مخفی کردن تصاویر در اندروید

hide-images-on-android-pic-1

به طور معمول برای تمامی کاربران پیش آمده که بخواهند برخی از تصاویر شخصی خود را مخفی نمایند و به این طریق آن ها را از دسترس دیگران دور کنند. در این شرایط می ‌توانید از قابلیت های اندروید استفاده کرده و حریم شخصی خود را حفظ کنید. در صورتی که شما از گوشی یا تبلت اندروید استفاده می کنید حتماً ادامه این مطلب را دنبال کنید چرا که در ادامه روش های مخفی کردن تصاویر در اندروید به طور کامل آموزش داده خواهد شد. به این طریق می توانید تصاویر خود را در گالری تصاویر پنهان کرده و هر زمان تمایل داشتید از آن ها دیدن کنید.

بیشتر بخوانید: روش های مخفی کردن عکس پروفایل واتس اپ برای یک شماره خاص

مخفی کردن تصاویر در اندروید به صورت دستی

تمامی کاربران اندروید در گوشی موبایل و تبلت های شخصی خود می توانند به صورت دستی عکس های مورد نظرشان را مخفی نمایند. به این ترتیب در صورتی که گوشی موبایل خود را در اختیار دیگران قرار دهید نمی‌توانند تصاویر مخفی شده را مشاهده کنند. برای مخفی کردن تصاویر در اندروید مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا وارد نرم افزار مدیریت فایل خود شوید، در نظر داشته باشید که این نرم افزار در برخی از گوشی ها فعال نیست. در چنین شرایطی پیشنهاد می دهیم که نرم افزار File Expert را دانلود و نصب نمایید. این نرم افزار قابلیت های بسیار زیادی داشته و به عنوان یکی از بهترین نرم افزارهای مدیریت فایل در گوشی های اندرویدی شناخته می شود.

بعد از آنکه مدیریت فایل را نصب کردید وارد آن شوید و سپس یک پوشه جدید بسازید. در هنگام ساخت پوشه برای مخفی کردن عکس های مورد نظر لازم است تا در ابتدای نام آن یک نقطه قرار دهید برای مثال می ‌توانید نام mypic. را برای پوشه مورد نظرتان انتخاب کنید.

به طور معمول تصاویر پوشه هایی که در ابتدای نامشان دارای نقطه هستند در گالری تصاویر نمایش داده نمی شود، به همین دلیل می‌توانید به تعداد مورد نیاز از این نوع پوشه ها بسازید و تصاویر مخفی شده خود را به این طریق دسته ‌بندی کنید. برای مشاهده این تصاویر مخفی تنها میتوانید از طریق نرم افزار مدیریت فایل اقدام کنید. البته در این شرایط ممکن است افرادی باز هم وارد نرم افزار مدیریت فایل شما شده و به این پوشه ها دسترسی پیدا کنند. بنابراین پیشنهاد می دهیم که از نام های بی معنی برای پوشه های مخفی استفاده کرده و آنها را درون دیگر پوشه ها ذخیره کنید.

بیشتر بخوانید: روش های فیلم برداری مخفی در گوشی های اندروید

مخفی کردن تصاویر در اندروید با استفاده از نرم ‌افزار

استفاده از نرم ‌افزار برای مخفی کردن تصاویر در اندروید گزینه بهتری نسبت به روش دستی می باشد چرا که به این طریق می توانید برای تصاویر مورد نظر رمزی را تعیین کنید و از دسترسی دیگران به این عکس‌ها جلوگیری نمایید. نرم افزار های زیادی برای این کار وجود دارد که برخی از آنها پولی و برخی از آنها رایگان هستند اما در این میان نرم افزار رایگان Vaulty دارای امنیت بیشتری است و در میان کاربران اندروید طرفداران بیشماری دارد. برای کار با این برنامه ابتدا آن را دانلود کرده و روی گوشی موبایل تان نصب کنید. سپس مراحل زیر را دنبال نمایید:

مرحله ۱: وارد برنامه شوید و با ضربه روی Accept با شرایط حریم خصوصی این برنامه موافقت نمایید. سپس دسترسی های لازم را با انتخاب گزینه Allow به نرم افزار بدهید.

مخفی کردن تصاویر در اندروید با استفاده از برنامه

مرحله ۲: این برنامه را به حساب گوگل خود متصل کنید تا بتوانید از داده های آن بکاپ بگیرید. برای این کار روی گزینه Select Account ضربه بزنید و سپس ایمیل خود را انتخاب کنید.

مخفی کردن تصاویر در اندروید - با استفاده از نرم افزار

مرحله ۳: حال لازم است تا پسوردی برای ورود به برنامه در نظر بگیرید. این رمز می تواند به صورت پین یا تکست باشد. البته می توانید با انتخاب گزینه No Password از انتخاب رمز صرف نظر کنید که ما این کار را پیشنهاد نمی دهیم.

تعیین پسورد برای برنامه Vaulty

بیشتر بخوانید: قابلیت های مخفی اینستاگرام

مرحله ۴: بعد از انتخاب رمز آن را مجدداً وارد کنید تا ذخیره شود.

تایید پسورد در برنامه Vaulty

مرحله ۵: حال برای ریکاوری پسوورد یک سوال مطرح کنید و برای آن پاسخی نامعقول در نظر بگیرید.

انتخاب سوال برای ریکاوری پسورد در برنامه Vaulty

مرحله ۶: به این ترتیب وارد برنامه می شوید و می توانید با ضربه روی Hide Pictures & Videos به گالری موبایلتان دسترسی پیدا کرده و تصاویر مورد نظر خود را انتخاب کنید. با انتخاب تصاویر روی آیکون قفل ضربه بزنید تا عکس ها به برنامه اضافه شوند.

مخفی کردن عکس ها در برنامه Vaulty