روش های مخفی کردن عکس پروفایل واتس اپ برای یک شماره خاص

ways-to-hide-whatsapp-profile-picture-for-a-specific-issue-pic-1

مطمئناً تمامی کاربرانی که از شبکه‌ های اجتماعی استفاده می‌ کنند در مواردی خاص علاقمندند تا عکس پروفایل خود را پنهان کرده و آن را از دسترس برخی از کاربران پنهان کنند. به طور معمول در پیام رسان واتس اپ می توان عکس پروفایل را به سه حالت نمایش داد: نمایش برای همه، نمایش برای مخاطبان و یا پنهان کردن عکس پروفایل برای همه. البته می ‌توان عکس پروفایل را تنها برای یک نفر نیز مخفی نمود اما برای این کار احتیاج به استفاده از ترفند هایی می باشد. به همین دلیل در ادامه این مطلب قصد داریم تا تمامی روش های مخفی کردن عکس پروفایل واتس اپ برای یک شماره خاص را به شما عزیزان آموزش دهیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه تان قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: روش های انتقال اطلاعات واتس اپ به سیگنال

آموزش مخفی کردن عکس پروفایل واتس اپ برای یک شماره خاص

گاهی اوقات پیش می‌آید که شما نمی‌خواهید شخصی را در واتس اپ بلاک کنید اما همچنین علاقه مندید تا عکس پروفایل خود را از او پنهان نمایید. در چنین شرایطی می توانید مراحل زیر را دنبال کرده و دیگر نگران دیده شدن تصویر پروفایلتان توسط فرد مورد نظر نباشید:

مخفی کردن عکس پروفایل در گوشی اندرویدی

مرحله ۱: برای مخفی کردن عکس پروفایل واتس اپ برای یک شماره خاص ابتدا وارد قسمت مخاطبین گوشی موبایل خود شوید. در این فهرست شماره فرد مورد نظر را پیدا کرده و آن را پاک کنید. برای این کار می‌توانید روی نام مخاطب مورد نظر ضربه زده و در قسمت بالا سمت راست روی سه نقطه تپ کنید.

سپس در میان گزینه‌های موجود Delete را انتخاب کرده و مخاطب را پاک نمایید. در نظر داشته باشید که برای این کار لازم است تا وارد لیست مخاطبین گوشی موبایل خود شوید نه مخاطبین واتس اپ.

مخفی کردن عکس پروفایل واتس اپ برای یک شماره خاص - پاک کردن شماره از مخاطبین

مرحله ۲: حال وارد برنامه واتس اپ شده و با ضربه روی سه نقطه‌ای که در قسمت بالا سمت راست قرار گرفته گزینه تنظیمات یا Settings را انتخاب کنید.

مخفی کردن عکس پروفایل واتس اپ برای یک شماره خاص - تنظیمات واتس اپ

مرحله ۳: روی گزینه Account ضربه بزنید.

تنظیمات پروفایل در واتس اپ

مرحله ۴: Privacy را انتخاب نمایید.

تغییر تنظیمات پروفایل در واتس اپ

مرحله ۵: در این بخش Profile photo را روی My contacts قرار دهید. به این صورت فرد مورد نظر دیگر قادر به مشاهده عکس پروفایل شما نخواهد بود.

تغییر تنظیم پروفایل واتس اپ و نمایش آن تنها برای مخاطبین

بیشتر بخوانید: روش های جلوگیری از تماس تصویری و صوتی واتس اپ

مخفی کردن عکس پروفایل در گوشی آیفون

در گوشی های آیفون برای پاک کردن مخاطب ابتدا وارد فهرست مخاطبین گوشی موبایل خود شوید و سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱: مخاطب مورد نظر خود را پیدا کنید و روی نام آن ضربه بزنید.

مرحله ۲: در قسمت بالا، سمت راست روی گزینه Edit ضربه بزنید.

مرحله ۳: در میان گزینه‌های موجود Delete Contact را انتخاب کنید.

حال مراحل لازم را در واتس اپ انجام دهید.

راهکار مخفی کردن عکس پروفایل واتس اپ برای یک شماره خاص

گاهی اوقات ممکن است که در هنگام مخفی کردن عکس پروفایل واتس اپ برای یک شماره خاص قصد نداشته باشید تا شماره آن فرد را از گوشی موبایل خود پاک کنید. در چنین شرایطی می توانید از راهکاری که در ادامه ارائه شده استفاده کرده و به این ترتیب عکس پروفایل خود را از او مخفی کنید.

مرحله ۱: ابتدا در تنظیمات واتس اپ گزینه Account را انتخاب کنید.

مرحله ۲: سپس در قسمت Privacy عکس پروفایل را روی Only Contacts بگذارید.

مرحله ۳: حال وارد بخش مخاطبین گوشی موبایل خود شده و مخاطب مورد نظر را پیدا کنید.

مرحله ۴: روی گزینه Edit ضربه بزنید.

مرحله ۵: در ابتدای شماره مورد نظر عبارت #۳۱# را وارد کنید. در نظر داشته باشید که این کد را باید در ابتدای شماره و قبل از کد کشور وارد کنید.

مرحله ۶: سپس روی گزینه Save یا ذخیره ضربه بزنید.

بیشتر بخوانید: نحوه مشاهده و حذف نشست های فعال واتس اپ

به این ترتیب شماره فرد مورد نظر در لیست مخاطبین شما باقی می ماند اما دیگر عکس پروفایل واتس اپ برای او نمایش داده نمی شود. البته می توانید به جای این کار شماره تلفن او را پاک کرده و شماره را در جایی مانند Note گوشی موبایل یادداشت کنید تا در صورتی که قصد تماس با او را داشتید، شماره در دسترستان باشد. امیدواریم با استفاده از این مطلب بتوانید تنظیمات لازم را برای مخفی کردن عکس پروفایلتان انجام دهید. از همراهی شما سپاس گزاریم.