گسترش کسب و کار با تکنیک شات اوت اینستاگرام

expand-business-with-instagram-shot-out-technique-pic-1

روش های مختلفی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید کسب و کار مجازی خود را در اینستاگرام گسترش داده و سود بالاتری به دست آورید. اما اکثر این روش ها نیازمند صرف هزینه هستند و ممکن است نتیجه مورد نظر را نداشته باشند. اما شما می توانید با استفاده از تکنیک شات اوت اینستاگرام به راحتی و بدون صرف هزینه درآمد خود را افزایش داده و دنبال کنندگان بیشتری را جذب نمایید. این تکنیک با عنوان شات متقابل نیز شناخته می‌ شود راهکاری بسیار ساده و عملی می ‌باشد. به همین دلیل در ادامه در رابطه با آن اطلاعات کامل تری ارائه خواهد شد.

بیشتر بخوانید: حل مشکل ناهماهنگی صدا و تصویر ویدیو در اینستاگرام

معرفی تکنیک شات اوت اینستاگرام

در صورتی که پیجی را به دنبال کنندگان خود معرفی کنید از تکنیک شات اوت اینستاگرام استفاده کرده ‌اید. در واقع برای استفاده از این تکنیک می ‌توانید اسکرین شاتی را از صفحه پروفایل پیج مورد نظر گرفته و سپس آن را در پیج خودتان آپلود نمایید. به این صورت دیگران می توانند در صورت تمایل پیج مربوطه را دنبال کرده و از آن خرید کنند. این روش در میان اکثر کاربران بسیار فراگیر است چرا که دارای کارایی بالایی بوده و نسبت به دیگر روش‌ها تاثیر بیشتری در جذب مخاطب دارد. بنابراین برای بازاریابی کسب و کار خود می توانید از این روش استفاده کرده و همچنین از دیگر کسب و کارهای مجازی حمایت نمایید. استفاده از این راهکار دارای مزایای بسیار زیادی می باشد و به وسیله آن میتوان میزان دنبال کنندگان خود را افزایش داده و فالور های واقعی جذب نمود. علاوه بر آن در صورتی که چند نفر شما را شات نمایند احتمال قرار گرفتن پست ‌هایتان در قسمت اکسپلور اینستاگرام نیز وجود دارد. همانطور که گفته شد این راهکار به صورت رایگان قابل استفاده می باشد در واقع شما می توانید از روش شات متقابل استفاده کرده و پیجی مرتبط با کسب و کار خودتان را پیدا کنید که تعداد دنبال کنندگان و همچنین اینگیجمنت مشابه و برابری با پیج شما باشد. به این ترتیب میتوانید هر دو از روش شات متقابل استفاده کرده و یکدیگر را به مخاطبان تان معرفی کنید. به این صورت احتمال اینکه فالور هدفمند دریافت کنید بسیار بیشتر از زمانی است که تبلیغات پیج خود را به بلاگر ها می سپارید. همچنین با استفاده از روش شات متقابل احتیاجی به صرف هیچگونه هزینه نخواهد بود. البته می ‌توانید پیج های مرتبطی را مشخص کرده و سپس با صرف هزینه از آنها بخواهید تا شما را شات کنند.

تکنیک شات اوت اینستاگرام یا شات متقابل

بیشتر بخوانید: روش های افزایش اینگیجمنت یا بازدهی پیج اینستاگرام

آموزش تصویری استفاده از تکنیک شات اوت اینستاگرام

در صورتی که قصد استفاده از تکنیک شات اوت اینستاگرام را دارید ابتدا لازم است تا پیج مورد نظر برای شات متقابل را انتخاب کنید. برای انتخاب این نوع پیج در نظر گرفتن نکاتی لازم است که در ادامه آنها را ذکر خواهیم کرد اما برای استفاده از این قابلیت پس از پیدا کردن پیج مورد نظر ابتدا وارد آن شده و سپس اسکرین شاتی را از صفحه بگیرید. برای گرفتن اسکرین شات به طور معمول می توانید از دو دکمه power و home استفاده کرده و آن ها را به صورت همزمان فشار دهید.

پس از آن می توانید شات تهیه شده را به صورت پست و استوری به اشتراک بگذارید که توصیه می شود تا برای بازدید بیشتر حتماً آن را پست کرده و سپس پست خود را استوری کنید.

‏حال پیج مورد نظر نیز متقابلاً باید همین مراحل را طی کرده و اکانت شما را پست کند. البته توجه داشته باشید که لازم است تا پس از پست کردن شات ، حتماً یکدیگر را منشن نمایید.

اما همان طور که گفته شد انتخاب پیج مناسب برای شات متقابل نیازمند بررسی نکاتی می باشد. در واقع زمانی می توانید از این قابلیت استفاده کنید که حداقل هر دو پیج دارای ۵ هزار فالوور باشند و همچنین تعداد دنبال کنندگانتان تقریباً به یک اندازه باشد. در واقع در صورتی که پیج شما دارای ۱۰ هزار دنبال کننده است اما قصد دارید تا با پیجی که تنها ۵ هزار دنبال کننده دارد از این تکنیک استفاده نمایید مطمئناً ضرر خواهید کرد و نمی توانید دنبال کنندگان زیادی را جذب کنید. همچنین بهتر است تا هر دو هم صنف یکدیگر باشید برای مثال هر دو پیج کتاب فروشی و یا پیج فروش لوازم منزل داشته باشید.

تکنیک شات اوت اینستاگرام - پیدا کردن پیج مناسب شات متقابل

بیشتر بخوانید: اصول و تکنیک های هشتگ گذاری در اینستاگرام

موارد مهم در حین استفاده از تکنیک شات اوت اینستاگرام

در صورتی که قصد استفاده از تکنیک شات‌ اوت اینستاگرام را دارید ابتدا لازم است پیج مورد نظرتان را پیدا کنید. برای اینکار بهتر است چند پیجی که کسب و کار مشابه ای داشته و همچنین میزان دنبال ‌کنندگانشان تقریباً برابر با شما است را فالو کرده و برای مدت زمان کوتاهی زیر نظر بگیرید. در صورتی که از فیک نبودن دنبال‌ کنندگان پیج مربوطه اطمینان حاصل کردید و همچنین میزان اینگیجمنت پست های آن را به دست آوردید ، می‌ توانید درخواست همکاری داده و از قابلیت شات اوت استفاده کنید. در صورتی که پیج مورد نظر درخواستتان را رد کرد ، نگران نباشید چرا که مطمئناً ده ها و حتی صد ها پیج دیگر در حوزه کاری شما فعال هستند که درخواست شات متقابل را می ‌پذیرند. همچنین در صورتی که قصد دارید تا از طریق این روش کسب و کارتان را گسترش دهید ، لازم است تا به محتوای قرار گرفته در پیجتان توجه داشته باشید. در واقع در ابتدای امر تنها ظاهر پیج شما باعث می شود تا دیگران قصد دنبال کردن و یا حتی خرید از شما را داشته باشند و به همین دلیل بهتر است تا از الگوریتم های مخصوص پست گذاری استفاده کنید. برای مثال می توانید پست های خود را به صورت شطرنجی ، خطی ، عمودی و… طراحی کرده و همچنین از قالب یا پریست اختصاصی خود استفاده نمایید.