مرحله ۳: حال آدرس شریک تجاری خود را سرچ نمایید و با نمایش آن رویش تپ کنید.

Paid Partnership اینستاگرام - عکس هفت

مرحله ۴: به این صورت می توانید استوری خود را منتشر کنید و نام شریک تجاری تان را زیر آی دی خود ببینید.

بیشتر بخوانید: روش های افزایش فالوور اینستاگرام

سخن آخر

اینستاگرام دارای ویژگی های بسیاری است که به برند های مختلف امکان بازاریابی و تبلیغات برندشان را می دهد. این فضا برای کاربران معمولی نیز سرگرمی بسیار جذابی است و هر روزه امکانات بیشتری به آن اضافه می شود. تمامی تلاش ما در این است تا در رابطه با تمامی امکانات این سوشیال مدیا برای شما عزیزان مطالبی را قرار دهیم که در استفاده از این شبکه اجتماعی کمک مناسبی برایتان باشد. امیدواریم این مقاله برای شما عزیزان مفید بوده باشد و از همراهی تان سپاس گزاریم.