افزایش سرعت مرورگر کروم

speed-speed-browser-chrome

امروزه یکی از پر سرعت ترین و بهترین مرورگر های حال حاضر جهان مرورگر کروم می باشد ، که می توان آن را در هر سیستم عاملی اجرا نمود. این نکته مهم و مثبت سبب شده است که به عنوان بهترین مرورگر شناخته شود . اما ممکن است برای تمامی شما عزیزان این مشکل پیش آمده باشد که با کندی سرعت اینترنت رو به رو شده باشید . این کندی می تواند دلایل متفاوتی را داشته باشد . کند بودن سرعت اینترنت می تواند موجب عقب افتادن کار های روزانه ی شما بشود .  در ادامه ی این مطلب از برتر رایانه قصد داریم روش های افزایش سرعت مرورگر کروم را در اختیار تان قرار دهیم .

بیشتر بخوانید : نصب افزونه IDM بر روی مرورگر گوگل کروم

ترفند های افزایش سرعت مرورگر کروم

چند روش مختلف برای افزایش سرعت مرورگر کروم وجود داشته که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت .

• در اولین مرحله مرور خود را باز نمایید و به صفحه ی home را باز کنید. بر روی سه نقطه ای که در سمت راست بالای صفحه وجود دارد کلیک نمایید و از منوی باز شده setting را انتخاب کنید .

• در صفحه ای که برای شما عزیزان باز خواهد شد اسکرول کرده و به پایین صفحه بیایید . گزینه ی advance را انتخاب نموده و تا اطلاعات بیشتری برای شما عزیزان به نمایش گذاشته شود . در این صفحه بخش های زیادی را مشاهده خواهید نمود که یکی از آن ها system می باشد .

• در این قسمت دو گزینه ی روشن مشاهده خواهید نمود . چراغ گزینه ی دوم که Use hardware acceleration when available را غیر فعال نمایید و بر روی Relunched که برای شما به نمایش گذاشته خواهشد کلیک کنید تا مرورگر مجددا برای شما اجرا شود .

بهتر است بدانید که مرورگر کروم مانند سیستم عامل ویندوز شما دارای task manager می باشد که می تواند تمامی اطلاعات تب های باز را برای شما به نمایش بگذارد . شما عزیزان می توانید به راحتی تب هایی که باعث کندی سیستم تان می شود را ببندید و به افزایش سرعت مرور گرم کروم خود کمک کنید . در ادامه این روش را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد. 

بیشتر بدانید : بهترین روش ورود به اینستاگرام با مرورگر گوگل کروم

آموزش روش های افزایش سرعت مرورگر کروم

همان طور که گفته شد ، استفاده از task manager کروم می تواند به شما عزیزان کمک های زیادی را بکند .

برای اجرا نمودن task manager وارد مرور گر کروم شده ، و دو کلید shift+Esc را با هم فشار دهید .

صفحه ی task manager برای شما به نمایش گذاشته شد و می تواند با انتخاب گزینه ی end process  تب هایی که باعث کندی اینترنت شما می شود را ببندید.

غیر فعال نمودن افروزنه های نصب شده بر روی مرورگر شما نیز می تواند سبب کندی اینترنت شما بشود . برخی از این افزونه امکانات بیشتر را برای کاربر ایجاد می نماید.

برای غیر فعال نمودن نمودن این افزونه ها ابتدا وارد کروم شوید و بر روی سه نقطه ای که در بخش بالایی و سمت راست برنامه مشاهده خواهید نمود کلیک کنید . در صفحه ی باز شده بر روی tools moreکلیک نموده و گزینه ی extensions را انتخاب نمایید .

در صفحه ی باز شده هر گونه افزونه ای که برای شما کارایی ندارد را disable کنید.

جهت مشاهده مقاله آموزشی رفع مشکل عدم به روز رسانی ، نصب و باز نشدن مرورگر کروم کلیک کنید

پاک کردن کش نیز می تواند در افزایش سرعت مرورگر کروم نقش داشته باشد .

‌ابتدا وارد تب تنظیمات (setting)گوگل کروم شوید  و گزینه ی show advance setting را انتخاب نمایید . سپس بر روی گزینه ی clear browsing data کلیک نمایید . در پنجره ای که باز خواهد شد دو گزینه ی cookies و cached images and file را انتخاب کنید . در نهایت بر روی clear data کلیک کرده و کش مرورگر خود را پاک کنید .

مواردی از افزونه های وجود دارد که به شما عزیزان این امکان را می دهد که با استفاده از آن ها به راحتی به سرعت اینترنت خود را افزایش دهید . برخی از این افزونه ها OneTab، Tab Suspender و The Great Suspender می باشند که می توانند میزان مصرف مصرف حافظه رم را کاهش دهند .  افزونه های دیگری نیز وجود دارد که می تواند در این زمینه به شما کمک زیادی را بکند . هر کدام از آن ها امتحان نمایید تا ببینید کدام یک می تواند در بهبود بخشیدن به سرعت اینترنت شما نقش داشته باشد . استفاده از این اکستنشن می‌تواند سرعت لود شدن صفحات وب سنگین را به میزان قابل‌توجهی بالا ببرد.