مخفی کردن شماره در واتس اپ

hide-numbers-in-whatsapp-pic-1

در پیام رسان واتس اپ شماره تماس برای تمامی کاربران نمایش داده می شود. به این ترتیب در صورتی که شما عضو گروهی شوید تمامی اعضای گروه می ‌توانند به شماره تلفن تان دسترسی پیدا کنند. این مسئله ممکن است باعث ایجاد دردسر برای شما شود و گاهی اوقات مزاحمت هایی را در بر خواهد داشت. بنابراین در صورتی که قصد دارید تا عضو گروهی با افراد ناشناس در واتس اپ شوید پیشنهاد می دهیم تا در ادامه همراه ما باشید چرا که قصد داریم آموزش کامل مخفی کردن شماره در واتس اپ را برای شما همراهان محترم ارائه دهیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه تان قرار گیرد و پیشنهاد می دهیم تا از سایر آموزش های موجود در سایت نیز دیدن نمایید.

بیشتر بخوانید: روش های مخفی کردن عکس پروفایل واتس اپ برای یک شماره خاص

روش های مخفی کردن شماره در واتس اپ

در صورتی که قصد دارید تا در گروه‌ های واتس اپ عضو شده و نگران مزاحمت افراد ناشناس هستید، می توانید روش های مخفی کردن شماره در واتس اپ را که در ادامه شرح داده می شود دنبال کرده و به این طریق شماره خود را از افرادی که جز مخاطبان تان نیستند پنهان کنید. برای این کار مراحل زیر را دنبال نمایید:

مرحله ۱: ابتدا وارد واتس اپ شوید و روی سه نقطه قرار گرفته در قسمت بالا؛ سمت راست ضربه بزنید.

مخفی کردن شماره در واتس اپ در اندورید

مرحله ۲:در منوی جدید گزینه settings را انتخاب کنید.

مخفی کردن شماره در واتس اپ در آیفون

مرحله ۳: روی Account تپ نمایید.

پنهان کردن شماره در واتس اپ

بیشتر بخوانید: انتقال چت های واتس اپ و سایر پیام رسان ها به تلگرام

مرحله ۴: حال وارد قسمت Privacy شوید.

پنهان کردن شماره در گروه واتس اپ

مرحله ۵: گزینه About را انتخاب کنید.

پنهان سازی اطلاعات تماس در واتس اپ

مرحله ۶: به این صورت صفحه جدیدی برای شما نمایش داده می‌شود که سه گزینه را در اختیارتان می گذارد. در صورتی که Everyone انتخاب کنید تمامی کاربران واتس اپ می ‌توانند شماره تماس شما را مشاهده کنند. با انتخاب گزینه My Contacts تنها کسانی که جزء مخاطبان شما هستند می توانند شماره تان را مشاهده کنند و اگر روی گزینه Nobody تپ کنید حتی کسانی که جز مخاطبان شما هستند نمی توانند شماره تماستان را مشاهده کنند. در واقع به این صورت شماره موبایل شما برای تمامی کاربران واتس اپ حذف می ‌شود و تنها خودتان می ‌توانید از آن اطلاع داشته باشید.

حذف شماره در واتس اپ

با توجه به اینکه تمامی مخاطبان شما شماره تماستان را دارند انتخاب گزینه My Contacts ایده بهتری می باشد. در این صورت اگر وارد گروهی با افراد ناشناس شوید تنها کسانی که جزء مخاطبان شما هستند می توانند شماره تلفنتان را مشاهده کنند.

در صورتی که قصد استفاده از یک شماره مجازی را دارید حتما ادامه این مطلب را دنبال نمایید.

مخفی کردن شماره در واتس اپ با استفاده از شماره مجازی

برخی از افراد علاقمندند تا با مخفی کردن شماره در واتس اپ از ایجاد مزاحمت دیگران جلوگیری کنند اما با توجه به شرایط خود قصد دارند تا یک شماره مجازی در واتس اپ برای دیگران نمایش داده شود. در واقع به این صورت کاربر می‌ تواند از یک شماره ناشناس و با اطلاعات جعلی به عنوان شماره تلفن خود استفاده کند. البته توصیه می کنیم تا حتماً شماره مجازی معتبری را انتخاب کنید در غیر اینصورت ممکن است مشکلاتی برای تان ایجاد شود. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱: در گوشی اندروید یا iOS خود پس از ورود به واتس اپ روی گزینه سه نقطه ضربه بزنید.

مرحله ۲: حال وارد قسمت Settings شوید.

مرحله ۳: در میان گزینه های موجود Account را انتخاب کنید.

پنهان کردن شماره در واتس اپ در گوشی اندرویدی

مرحله ۴: حال در صفحه جدید روی Change number تپ نمایید.

پنهان کردن شماره در واتس اپ برای وشی آیفون

بیشتر بخوانید: نحوه ساخت شماره مجازی رایگان

مرحله ۵: به این صورت صفحه ای برایتان باز می ‌شود که لازم است تا در قسمت اول شماره تماس خود و در قسمت دوم شماره مجازی تان را وارد کنید. با انجام این کار روی گزینه Next ضربه بزنید.

استفاده از شماره مجازی در واتس اپ

مرحله ۶: در انتها Done را انتخاب کنید.

مرحله ۷: با انجام این کار کدی به سر شماره شما ارسال می شود که می توانید آن را وارد کرده و شماره تلفن را تغییر دهید. به این طریق شماره شما با یک شماره مجازی جایگزین شده و دیگر برای کاربران نمایش داده نمی شود.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. شما می توانید از سایر آموزش هایی که در این سایت قرار گرفته نیز دیدن نمایید و در صورت ایجاد سوال آن را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. همچنین منتظر نقطه نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.