حل مشکل ناهماهنگی صدا و تصویر ویدیو در اینستاگرام

solve-problem-inconsistency-of-sound-and-image-video-on-instagram-pic-1

با توجه به امکاناتی که برای اشتراک گذاری ویدیو در اینستاگرام وجود دارد بسیاری از کاربران اقدام به تولید محتوای ویدیویی کرده و سپس آن ها را به صورت پست ، IGTV ، و Reels به اشتراک می گذارند. اما ممکن است گاهی اوقات مشکلاتی از قبیل ناهماهنگی صدا و تصویر ویدیو ایجاد شود که بسیار آزار دهنده خواهد بود و باعث می شود تا بسیاری از کاربران ویدیو های بارگذاری شده شما را تماشا نکنند. برای حل این مشکل می توانید از راهکار های ساده ‌ای استفاده نمایید. در واقع در ادامه این مطلب قصد داریم تا تمامی روش های حل مشکل ناهماهنگی صدا و تصویر ویدیو در اینستاگرام را به شما عزیزان آموزش دهیم و امیدواریم این مطلب مورد توجه تان قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: حل مشکل پخش خودکار ویدیو در اینستاگرام

بهترین راهکار های حل مشکل ناهماهنگی صدا و تصویر ویدیو در اینستاگرام

در صورتی که قصد دارید تا به حل مشکل ناهماهنگی صدا و تصویر ویدیو در اینستاگرام بپردازید ، ابتدا توصیه می کنیم تا بررسی نمایید که آیا ویدیوی مورد نظر دارای صدا است یا خیر؟! در واقع ممکن است قصد بارگذاری ویدیویی را داشته باشید که به طور کل دارای صدا نباشد. علاوه بر آن کاربران مختلف می توانند ویدیو ها را به صورت بی صدا بارگذاری کنند و اگر با چنین پست هایی رو به رو شدید مشکل از گوشی یا ورژن اینستاگرام شما نبوده و احتیاجی به استفاده از راهکارهای زیر ندارید. اما در صورتی که صدا و تصویر ویدیو ناهماهنگ است و به دنبال راهکاری برای حل این مشکل می گردید بهتر است تا در ابتدا از ساده ترین راهکار موجود یعنی ری استارت کردن گوشی خود استفاده کنید. به این صورت تمامی مشکلات ایجاد شده در گوشی موبایل رفع خواهند شد و می ‌توانید مجدداً ویدیو را باز کنید. اما در صورتی که به این طریق نتوانستید مشکل ایجاد شده را رفع نمایید بهتر است تا راهکار های زیر را بررسی کنید:

خروج و ورود مجدد به اکانت اینستاگرام

راهکار دیگری که برای حل این مشکل وجود دارد خروج از اکانت اینستاگرام و دوباره وارد شدن به آن می باشد. به این صورت ممکن است اختلال ایجاد شده رفع شود و تصویر و صدای ویدیو با یکدیگر کاملاً هماهنگ شوند. بنابراین برای انجام این کار مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

ابتدا وارد اینستاگرام شده و سپس روی پروفایلتان ضربه بزنید.

در این بخش روی آیکون سه خط یا همبرگر که در قسمت بالا و سمت راست قرار گرفته تپ نمایید.

وارد تنظیمات یا قسمت Settings شوید.

حال به پایین صفحه اسکرول نمایید و سپس با انتخاب گزینه Log out username یاLog Out  of All Accounts  از اینستاگرام خارج شوید.

حل مشکل ناهماهنگی صدا و تصویر ویدیو در اینستاگرام - خروج از اکانت اینستاگرام

بیشتر بخوانید: روش های افزایش اینگیجمنت یا بازدهی پیج اینستاگرام

کاربردی ترین راهکارهای حل مشکل ناهماهنگی صدا و تصویر ویدیو در اینستاگرام

فعال کردن Ringer

برای حل مشکل ناهماهنگی صدا و تصویر ویدیو در اینستاگرام راهکارهای دیگری نیز وجود دارد که در واقع شما می توانید گوشی موبایل خود را روی حالت Ringer قرار دهید و بررسی نمایید که آیا این مشکل رفع شده است یا خیر. در واقع در صورتی که گوشی موبایل روی حالت Mute باشد ، ممکن است در عملکرد برخی از برنامه‌ ها تاثیر بگذارد که این مسئله به دلیل اختلالات موجود در گوشی موبایل می باشد. بنابراین برای حل این مشکل ابتدا گوشی موبایل خود را روی حالت صدا دار بگذارید و سپس بررسی کنید که آیا همچنان تصویر و صدای ویدیو همراه نا هماهنگ اند یا خیر؟

