نصب افزونه IDM بر روی مرورگر گوگل کروم

install-plugin-idm-on-browser-google-chrome-pic-org

با سلام خدمت شما کاربران عزیز ، امروز با آموزش نصب افزونه IDM بر روی مرورگر گوگل کروم در خدمت شما هستیم. IDM یکی از نرم افزار های بسیار قدرتمند در زمینه دانلود فیلم ، موزیک ، اسناد و … می باشد که برای استفاده از این نرم افزار در مرورگر ها می بایست پلاگین مربوطه را در هر مرورگر نصب نماییم.

بیشتر بدانید: بهترین روش دانلود از یوتیوب با IDM  | رفع مشکل دانلود از دانلود منیجر

نصب پلاگین IDM در مرورگر گوگل کروم

بعد از نصب نرم افزار IDM بر روی سیستم عامل ویندوز می بایست پلاگین را بر روی گوگل کروم نصب نمایید. مراحل نصب افزونه IDM در مرورگر گوگل کروم به شرح ذیل می باشد:

در مرحله اول نرم افزار اینترنت دانلود منیجر را باز کرده سپس از تب هایی که مشاهده می کنید بر روی گزینه Downloads کلیک کنید. بعد از باز شدن تب بر روی Options کلیک کرده تا صفحه مربوط به تنظیمات دانلود باز شود.

نصب افزونه IDM بر روی مرورگر گوگل کروم - تصویر اول

بعد از باز شدن این صفحه چند گزینه برای شما نمایش داده می شود ، با کلیک بر روی گزینهUse advanced browser integration  لیستی از مرورگر هایی که روی سیستم عامل شما نصب هست و مرورگر هایی که نرم افزار IDM از آن پشتیبانی میکند را مشاهده می کنید.

نصب افزونه IDM بر روی مرورگر گوگل کروم - تصویر دوم

با فعال سازی مرورگر ها ( بر روی کادری که کنار نام مرورگر قرار دارد کلیک کنید تا فعال شود ) اولین مرحله از نصب افزونه IDM در کروم را با موفقیت به پایان رسانده اید.

بیشتر بخوانید: رفع مشکل دانلود فایل ها با دانلود منیجر | نکات مهم در دانلود با IDM

مرحله دوم نصب افزونه IDM در مرورگر گوگل کروم

در اولین بخش مرحله دوم می بایست مرورگر گوگل کروم خود را باز نمایید ، بر روی گزینه سه نقطه سمت راست بالا کلیک کنید. بعد از باز زیر منو ، بر روی گزینه More Tools کلیک کنید ، سپس با ۵ گزینه فعال رو به رو می شوید که با کلیک بر روی گزینه Extensions وارد صفحه نصب افزونه ها می شوید.

 

نصب افزونه IDM بر روی مرورگر گوگل کروم - تصویر سوم

نصب افزونه IDM بر روی مرورگر گوگل کروم - تصویر چهارم

در سمت چپ این صفحه ، کنار Extensions بر روی گزینه سه خط کلیک کنید. ۳ گزینه برای شما نمایش داده می شود با کلیک بر روی گزینه Open Chrome Web Store وارد صفحه دانلود یا خرید افزونه های گوگل کروم می شوید.

نصب افزونه IDM بر روی مرورگر گوگل کروم - تصویر پنجم

در باکس جستجو ، عبارت IDM Integration Module را تایپ کنید تا افزونه مورد نظر را به شما نمایش دهد. همچنین می توانید با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه افزونه هدایت شوید.

نصب افزونه IDM بر روی مرورگر گوگل کروم - تصویر ششم

در ادامه بر روی گزینه Add To Chrome کلیک کنید تا این پلاگین بر روی مرورگر شما نصب شود.

نصب افزونه IDM بر روی مرورگر گوگل کروم - تصویر هفتم

با انجام مراحل گفته شده در مطلب نصب افزونه IDM در مرورگر گوگل کروم می توانید به راحتی این افزونه را بر روی مرورگر خود نصب کرده و از آن استفاده نمایید.

نصب افزونه IDM بر روی مرورگر گوگل کروم - تصویر هشتم

اگر در انجام مراحل ذکر شده به مشکل برخورد کردید می توانید با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۵۱۳ تماس بگیرید تا کارشناسان مجموعه برتر رایانه مشکل شما را به سرعت رفع نمایند.

مطالب بیشتر:

بهترین روش دانلود از تلگرام IDM | دانلود با لینک مستقیم از تلگرام
آموزش زمان بندی خودکار اینترنت دانلود منیجر ( IDM )
رفع مشکل دانلود فایل ها با دانلود منیجر | نکات مهم در دانلود با IDM

انتقال لیست دانلود IDM در کامپیوتر و تهیه نسخه پشتیبان | آموزش IDM
انتقال لیست دانلود IDM در کامپیوتر و تهیه نسخه پشتیبان | آموزش IDM