روش های رفع مشکل ارسال نشدن پست و استوری در اینستاگرام

ways-to-fix-the-problem-of-not-posting-posts-and-stories-on-instagram-pic-1

گاهی اوقات پیش می آید که در هنگام ارسال و اشتراک گذاری پست و استوری، تصویر و ویدیوی مورد نظر شما در حالت Posting یا Sending باقی می ماند و با گذشت مدت زمان طولانی همچنان ارسال نمی شود. با توجه به این که در این شرایط امکان کنسل کردن آپلود نیز وجود ندارد بسیاری از کاربران به دنبال راهکاری برای حل آن هستند. به همین دلیل در ادامه این مطلب قصد داریم تا روش های رفع مشکل ارسال نشدن پست و استوری در اینستاگرام را به شما عزیزان آموزش دهیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه تان قرار گیرد و با مطالعه آن بتوانید به راحتی مشکل ایجاد شده را برطرف کنید.

بیشتر بخوانید: روش های بازگردانی پست و استوری حذف شده اینستاگرام

ساده ترین روش های رفع مشکل ارسال نشدن پست و استوری در اینستاگرام

روشن و خاموش کردن وای فای و اینترنت دیتا

ساده ترین راهکاری که برای رفع مشکل ارسال نشدن پست و استوری در اینستاگرام وجود دارد خاموش کردن اینترنت دیتا یا وای فای می باشد. در واقع بهتر است اینترنت دیتا و یا وای فای موبایل را خاموش کرده و بعد از آن برنامه اینستاگرام را به صورت کامل ببندید. حال می توانید مدت زمان کوتاهی صبر کنید و سپس اینترنت خود را روشن کرده و وارد اینستاگرام شوید. در اکثر موارد با استفاده از این روش مشکل ایجاد شده رفع خواهد شد و مجدداً می توان پست و استوری مورد نظر خود را آپلود کرد. توجه داشته باشید که گاهی اوقات می توانید مشکل را با خاموش کردن وای فای و روشن کردن اینترنت دیتا رفع کنید و برعکس این مسئله نیز امکان پذیر می باشد.

خاموش کردن VPN

در صورتی که برای برای ورود به اینستاگرام از VPN یا برنامه های تغییر دهنده IP استفاده کرده اید، آن را خاموش نمایید و مجدداً وارد اینستاگرام شوید چرا که استفاده از VPN باعث کند شدن سرعت اینترنت خواهد شد.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین برنامه های طراحی پست و استوری اینستاگرام

روشن کردن حالت هواپیما

از دیگر راهکارهایی که می توان در چنین مواردی به کار برد، روشن و خاموش کردن حالت هواپیما در گوشی موبایل می باشد. بنابراین بهتر است تا برای چند ثانیه حالت هواپیما را روشن کرده و سپس آن را خاموش کنید. حال مجدداً وارد اینستاگرام شده و بررسی نمایید که مشکل رفع شده است یا خیر؟

در صورتی که با استفاده از این راهکار ها مشکل ایجاد شده رفع نشد بهتر است تا از مراحلی که در ادامه شرح داده می ‌شود استفاده کرده و مجدداً بررسی نمایید که امکان آپلود پست و استوری وجود دارد یا خیر؟

کاربردی ترین روش های رفع مشکل ارسال نشدن پست و استوری در اینستاگرام

پاک کردن فایل کش اینستاگرام

از کاربردی ترین روش های رفع مشکل ارسال نشدن پست و استوری در اینستاگرام می توان به پاک کردن فایل های کش اشاره نمود. در واقع در بسیاری از مواقع میزان فایل های کش اپلیکیشن اینستاگرام به حدی زیاد می شود که باعث اختلال در عملکرد برنامه خواهد شد. بنابراین بهتر است تا مراحل زیر را دنبال کرده و فایل های کش را به صورت کامل پاک کنید:

ابتدا وارد تنظیمات گوشی موبایل اندرویدی خود شوید و سپس گزینه Apps را انتخاب نمایید.

در میان برنامه های مختلف Instagram را انتخاب کنید و وارد آن شوید.

رفع مشکل ارسال نشدن پست و استوری در اینستاگرام - حذف فایل کش اینستاگرام

روی Storage ضربه بزنید.

رفع مشکل ارسال نشدن پست و استوری در اینستاگرام - پاک کردن فایل کش اینستاگرام

حال در صفحه جدید می ‌توانید با انتخاب Clear data و Clear Cache فایل های کش را به صورت کامل پاک کنید.

پاک کردن فایل کش اینستاگرام

پس از آن وارد اینستاگرام شده و بررسی نمایید که مشکل ایجاد شده رفع شده است یا خیر؟

بیشتر بخوانید: رفع مشکل استوری نشدن پست در اینستاگرام | آموزش اینستاگرام

حذف و نصب مجدد برنامه

گاهی از اوقات اختلالاتی در نرم افزار اینستاگرام رخ می دهد که با استفاده از آموزش های مراحل قبل نمی‌ توان این باگ ها و اختلالات را رفع نمود. در چنین شرایطی تنها راهکار باقیمانده پاک کردن نرم افزار و نصب مجدد آن می باشد. بنابراین پیشنهاد می دهیم تا اپلیکیشن را به صورت کامل حذف نمایید؛ برای این کار دست تان را چند ثانیه روی آیکون نرم افزار اینستاگرام نگه دارید و سپس از میان گزینه های موجود Uninstall را انتخاب کنید. به این صورت اپلیکیشن به طور کامل پاک شده و می توانید مجدداً آن را از پلی استور دانلود کرده و نصب کنید.

حذف و نصب اینستاگرام برای رفع اختلالات

البته در صورتی که اینستاگرام شما آپدیت نباشد نیازی نیست تا آن را حذف نمایید و می توانید ابتدا آپدیت اینستاگرام را انجام داده و در صورتی که مشکل رفع نشد مجدداً آن را حذف و نصب کنید.