آموزش رنگ بندی تب های گوگل کروم | آموزش مرورگر گوگل کروم

google-chrome-tab-color-tutorial-pic5

مرورگر کروم یکی از مرورگر هایی است که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. اگر شما هم به میزان زیادی از این مرورگر برای سرچ ها و باز کردن سایت های مختلف استفاده میکنید، برایتان پیش آمده است که برای دسترسی به تب مورد نظر خود در میان تب هایی که در بالای این مرورگر به وجود آمده، دچار مشکل شوید. در این مطلب قصد داریم تا شما را با آموزش رنگ بندی این تب ها به طور کامل آشنا کنیم، تا به این طریق بتوانید تب های گوگل کروم خود را به سادگی مدیریت کنید. همینطور در این مطلب حذف یا اضافه کردن تب نیز آموزش داده خواهد شد.

بیشتر بخوانید : افزایش سرعت مرورگر کروم

مدیریت تب های گوگل کروم با دسته بندی

دسته بندی و رنگ بندی در تب های گوگل کروم به تازگی توسط شرکت گوگل در این اپ ایجاد شده است، که این قابلیت مدیریت تب ها را بسیار آسان می کند. شما می توانید برای جلوگیری از هر گونه اشتباه و برای دستیابی بهتر به تب مورد نظر خود از قابلیت پوشه بندی تب کروم، ایجاد دسته بندی در تب ها و همچنین نام گذاری و تغییر رنگ تب کروم استفاده کنید که در ادامه به توضیح در رابطه با این ویژگی ها می پردازیم.

مدیریت تب های گوگل کروم با پوشه بندی

مرحله ۱: برای انجام مدیریت تب های کروم با پوشه بندی، مرورگر کروم را باز کنید و در قسمت URL عبارت chrome://flags را وارد کنید و این عبارت را سرچ کنید.

مرحله ۲: در کادر سرچ عبارت Tab Groups را سرچ کنید و با پیدا کردن آن مقدارش را از Default به Enabled تغییر دهید.

آموزش رنگ بندی تب های گوگل کروم - تصویر یک

مرحله ۳: حال در پایین صفحه مرورگر، یک پیغام برای شما ارسال می شود که باید روی گزینه Relaunch کلیک کنید. تا مرورگر بسته و دوباره باز شود.

هم چنین بخوانید : رفع مشکل عدم به روز رسانی ، نصب و باز نشدن مرورگر کروم

مدیریت تب های گوگل کروم با دسته بندی

برای مدیریت تب های گوگل کروم با دسته بندی، ابتدا چند سایت را که قصد دسته بندی آن را دارید، باز کنید تا تعدادی زبانه برای شما ایجاد شود و گزینه دسته بندی فعال شود و سپس طبق مراحل زیر عمل کنید:

مرحله ۱: بر روی یکی از تب ها که می خواهید در دسته بندی تان باشد کلیک راست کنید.

مرحله ۲: حالا روی گزینه Add To New Group را فشار دهید تا یک گروه بندی جدید ایجاد شده و تب مورد نظر به آن منتقل شود.

آموزش رنگ بندی تب های گوگل کروم - تصویر دو

نام گذاری و تغییر رنگ تب گوگل کروم

مرحله ۱: برای  نام گذاری و تغییر رنگ تب های کروم در ابتدا دسته بندی خود را که در قسمت قبل با آن آشنا شدید ، مشخص کنید و روی آن کلیک نمایید. اگر دسته بندی را پیدا نمی کنید، مانند تصویر زیر عمل کنید.

آموزش رنگ بندی تب های گوگل کروم- تصویر سه

مرحله ۲: حالا برای دسته یا فیلد خود نام انتخاب کنید و سعی کنید اسم انتخابی ساده و کوتاه باشد تا دسترسی به فیلد را راحت تر کند.

مرحله ۳: در این مرحله می توانید برای دسته ی خود رنگ انتخاب کنید تا از دیگر دسته ها متمایز شود و بتوانید به راحتی آن را پیدا کنید .

برای مشاهده مقاله آموزشی نصب افزونه IDM بر روی مرورگر گوگل کروم کلیک کنید

حذف و اضافه کردن پنجره ها در تب های گوگل کروم

برای اضافه کردن تب های گوگل کروم به روش زیر عمل کنید:

مرحله ۱: دسته را انتخاب کنید و سپس روی گزینه New Tab In Group کلیک کنید.

مرحله ۲: برای اضافه کردن یک تب به یک دسته، اول تب مورد نظر را انتخاب کنید و روی آن کلیک راست کرده و روی Add To Existing Group کلیک کنید.

آموزش رنگ بندی تب های گوگل کروم - تصویر چهار

مرحله ۳: حالا روی دسته مورد نظر کلیک کنید تا تب در آن گزینه ذخیره شود. اگر این کار برایتان مشکل است، یک تب را گرفته و در دسته ی مورد نظر رها کنید.

برای حذف یک پنجره از یک دسته، بر روی تب مورد نظر کلیک راست کنید و گزینه Remove From Group را فشار دهید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. با تشکر از نگاه شما.