علت کار نکردن کیبورد لپ تاپ چیست ؟

not-working-laptop-keyboard

این اتفاق شاید برای بیشتر کاربران رخ می دهد که در حال کار کردن با لپ تاپ ناگهان صفحه کلید شان از کار می افتد و به گونه ای قفل می شود . از آنجا که با نداشتن صفحه کلید سالم امکان کار با کیبورد لپ تاپ ممکن نیست ، راه حل رفع کار نکردن کیبورد لپ تاپ چیست ؟ چه راه کاری برای فعال شدن دوباره ی صفحه کلید است ؟ در این مقاله چند راه حل برای رفع مشکل کار نکردن کیبورد لپ تاپ ارائه می دهیم که طی مراحل زیر گام به گام انجام دهید تا مشکل تان رفع شود .

از بین بردن گرد و غبار و مواد مزاحم

اولین گام برای رفع کار نکردن کیبورد لپ تاپ ، تمیز نمودن صفحه کلید می باشد . ممکن است هنگام کار با لپ تاپ مواد ریز خوراکی به داخل لپ تاپ نفوذ کرده باشد . برای از بین بردن آن لپ تاپ خود را به حالت شیب دار تا زاویه ۷۵ درجه کج کنید و سپس به آرامی تکان دهید تا مواد مزاحم از آن خارج شود .

برتر رایانه با داشتن کارشناسان مجرب آماده پاسخ گویی به شما عزیزان و رفع مشکل تان می باشد .

ریبوت کردن سیستم برای رفع مشکل کار نکردن کیبورد لپ تاپ

سیستم خود را ریبوت کنید برای این کار باید سیستم تان را ابتدا ریستارت نمایید در صورتی که با موس امکان ریستارت کردن سیستم وجود ندارد با نگه داشتن دکمه پاور به مدت ۱۰ ثانیه لپ تاپ تان خاموش می شود . در این حالت اگر بازهم لپ تاپ تان خاموش نشد باتری را در آورید و دوباره جا بزنید . با ریبوت کردن سیستم برای راه اندازی مجدد با حالت safe mode وارد شوید تا مشکل رفع شود .

آپدیت کردن درایور کیبورد لپ تاپ در Device manager

یکی دیگر از راه کارهای کار نکردن کیبورد لپ تاپ آپدیت نمودن درایور ها می باشد که برای اینکار ابتدا Device manager را از منوی استارت جست و جو کنید سپس در پنجره باز شده بر روی آیکون keyboards کلیک نمایید و بعد گزینه properties را انتخاب نمایید .

همانگونه که مشاهده می کنید با زدن دکمه ی  Update driver باید چند لحظه صبر نمایید تا درایور جدید را جست و جو کند و آن را نصب نمایید .  با انجام اینکار باید مشکل کار نکردن کیبوردتان رفع شود .

کار نکردن کیبورد لپ تاپ و رفع آن

اگر هنوز مشکلتان رفع نشده است در همان قسمت دیوایس منیجر بخش های سخت افزاری مجدداً روی گزینه ی   Keyboards راست کلیک نمایید و گزینه ی uninstall را انتخاب و سپس لپ تاپ تان را ریستارت نمایید در این صورت بعد از ریستارت نمودن درایور کیبورد به صورت خودکار نصب می گردد .

راه اندازی مجدد ویندوز برای رفع مشکل کار نکردن کیبورد لپ تاپ

اگر هنوز مشکل کار نکردن کیبورد لپ تاپ رفع نشده است مشکل باید سیستمی باشد در این صورت ویندوز لپ تاپ را مجدداً راه اندازی و یا به حالت اول باز گردانید. ابتدا در قسمت سرچ منوی استار control panel را تایپ کنید . در پنجره باز شده روی گزینه Back up your computer کلیک نمایید و سپس سراغ گزینه ی System and Security رفته و بر روی قسمت ریکاوری سیستم  Recover system setting or your computer کلیک نمایید .

با انتخاب گزینه ی Open System Restore در قسمت باز گردانی یا همان Restore ویندوزتان بازگردانی و مجدداً راه اندازی می شود در این صورت باید مشکل رفع شود .