روش های بازیابی رمز اینستاگرام

instagram-password-recovery-methods-pic-1

اکثر شبکه های اجتماعی برای جلوگیری از سوء استفاده هکر ها از تمهیدات مختلفی استفاده می کنند تا کاربران بتوانند با نام کاربری و پسورد منحصر به فرد خود وارد اکانت شان شده و از آن استفاده کنند. با این حال ممکن است رمز و پسورد اکانت توسط کاربر فراموش شود، در چنین شرایطی در بسیاری از شبکه ‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام راهکار هایی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید پسورد خود را بازیابی کرده و یا مجدداً رمز جدیدی را برای اکانت تان جایگزین کنید. به همین دلیل در ادامه این مطلب قصد داریم تا تمامی روش های بازیابی رمز اینستاگرام را به شما عزیزان آموزش دهیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه تان قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: ۴ راه حل برای بازیابی اکانت حذف شده در اینستاگرام

ساده ترین راهکار بازیابی رمز اینستاگرام

در صورتی که پسورد اکانت خود را در شبکه اجتماعی اینستاگرام فراموش کرده اید روش های ساده ای وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید این مشکل را رفع کنید. در واقع برای بازیابی رمز اینستاگرام کافی است تا مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا وارد شبکه اجتماعی اینستاگرام شوید و به قسمت پروفایل خود بروید.

روی نام کاربری تان ضربه بزنید و سپس Add Account را انتخاب کنید.

روی دکمه Log Into Existing Account ضربه بزنید.

گزینه Switch Accounts را انتخاب کنید تا به صفحه ورود بروید. البته اگر اینستاگرام را تازه نصب کرده باشید و حساب کاربری تان فعال نباشد، مستقیما به این صفحه وارد خواهید شد.

بازیابی رمز اینستاگرام و بازیابی اکانت

در این بخش لازم است تا نام کاربری و پسورد خود را وارد کنید. در صورتی که رمز اکانت خود را فراموش کرده اید روی گزینه Forgot your login details? Get help logging In. ضربه بزنید.

بازیابی رمز اینستاگرام با استفاده از ایمیل

به این صورت می توانید با وارد کردن یوزرنیم، ایمیل و یا شماره موبایل تان اکانت خود را پیدا کنید.

پیدا کردن رمز اینستاگرام با سه روش مختلف

بیشتر بخوانید: چند روش تغییر رمز اینستاگرام در گوشی و کامپیوتر

جستجوی اکانت با آدرس ایمیل

در صورتی که قصد دارید تا از آدرس ایمیل برای بازیابی پسورد و ورود به اینستاگرام استفاده کنید، کافی است ایمیلی که در هنگام ثبت نام و برای ساخت اکانت کاربری ساخته بودید را در این قسمت وارد کرده و روی Next ضربه بزنید.

به این صورت از طرف اینستاگرام کدی به ایمیل شما ارسال می شود که می توانید آن را در کادر جدید وارد کرده و سپس وارد حساب کاربری خود شوید.

پیدا کردن رمز اینستاگرام از طریق شماره موبایل

در صورتی که ایمیلی از طرف اینستاگرام دریافت نکردید احتمالا این ایمیل به عنوان Spam شناخته شده و بهتر است تا این بخش را در ایمیل خود بررسی نمایید. همچنین اگر ایمیل وارد شده صحیح نباشد می توانید از سایر مراحلی که در ادامه معرفی می شود استفاده کنید.

بازیابی رمز اینستاگرام با یوزرنیم و شماره موبایل

جستجوی اکانت با شماره موبایل

پس از طی کردن مراحل قسمت قبل برای بازیابی رمز اینستاگرام در صورتی که در بخش Find Your Account شماره موبایل خود را وارد نمایید، می توانید از طریق SMS کدی را دریافت کرده و با وارد کردن آن اکانت خود را بازیابی کنید. البته این در شرایطی است که در هنگام ساخت حساب کاربری در اینستاگرام از شماره موبایل استفاده کرده باشید. همچنین توجه نمایید که در صورتی که از این روش استفاده کنید احتمال عدم دریافت SMS به علت تحریم هایی که علیه ایران صورت گرفته وجود دارد. بنابراین روش ایمیل کارآمد تر خواهد بود.

بیشتر بخوانید: سه روش خروج از اکانت اینستاگرام در دستگاه های مختلف

جستجوی اکانت با یوزرنیم

در صورتی که یوزرنیم خود را فراموش نکرده باشید می توانید با کمک آن اکانت کاربری خود را بازیابی کنید. برای این کار کافی است در صفحه Find Your Account یوزرنیم خود را به صورت کامل و دقیق وارد کنید.

پس از آن به صفحه جدیدی منتقل می شوید که در آن تصویر و نام اکانت تان نمایش داده می شود و می توانید با انتخاب یکی از گزینه های Send an Email یا Send an SMS حساب کاربری خود را بازگردانی کنید.

پیدا کردن رمز اینستاگرام

اگر شماره موبایل یا ایمیلی که با استفاده از آن حساب کاربری را ایجاد کرده اید فراموش کرده باشید می ‌توانید روی ?Ness more help کلیک کرده و در بخش جدید قسمتی از شماره موبایل و ایمیلی که برای ساخت اکانت استفاده کرده بودید را مشاهده نمایید. به این طریق کافی است یکی از این گزینه ها را انتخاب کرده تا کد ورود به حساب، به آن شماره موبایل و یا آدرس ایمیل ارسال شود.

پیدا کردن ایمیل و شماره اکانت اینستاگرام

امیدواریم این مطلب مورد توجه تان قرار گرفته باشد. از همراهی تان سپاس گزاریم.