رفع مشکل عدم به روز رسانی ، نصب و باز نشدن مرورگر کروم | آموزش اندروید

fix-the-problem-of-not-updating-installing-and-not-opening-the-chrome-browser-pic-2

در صورتی که برای جستجو در سایت های مختلف و وب گردی در گوشی اندروید از موتور قدرتمند و پیشرفته کروم استفاده می نمایید و در حین کار دچار مشکل می شوید به طوری که در عدم به روز رسانی ، نصب و باز نشدن مرورگر کروم مشکل دارید برای رفع آن مقاله آموزشی برتر رایانه را تا انتها مطالعه کنید تا بتوانید رفع مشکل کنید ، در ادامه با ما همراه باشید .

بیشتر بخوانید : نحوه گرفتن لینک دانلود مستقیم و مدیریت دانلود ها در گوگل کروم

علت مشکل عدم به روز رسانی ، نصب و باز نشدن مرورگر کروم

هنگام مواجه با این مشکل می توانید در قدم اول یکبار گوشی تان ریستارت کنید که با این روش به طور موقت یا حتی دائمی امکان رفع مشکل وجود دارد .  یکی از دلایل نصب نشدن کروم در گوشی اندروید وجود عدم فضای مناسب می باشد که پیشنهاد می شود برای اجرای درست مرورگر کروم می توانید اقدام به خالی نمودن فضای گوشی کرده و سپس به نصب کروم کنید تا مشکل تان رفع شود .

رفع مشکل عدم به روز رسانی ، نصب و باز نشدن مرورگر کروم - اپ استور گوگل

دو راه حل دیگر جهت رفع مشکل عدم به روز رسانی ، نصب و باز نشدن مرورگر کروم

راه های دیگر برای رفع مشکل عدم استفاده از مرورگر کروم در گوشی اندروید بستن تب ها ( صفحات اضافی ) می باشد . در صورت باز بودن تب های متعدد موجب کند شدن کروم و مصرف بیش از حد رم  و … می شود . پیشنهاد می کنیم که زبانه های باز شده و اضافی را ببندید از برنامه خارج شوید و مجدداً آن را راه اندازی نمایید . از دیگر مشکلات عدم به روز رسانی کروم مصرف زیاد رم می باشد که برای کاهش آن به راحتی می توانید برنامه باز شده را تک تک ببندید تا مشکل رفع شود .

علت عدم به روز رسانی مرورگر کروم چیست ؟

معمولاً با جمع آوری داده های بسیار در گوشی امکان بالا رفتن کش برنامه وجود دارد که در صورت پاک کردن کش برنامه کروم مشکل رفع شده و مرورگر به راحتی به روز رسانی می شود . نکته قابل توجه اینکه قبل از هر اقدامی حتما آدرس اینترنتی مورد نظرتان را در دیگر مرورگر ها نیز امتحان کنید زیرا امکان باز کردن این وب سایت در مرورگرهای دیگر بسیار زیاد است .

یک راه حل آسان برای رفع مشکل نیز می توان با عدم نصب کروم و نصب مجدد آن باشد . برای اینکار وارد لیست برنامه های گوشی تان شوید ، سپس وارد برنامه Google Chrome شده و گزینه Unistall Updates را بزنید . با غیر فعال کردن برنامه کروم وارد اپ استور شوید آخرین نسخه از کروم را نصب و مجدداً راه اندازی کنید .

آپدیت سیستم گوشی جهت رفع مشکل عدم به روز رسانی ، نصب و باز نشدن مرورگر کروم

در صورتی که هنوز برای بازشدن مرورگر کروم در گوشی تان مشکل دارید می توانید در تنظیمات برنامه گوشی تان بر روی بر روی گزینه About phone یا System update  بزنید .

بر روی گزینه CHECK FOR UPDATES بزنید . صبر کنید تا برنامه آپدیت و نصب شود .

 

رفع مشکل عدم به روز رسانی ، نصب و باز نشدن مرورگر کروم - تصویر اول رفع مشکل عدم به روز رسانی ، نصب و باز نشدن مرورگر کروم - تصویر اصلی

سایر روش های رفع مشکل عدم به روز رسانی مرورگر کروم

از دیگر روش های رفع مشکل عدم به روز رسانی اندروید شامل موارد زیر است :

شما می توانید حافظه ی کش سه برنامه  Chrome ، Play Services و Google play را پاک کنید . برنامه های ذکر شده بر روی Force stop قرار دهید .

به روز رسانی هایGoogle Play  را پاک نمایید .

در نهایت گوگل پلی را اجرا نمایید و اجازه دهید تا خودش به روز رسانی شود .

با این کار باید مشکلتان رفع شده باشد . در صورتی که هر گونه مشکلات نرم افزاری کامپیوتری دارید می توانید بر روی رایانه کمک کلیک کنید تا کارشناسان برتر رایانه مشکل تان را رفع نمایند .