آپدیت کردن اینستاگرام

در صورتی که از ورژن قدیمی اینستاگرام استفاده می کنید ، مطمئناً شاهد مشکلات مختلفی در آن خواهید بود. در واقع به طور معمول نسخه های قدیمی اپلیکیشن های مختلف دارای باگ های متعددی هستند که برای رفع این باگ ها کافی است اپلیکیشن مورد نظر را به روزرسانی نمایید. برای این کار ابتدا اینستاگرام را به صورت کامل از گوشی موبایل خود پاک کرده و سپس از طریق گوگل پلی ورژن جدید این برنامه را دانلود و نصب نمایید.

پاک کردن فایل کش اینستاگرام

فایل کش اینستاگرام برای عملکرد بهتر آن کاملاً لازم و ضروری است اما در صورتی که این فایل ها حجم بالایی را اشغال کرده و زیاد شوند لازم است تا حتماً آن ها را پاک نمایید. برای اینکار ابتدا وارد تنظیمات گوشی موبایل خود شده و سپس روی App ضربه بزنید.

پس از آن در میان برنامه ‌های مختلف اینستاگرام را انتخاب کنید.

در صفحه جدید روی Storage تپ نمایید.

حال با انتخاب گزینه Clear cache فایل کش اینستاگرام را به صورت کامل پاک کنید.

پاک کردن فایل کش اینستاگرام

بیشتر بخوانید: اصول و تکنیک های هشتگ گذاری در اینستاگرام

مهمترین راهکارهای حل مشکل ناهماهنگی صدا و تصویر ویدیو در اینستاگرام

Force stop کردن اینستاگرام

در صورتی که نتوانستید با استفاده از راهکار های قسمت قبل به حل مشکل ناهماهنگی صدا و تصویر ویدیو در اینستاگرام بپردازید، بهتر است تا این برنامه را Force stop کنید.

برای این کار ابتدا وارد تنظیمات گوشی موبایل خود شده و سپس در قسمت App برنامه اینستاگرام را پیدا کنید.

حال با ورود به این برنامه روی Force stop تپ نمایید.

غیر فعال کردن اینستاگرام

پس از آن مجدداً وارد اینستاگرام شده و مشکل را بررسی کنید.

حذف و نصب مجدد اینستاگرام

اگر همچنان مشکل حل نشد می توانید گزینه Uninstall که در کنار Force stop قرار گرفته را انتخاب کرده و به این صورت اینستاگرام را پاک نمایید. پس از آن می توانید مجدداً این اپلیکیشن را دانلود کرده و روی گوشی موبایل تان نصب کنید و بررسی نمایید که همچنان مشکل ناهماهنگی تصویر و صدا وجود دارد یا خیر.

مطمئناً می ‌توان این مشکل را با استفاده از یکی از راهکار های بالا حل نمود البته این در صورتی است که ویدیو را خودتان بارگذاری کرده باشید. اما اگر ویدیو بارگذاری شده ای توسط دیگر کاربران دارای چنین مشکلی باشد ، بهتر است تا حتماً در چند گوشی موبایل و اکانت دیگر نیز بررسی کنید که آیا همچنان مشکل ناهماهنگی وجود دارد یا خیر؟ اگر در تمامی اکانت های بررسی شده این مشکل وجود داشت مطمئناً فایل اصلی دارای ایراد است و مشکلی در ورژن اینستاگرام شما وجود ندارد. امیدواریم این مطلب مورد توجهتان قرار گرفته باشد. همچنین پیشنهاد می ‌دهیم تا در صورت ایجاد هر گونه سوال ، آن را از طریق قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید.